Přejít na obsah

Jake knihy prave ctete nebo co dobreho jste cetli?


Doporučené příspěvky

Sice to nectu, protoze jsem linej a to posloucham jako audioknihu, ale dost me to bavi https://www.databazeknih.cz/knihy/smrtka-zatva-smrti-smrtka-334111 a i dalsi knihy od Neila zni celkem zajimave https://www.databazeknih.cz/autori/neal-shusterman-88656

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 11. 2021 v 9:59, Irwinek napsal:

Další díl " Hraju abych žil " od Dmitrije Rusa  - Dluh - opět velmi čitelné. Už mám v tabletu další dva díly -Inferno a Bitva.

Tohle byl fakt dobrej tip! Diky. Jsem na 25% prvni knizky a je to parada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dočetl jsem zatím poslední díl " Hraju abych žil " - Bitva od Dmitrije Rusa a do dalšího dílu se budu užírat 😄

jinak jsem o víkendu našel Václav Šorla - Vzpoura mozků a s velkou chutí jsem si to přečetl. Teda, kniha nemá to kouzlo, které měl animáč na poslední stránce ABC za mého mládí, ale stejně to byla paráda 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Včera jsem dočetl od Poláčka Hostinec u kamenného stolu. Volně ke stažení mobi a další formáty a to nemá chybu. Film je paráda, ale knížka je eště vyšší level. Pak jen taková zajímavost na bazoši, kdosi prodává Cestu krve od Kulhánka za 54tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 11. 2021 v 7:50, Irwinek napsal:

jinak jsem o víkendu našel Václav Šorla - Vzpoura mozků a s velkou chutí jsem si to přečetl. Teda, kniha nemá to kouzlo, které měl animáč na poslední stránce ABC za mého mládí, ale stejně to byla paráda 😄

Vzpouru mozků mám jako audioknihu, zatím jsem jen namátkou projel pár úryvků a vypadá to dobře ... samozřejmě původní komiks z ábíčka je TOP, kdysi jsem to měl komplet, bohužel to skončilo někde v propadlišti dějin...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 10. 2021 v 18:28, nizkotucnytvaroh napsal:

@HasňaJsem rád, že tu nejsem sám, s vytříbeným vkusem, na neznámé autory😁

Nemáš nějaký tip, na něco podobného žánru? 🙂

Díky J.

Ahoj, KolymaTales na mě stále čekají, mám nové vydání, už asi 2 roky :-).
jinak s touto tématikou doporučuju:
R. Kapuściński: Impérium (Absinth, perfektní nakladatelství, doporučuju pozornosti)
S. Fitzpatrick: Každodenní Stalinismus (poměrně detailní a velmi sugestivní popis zejména 30. let a stalinského teroru)
S. Alexejevičová: Doba z druhé ruky (rozhovory s mnoha lidmi z SSSR, různorodé, hustota, Nobelovka :))

všechny ty knížky jsou relevantní a přitom velmi čtivé.
Zajímavou postavou je také např. Josif Brodskij, četl jsem Rozhovory s Josifem Brodským, ale nerozumím poezii, takže jsem přeskakoval. Nicméně jeho zážitky z psychiatrické léčebny jsou... ehm... velmi kruté.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...