Přejít na obsah

Jake knihy prave ctete nebo co dobreho jste cetli?


Doporučené příspěvky

V 15. 4. 2022 v 20:31, Glob napsal:

Žena zrovna s panem Nevrlým respektive o něm píše seminárku. Několikrát se s ním sešla a je to moc příjemny člověk obdařen velkým talentem nejen na psaní. 

O tom nepochybuju. Tahle kniha je rozhodně zajímavá, vysoce kvalitně a čtivě napsaná a celkově pěkně poskládaná. To se o současných často bohužel říct nedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stephen King - Carrie

Můj první King knižně. Popravdě se mi to četlo fakt špatně. Takové ty odstavce s dialogy, kde je až na konci řečeno, kdo to říkal, nebo ty odstavce aktuálních pocitů dané postavy bez jakékoliv interpunkce vložené do závorky do doprostřed vět, divné... Příběh samotný samozřejmě dobrý, ale od Kinga si dám rozhodně pauzu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Zmrzlinar Já to nedávno dal sice v audiopodobě, ale to vyjde asi nastejno. Taky mě to nebavilo, ale nenech se odradit. Je to z jeho raný fáze, ne-li prvotina a je to znát. Navíc je to přeci jen starý a i to je znát (taková ta vyčpělost).

Proč ale píšu - fakt se nenech odradit, napsal toho samozřejmě mrak a tak je z čeho vybírat.

Super je třeba série https://www.databazeknih.cz/serie/bill-hodges-4594

Nebo teď jsem četl (no, poslouchal) https://www.databazeknih.cz/knihy/pozdeji-475758.

To je celkem novinka a fajn jednohubka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ke Kingovi se pravidelně vracím už asi třicet let. Napsal toho mraky, takže si myslím, že mám za sebou tak 50% jeho tvorby. Ať jsem sáhnul po čemkoliv, nebyl jsem zklamán. Pravda, Carrie jsem ještě nečetl, ale to co jsem četl mě bavilo. Myslím, že pro začátek je nejlepší zkusit jeho povídky, např. "Noční směna". Ale těch povídkových knih je od něj víc. Někdy jsou kratší novely spojeny do povídkových knížek. Jako vrchol považuji fantazy sérii "Temná věž", kterou psal z přestávkami asi dvacet let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

King je pro me nejlepší autor vůbec. Teď třeba ty novější věci Dallas 63 nebo série Pan Mercedes, atd. je bomba. Klasiky jako Shawshank nebo Zelená mile a samozřejmě jeho top věci jako TO nebo Svědectví, to jsou nejlepší knihy vůbec. Rbitov zvířátek, Mysery, …….. bomba. Uznávám, ze Carrie není jeho úplně nejlepší kniha, film lepší 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, habadej napsal:

Ke Kingovi se pravidelně vracím už asi třicet let. Napsal toho mraky, takže si myslím, že mám za sebou tak 50% jeho tvorby. Ať jsem sáhnul po čemkoliv, nebyl jsem zklamán. Pravda, Carrie jsem ještě nečetl, ale to co jsem četl mě bavilo. Myslím, že pro začátek je nejlepší zkusit jeho povídky, např. "Noční směna". Ale těch povídkových knih je od něj víc. Někdy jsou kratší novely spojeny do povídkových knížek. Jako vrchol považuji fantazy sérii "Temná věž", kterou psal z přestávkami asi dvacet let.

Pokud vím, tak Temnou věž považuje za svůj vrchol i sám autor. Mě to taky hodně baví, jinak ho moc nečtu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za tipy. Uložil jsem si to do záložek, tak na další snad časem dojde.

Na stáří knihy bych to ale úplně nesvaloval. Nedávno jsem četl Den Trifidů a asi 2x jsem si ověřoval, že to je fakt z roku 1951. Tak nadčasově napsané, až se mi tomu nechtělo věřit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Zmrzlinar To možná bylo částečně na mě. Ale já to nemyslel tak, že starý = vyčpelý. Prostě něco přežije v pohodě, něco ne.

Rád koukám na starý filmy, stejně jako čtu starý knihy. Teď jedu Tři kamarády, což je z hlediska stáří ještě někde úplně jinde a v pohodě. Nicméně někde ten "zub času" zahlodá víc, někde míň. A samozřejně to každej může vnímat subjektivně jinak.

Já to myslel tak, že King ze 70. let a King pozdější, neřku-li současnej není úplně totéž.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 5 týdnech...

Chlapi mám prosbu.

 

Před pár lety jeden ze zdejších členů prodával limitovanou edici knihy Babička. Netuší někdo z vás, jak se onen člen jmenoval, nebo o jakého šlo nakladatele? Rád bych tu knihu koupil, údajně se prodávala i mimo CHMG, tak bych chtěl získat nějaké indície, podle kterých bych mohl pátrat na google atp.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, Pepino777 napsal:

Chlapi mám prosbu.

 

Před pár lety jeden ze zdejších členů prodával limitovanou edici knihy Babička. Netuší někdo z vás, jak se onen člen jmenoval, nebo o jakého šlo nakladatele? Rád bych tu knihu koupil, údajně se prodávala i mimo CHMG, tak bych chtěl získat nějaké indície, podle kterých bych mohl pátrat na google atp.

Díky

Nabízel ji, myslím, lukasb

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj spolužák, rocker a kamarád z dětství Ruda Schweser, s kterým jsme toho spoustu zažili, napsal knihu z vězení " Nechci si s tebou povídat". Je vidět, že ten kluk není spisovatel jako takový, ale čtivé to je. A mám to i s věnováním 👍

 

Audiokniha-Nechci-si-s-tebou-povidat-Rudolf-Schweser.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...