Přejít na obsah

Jake knihy prave ctete nebo co dobreho jste cetli?


Doporučené příspěvky

Milan Syruček - Diplomatické maléry. Zajímavé a humorné příběhy z diplomatické praxe. Velmi dobře se to čte, protože každý příběh má maximálně 4 strany a přitom je v něm plno faktů! Objevit tuhle knížku před pár lety, tak jsem na VŠ mohl klidně vynechat dva semestry historie XX. století :suicide_anim: :D

Upraveno uživatelem Jakubisko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je to něco z cyklu Zeměplocha,tak se pobavíš :)

 

Zeměplochu mohu také jenom doporučit. Ideální je začít prvním dílem a pokračovat vesele dál. Já jsem aktuálně u 18. Něco málo jsem přeskočil, ale prvních pět je základ.

A minulý týden jsem četl Hugh Laurie - Obchodník se smrtí a také to bylo vynikající. Dnes jsem četl, že Amazon vypouští novou čtečku pro e-knihy, která bude stát pár šupů, tak si ji asi pořídím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Za mě velmi doporučuju CESTA od Cormaca McCartyho ... dostalo to pulitzera.

 

Táta s malým klukem se snažej přežít v postapokalyptickém světě ... žádná akční střílečka, reálný až skutečný tak, že to ... prostě doporučuju :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě velmi doporučuju CESTA od Cormaca McCartyho ... dostalo to pulitzera.

 

Jj, to jsem četl a doporučuji.....neskutečné putování za NĚČÍM...lidi co jedí lidi, protože nic není. Nejvíc se mi líbilo, když objevili na nějaké zahradě podzemní zásobárnu jídla..ale konec je trošku, no..smutný :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja docetl Muz, ktery byl cvrtek, znova Brave new world.

 

Ted makam na luis ferdinand celine Od zamku k zamku (prvni dil exilove trilogie). Jo a taky Solovlejovu etiku od ladislava klimy ... plus nocni klub od kulhanka, kdyz jsem ve vane ... a v praci identifikaci systemu a filtracia a adaptivni systemy ... a taky Yankeeho z connecticutu na dvore krale artuse, ale toho ne v praci a to uz je vazne vsechno ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám rozečteno De Vuurvliegjes achterna od Martina Šimka.

Martin Šimek je bratr slavného českého baviče Miroslava Šimka (1940-2004), který v roce 1968 emigroval na západ a už tam zůstal. Proslavil se zde jako tenisový trenér, posléze jako karikaturista a nakonec jako moderátor v rádiu. V knize popisuje své pocity a dojmy z dob před a po emigraci a musím říct, že osobně mi to příjde nadmíru zajímavé, protože jeho dojmy se absolutně liší od toho, co slýcháte od svých příbuzných, případě od toho co jste vy starší sami zažili. Rozhodně doporučuji, je to příjemné dovolenkové čtení

 

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najednou jsi všechno pochopil. Vidíš, co skutečně jsi, co jsi udělal, nebo přesněji, co jsi neudělal (právě to jediné, co se po většině z nás chtělo: abychom nic neudělali). Pamatuješ si situace, při kterých možná, kdyby ses postavil, ostatní by se postavili také. Všechno si teď uvědomuješ a tvé srdce to láme. Příliš pozdě. Nelze tě už opravit.

 

They Thought They Were Free, The Germans, 1938-45 University of Chicago Press, 1955

 

 

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já čtu znova knihu, nejdůležitější z mý puberty. Páral - Země žen - ženy vládnou světu a chlapi jsou nahnaný v lágrech. není to jen o vztazích a sexu, ale je to popis fungování totality v individuální podobě - degradaci člověka. princip rozděl a panuj.

 

cyklista - nahoru se hrbí a dolů šlape

 

poprvé jsem při četbě týhle knihy pochopil, že svinstvo v životě nedělají nejaký voni, ale my! experimentálně ověřeno a například popsáno tady: Stanford Prison Experiment, nebo velmi podrobně popsáno tady:

http://www.lucifereffect.com/index.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud mohu něco doporučit, tak knížky spisovatele Roberta Fulghuma.

Nemyslím jeho romány, ale to čím začínal: "Možná, možná ne" , "Už hořela, když jsem si do ní lehal" , "Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v meteřské školce", "Ach jo" ......

Báječné oddechovky. Příběhy ze života, úvahy o "věcech" kolem nás.

Takový nenásilný čtení, ve kterém se občas každý sám najde.

Mix humoru, seriozních zamyšlení, ponaučení ..... od člověka, co má báječný dar sdělení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...