Přejít na obsah

Začíná nám tu B mánie


Doporučené příspěvky

Zdravím místní osazenstvo. Dlouhou dobu jsem špekuloval jakým směrem se vydat dál. Zakládal jsem tu vlákno o chronech, uvažoval o Moonech, Tudorech nebo že se na to vyprdnu a zůstanu u toho co je. Pak jsem před pár dny viděl na fóru inzerát na Colty II a věděl jsem, že je to přesně ono, to co pořád hledám. A to jsem nikdy o Breitlingu ani v nejmenším neuvažoval, byla to pro mně vždycky taková nabubřelá značka a ničím mě moc nezaujala. Začal jsem studovat historii, modely a čím dál tím víc jsem začínal Breitlingu rozumět a jeho světu a říkat si, že to je přesně ono. Tím jsem strávil nějakou dobu a jak už to tak bývá, na inzerát jsem byl několikátý v pořadí a měl jsem smůlu. Začal jsem hledat na webu a narazil na německé stránky Zeitauktion, kde měli přesně model, který jsem hledal. Po krátké poradě tady na fóru o důvěryhodnosti prodejce jsem se odhodlal k nákupu. SEPA platba proběhla v pořádku, v Německu vypakovali DHL a další den přišel balíček. Byl jsem pěkně nervózní, byl to můj první takto velký zahraniční obchod. Teď k hodinkám - jedná se o Colty II, koupené 12/2005 v Itálii a německým prodejcem a jeho servisem uvedené prakticky do stavu nových. Skutečně jsem na nich nenašel žádnou vadu - téměř žádná vlásečnice, safír i antireflex 100%, korunka i luneta chodí jak má. Nemají originální tah/pásek, ale jsou na novém koženém, na kterém byla ještě cenovka 89?. Antireflex i přes stáří svítí líp než na nových LHC. V balení byl původní záručák a COSC certifikát. Negativum je, že neznám jejich příběh a původní majitele, ale s tím jsem počítal. Mám z nich zatím skvělý pocit, pro mě ideální velikost, na B jedny z decentnějších a mají nádherný cifr. Tady pár obrázků:

post-34461-0-29653400-1420823224_thumb.jpg
post-34461-0-88472600-1420823224_thumb.jpg
post-34461-0-87180900-1420823225_thumb.jpg
post-34461-0-42286600-1420823226_thumb.jpg
post-34461-0-00404900-1420823227_thumb.jpg
post-34461-0-76611300-1420823227_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle jsou opravdu nejhezčí colty.  Škoda jenom absence ocelového náramku. S tím je to teprve pořádnej nářez a dokoupení není zrovna laciná záležitost.

to souhlasim. Kdybych chtel dokoupit tah, byla by to vyznamna cast ceny celych hodinek. Ale zatim mi to tak nevadi, bylo by to prvni co by se nejvic poskrabalo a Colty i pres jejich vojensky puvod budou spis moje kosilovky a jako "tooly" si necham LHC.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to souhlasim. Kdybych chtel dokoupit tah, byla by to vyznamna cast ceny celych hodinek. Ale zatim mi to tak nevadi, bylo by to prvni co by se nejvic poskrabalo a Colty i pres jejich vojensky puvod budou spis moje kosilovky a jako "tooly" si necham LHC.

 

Je to pravda. Na řeme se zvyká docela rychle a hodinky na něm nevypadají vůbec špatně. Já s nasazením tahu asi taky nijak spěchat nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle klišé je už 20 roků mrtvé.

 

Taky bych řekl. Kupříkladu já žádný kolotočář nejsem. Z kolotočů obecně se mi dělá mdlo, jen se na ně podívám. Těžko byste hledali usedlejšího člověka. A přesto mě právě Breitling oslovil. Je tedy pravdou, že některé modely se i mně jeví jako příliš nápadné. Nicméně takové by se jistě našly i u jiných výrobců, kteří toto "image" nemají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...