Přejít na obsah

Jake knihy prave ctete nebo co dobreho jste cetli?


Doporučené příspěvky

Prispevek Sabotera o Jirim Kulhankovi mne privedl na myslenku preptat se na vase obllibene autory a knihy? Pocitam, ze hodinky nejsou to jedine, co vas zajima a knihy tu byly davno pred nima, takze se sverte ;)

 

Za sebe muzu rict, ze ctu kde co a kdy to jen jde. Z nutkave potreby precist kazdy tyden aspon jednu knihu, si porad odmitam poridit auto a jezdim do prace hromadnou dopravou, jen abych tech zhruba 40 minut denne mohl cist..uchylne, ze? ;) A to je navic ctu na mobilu, PDA a jinych podobne smesnych zarizenich. Uz aby tu byly te e-ink readery.

 

Takze abych se vratil k tematu..

 

Prave mam rozectene Roberta Ludluma "Matareseuv kruh" a nedavno jsem "dojel" od Bachmana (neboli Kinga) "Dlouhy pochod". Obe knikzy jsou velmi povedene. Prvni je neco mezi spionaznim romanem a detektivkou. Dva na smrt zneprateleni aganti se musi spojit, aby zachranili svet.

 

Druha knizka popisuje pochod 100 mladych kluku, kteri slapou tak dlouho, az vydrzi jen jeden. Aby to nebylo tak jednoduche, odmenou za zastaveni nebo zpomaleni (at uz jsou priciny jakekoliv) je kulka. Tou je ucastnik "vyrazen" ze hry o blize nespecifikovanou cenu, nehynouci slavu a proslapane nohy az na kost. Pekne, jen zaver kapku uspechany.

 

Jo a kdyz jsou oci unavene, pro zmenu knizky "posloucham". Prave mam tak "rozecteneho" harry pottera :D Je to sice namluvene v EN, ale aspon se clovek pocvici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to se teď musím pochlubit :)

 

v dubnu mi vyjde kniha (scifi), kde je přímo "product placement" Primu :)

 

Muž si potřásl ruku se starším, to už byla dost blízko na to, aby viděla, jak si sundává z ruky zlatem se třpytící primky, hodinky propůjčované Flotilou důstojníkům spolu s frčkami, a beze slova je připíná synovi kolem zápěstí. Byla by si bývala jista, že za zpronevěru erárních hodinek bude mít problémy, ale nezdálo se, že by na to důstojník myslel. Dívala se, když chytil obě synovy ruce do svých dlaní a viděla, že oba mají slzy na krajíčku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to se teď musím pochlubit :)

 

v dubnu mi vyjde kniha (scifi), kde je přímo "product placement" Primu :)

 

Muž si potřásl ruku se starším, to už byla dost blízko na to, aby viděla, jak si sundává z ruky zlatem se třpytící primky, hodinky propůjčované Flotilou důstojníkům spolu s frčkami, a beze slova je připíná synovi kolem zápěstí. Byla by si bývala jista, že za zpronevěru erárních hodinek bude mít problémy, ale nezdálo se, že by na to důstojník myslel. Dívala se, když chytil obě synovy ruce do svých dlaní a viděla, že oba mají slzy na krajíčku.

No vypada to ze to bude dojak :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čo sa týka kníh čítam strááášne vela. (Rez som si z nudy prečítal aj kompletný Epos o Gilgamešovi :D )

 

Vyberiem nejaké mená z mojich best of:

 

Adam Douglas

Charles Bukowski

Raymond Feist

David Gemmell

Eidji Yoshikawa

Jiri Kulhánek

Brian Lumley

David Morrell

Ondrej Neff

Jan Pelc

Petr Schink

Terry Pratchett

J.R. Tolkien

Miroslav Žamboch

Roger Zelazny

Peter Pištánek

James Clavell

------------------------------------------

Nie sú zoradení podľa obľúbenosti :) ... Ked už som pri tom nemá niekto doma Terry Pratchett - Nohy z jílu ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to bude zajimave! Mam rad a obdivuju tyhle multifunkcni osoby, jen nechapu, jak to delate? Muj sef, krome toho, ze pise SW (co dela jen tak mimochodem hlavne pro svou potrebu a ono se to nahodou dobre prodava) jeste sklada hudbu, dela do filmu, ma rodinu a ja vubec nechapu, jak to stiha??? Kde se hernajs prodavaji ty zpomalovace casu? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BTW: Ak to bude dobré budem z Vás drankať podpísaný exemplár :) ...

 

PS: A to sa hovorí že čert nikdy nespí. Neverte tomu je to Mr. Chronomag. Nespí ale píše.

No, byl to takový pokus - psal jsem to online asi rok na http://flotila.bloguje.cz - tam si můžete přečíst neupravenou verzi s hromadou překlepů a podle toho si koupit ten výsledek :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tomu hovorím fajn prístup, to by malo robiť viacej  autorov :) .... precitaj si knihu a ked  si myslíš ze je dobrá tak si ju kup. Super.

No, uplně takhle ideálně to bohužel nefunguje :) většina lidí si knihu radší čte na papíře, než na monitoru, takže celá kniha na netu je jim na prd. Tohle mělo výhodu, že to vycházelo na pokračování, takže si člověk chvilku něco četl a za pár dní (ehm, týdnů) vyšla další část.... to pak jde... Jinak je to opravdu pohodlnější knižně a než budou ebooky konkurenceschopné v masovém měřítku, to se ještě načekáme :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tomu hovorím fajn prístup, to by malo robiť viacej  autorov :) .... precitaj si knihu a ked  si myslíš ze je dobrá tak si ju kup. Super.

No, uplně takhle ideálně to bohužel nefunguje :) většina lidí si knihu radší čte na papíře, než na monitoru, takže celá kniha na netu je jim na prd. Tohle mělo výhodu, že to vycházelo na pokračování, takže si člověk chvilku něco četl a za pár dní (ehm, týdnů) vyšla další část.... to pak jde... Jinak je to opravdu pohodlnější knižně a než budou ebooky konkurenceschopné v masovém měřítku, to se ještě načekáme :(

To mne zajima, v cem vidis ty hlavni problem ebooku? Nedostatek energeticky nenarocnych readeru, nebo problem s filozofii ebooku, ze kdyz je to txt, tak si to kazdy zkopiruje a ruzne proprietarni formaty neodolaji hackerum dlouho?

 

Ja jsem velky priznivec cetby eknih, ale je fakt, ze nedostatek zarizeni (slovy jedno momentalne dostupne e-ink cteci zarizeni) je problem. nastesti, uz v prubehu 2 mesicu maji byt na trhu min. 2 nove zarizeni, ktere krome podpory ruznych textovych formatu budou umet wifi, mp3 a budou otevrene na programovani dalsich veci. A porad by mely zvladat min. 5000 stranek na jedno nabiti, pokud budes jen cist. Takze zarizeni uz budou. Problem je asi i v dostupnosti eknih, protoze ne kazdy autor se vydava jako ebook a v cechach snad ani jeden. Ja osobne bych si za eknihy i platil, pokud samozrejme bude dodrzen princip "usetrili jsme na tisku a distribucnich nakladech, adekvatne snizime cenu ebook vydani". Jenze v o tom si asi v nasich malonakladovych podminkach muzeme nechat jenom zdat :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je prave podle mne jen proto, ze jsi nevidel eink display v akci! Nic jineho v tom podle mne neni ;) V pripade eink displeje ti je srdecne jedno, ze to je elektronika, protoze to ma prakticky stejne vlastnosti jako papir, vcetne porozovacich uhlu a cteni na primem slunci. A diky tomu, ze to zere baterky akorat pri nacitani nove stranky, tak na jedno nabiti prectes i par tisic stranek textu. Takze pokud zjistis, ze misto nekolika kilogramu knih a script muzes mit vse v jednom zarizeni velikosti knihy a jsi omezeny pouze velikosti pameti, tak uz ani nic jineho chtit nebudes :) Jen si predstav, ze mas celou knihovnu v jedne "knize"!

 

Dalsi vyhody jsou napriklad vyhledavani v textu stejne jako v dokumentech na PC a hromada jinych funkci, co je jen otazka toho, co kdo naprogramuje?

 

Samozrejme, ma to i sve nevyhody. Prvni je baterka, ktera prece jen jednou dojde a co kdyz nejsi pobliz zadneho zdroje? A co ja vidim jako postatne horsi problem, pomala obnovovaci rychlost. Soucasne eink displeje maji refresh cca 1sec. co je teda dost a clovek si muze nechat zdat o nejakem automatickem a hlavne plynulem scrollovani. Prvni problem se tak snadno neodstrani, ale ten druhy casem urcite ano. Sice takove scrollovani bude vic zrat baterku, ale to mi bude srdecne jedno ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdepak, viděl jsem to u kolegy, ale já mám ten druh paměti kdy mi ve vybavování pomáhá i to, ke v té tlusté knize to bylo, že to bylo uprostřed knihy, na stránce vlevo, druhý odstavec a ten papír tam měldrobnou vadu :) Říká se tomu obrazová paměť :) Současně mi pomáhé když si dělám různé značky, podtržení a prostě všechny ty různé nepravidelnosti mi pomáhají v zapamatovávání... a u knih pro radost mám rád tu vůni nového tisku :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odklízečí, já ti nevím. Ještě jsem neviděl ebook reader, který by mne přesvědčil a to jsem jich otestoval kdysi hromadu. Jinak ebooky můžeš kupovat už i u nás na http://www.palmknihy.cz (platí se tam přes naše Pipay.cz :) ) - jsou tam i zdarma, jistě znáš.

 

Osobně vidím problém jinde. kniha se může trochu namočit, když ji někde zapomenu, no drama, když si ji chci přečíst, koupím si ji přes ulici a je to vždy kompatibilní s mým formátovým systémem, pokud se jim podaří trefit do jednoho z pěti jezaky a tří abeced :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...