Přejít na obsah

Jake knihy prave ctete nebo co dobreho jste cetli?


Doporučené příspěvky

Právě jsem dočetl "Když gangsteři ovládli Londýn" od Edgara Wallace. Neúmyslně tématické čtení k tomu, co se teď děje v Anglii. Jako amatér tam vidím spoustu podobnosti s dneškem. Dobrá knížka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes jsem zakoupil, potom poreferuju :)

 

Zapoměl jsem -

 

výborná věc, maník popisuje vlastní zážitky spojené s vyšetřováním a vstupem do gangu Mongolů. Je hodně objektivní, několikráte zmiňuje, že mu ty lidi chyběj, přirostli mu k srdci.....že je bral jako rodinu. Asi to nebyla p...l, jsou to fakt drsňáci a , jak autor píše, kdyby věděli, že je tajnej, skončil s kulkou v hlavě. Nejnitěrnější pocity, strach....dobré i zlé.......něco na ten způsob bylo i zfilmováno ( Studený jako kámen, Ve stínu gangu ), ale tohle není fikce....doporučuju !!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem někde na fóru zahlídl fotku "mechanickýho pomeranče", tak jsem po letech otevřel Anthonyho Burgesse. Během odpoledne dočtu a na večer mám přichystaný Kubrickovo podání.

Ten v překladu podanej slang je stejně hustej, třeba takovej chorošnej tolčok čejnem přes gulliver :)

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dějiny Ruska 20. století ... teda ona ta kniha jeste v CR nevysla, zatim se preklada, ale melo by to byt dost kriticky a osvetlujici. Tak se těším, že konečně pochopím, co se to v tom Rusku mele.

Info.

 

Zajímavé a netradiční čtení na téma WWII:

Toliver Raymond F., Constable Trevor J., Sundejte Hartmanna! - Svědectví o životě nejlepšího německého stíhače druhé světové války (pohled z II. strany vojáka, který sice bojoval za Německo, ale nebyl nacista)

Helga Schneiderová, Nech mě jít, mami (snaha o vyrovnání se s minulostí nacistické matky, je otázka nakolik je to autobio a nakolik fabulace)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pustil jsem se do serie JFK od Žambocha. Jsem u 15. povídky, zatím se dobře bavím...

 

jo tak tohle musím potvrdit! Teda pokud čekáte zábavu, akci a nápady, prostě něco co pamětníci znají z takzvaných rodokapsů. To bylo i úmyslem toho týmu, vydávat knížečky zábavného čtení za přijatelnou cenu. Zatím ten cyklus slušně jede a začal se i větvit. Autorů se na tom vystřídalo spousta, od talentovaných nováčků až po velké osobnosti české sci-fi. Zatím poslední příběh co nedávno vyšel napsala Františka Vrbenská.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po "Černém srdci" od Lustbadera jsem sáhl po dalším svém oblíbenci - Jefferymu Deaverymu, konkrétně po "Dívčím hrobu", Deavera asi všichni znají minimálně nepřímo podle filmu "Sběratelé kostí", pokud napíši, že kniha ještě předčí film, o něčem to mluví... Deaver vždy prostuduje problematiku o které ta která kniha je, vše je tedy velmi reálné. Navíc má zvláštní dar udržet pozornost čtenáře a ve chvíli, kdy si myslíte, že odhadujete jak se děj posune, vás odvede docela jiným směrem. Je to hodně dobrý písmák. V "Dívčím hrobu" jde o popis únosu autobusu hluchých dívek třemi drsnými vrahouny, kteří uprchli z věznice a následném vyjednávání. Dobrý je to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

mohu doporučit knihu od J. Králíka " Jaroslav Juhan-život bez brzd"

Jaroslav Juhan (1921) patří k nejúspěšnějším československým automobilovým závodníkům v celé historii našeho motoristického sportu, stal se světoběžníkem a mimořádnou osobností v automobilovém oboru. Své jméno spojil mimo jiné se značkou Porsche a Lotus, jeho blízkými přáteli byli pětinásobný mistr světa F 1 Juan Manuel Fangio, Louis Chiron a řada dalších významných osobností. Byl to Juhan, kdo v roce 1953 přivedl značku Porsche na tehdy nejdelší a nejtěžší automobilový závod - Carreru Panamericanu. Také jeho zásluhou zdobí nejostřejší sportovní vozy značky název tohoto pekelného závodu. Ve svém vyprávění vzpomíná také na svého bratra Františka Juhana (1914-1992), našeho nejvýznamnějšího předválečného motocyklového závodníka. Oba se po komunistickém puči rozhodli nezávisle na sobě opustit republiku. Také proto se ani o jednom z nich neobjevila čtyřicet let až do roku 1989 prakticky žádná zmínka. Knížka se to snaží alespoň trochu napravit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě jsem dočetl knihu "Pavučina lží" od Dana Browna a mohu ji jednoznačně doporučit. Konec je trošku "hepíč" jak by řekla moje maminka (tzn. trapný happy end), ale naprosto mě fascinovaly technologie, které se v knize objevují a Brown garantuje, že všechny v současné době existují :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě jsem dočetl knihu "Pavučina lží" od Dana Browna a mohu ji jednoznačně doporučit. Konec je trošku "hepíč" jak by řekla moje maminka (tzn. trapný happy end), ale naprosto mě fascinovaly technologie, které se v knize objevují a Brown garantuje, že všechny v současné době existují :smile_anim:

 

Hmm. Dobrý na čtení, ale pohádka.

Dneska jsem jednoho taky vyléčil. Chtěl vidět záznam z kamery, kde by měla být krádež. Kamera zabírá halu, sledované místo asi 30 m daleko. Chodili tam človíčci 5x10 pixelů a chtěl, abych to zvětšil. Tak jsem mu řekl, ať nekouká na americké filmy. :)

Upraveno uživatelem VS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď se chystám na nového Pratchetta a přemejšlím, zda jít do nového Kulhánka. Od Cesty Krve maj jeho knihy velmi sestupnou tendenci, Stroncium bylo doslova o ničem ( vzhledem k tomu, jaký okolo té knihy byl humbuk ), tak nevím, nevím.

 

Jinak jsem si znova dal knihy Anthonyho Bourdaina a musím najít něco podobného :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď se chystám na nového Pratchetta a přemejšlím, zda jít do nového Kulhánka. Od Cesty Krve maj jeho knihy velmi sestupnou tendenci, Stroncium bylo doslova o ničem ( vzhledem k tomu, jaký okolo té knihy byl humbuk ), tak nevím, nevím.

 

Jinak jsem si znova dal knihy Anthonyho Bourdaina a musím najít něco podobného :)

 

jsem na tom celkem vzato stejně, malá velká bosorbaba Tonička je skvělá, Fíglové jako vždycky v průs..u a pořád a to tak že furt ožralí. S Kulhánkem počkám až mi o tom někdo něco řekne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...