Přejít na obsah

Jake knihy prave ctete nebo co dobreho jste cetli?


Doporučené příspěvky

Autor: Neil Gaiman

Originální název: Neverwhere

 

Výborná kniha, za 2 dny byla celá moje:smile_anim:

 

Pod ulicemi Londýna je svět, o kterém se většině lidí nikdy ani nesnilo. Město nestvůr a světců, vrahů a andělů, rytířů v brnění a bledých dívek v černém sametu. To je Londýn lidí, kteří propadli trhlinami.

Richard Mayhew je mladý úředník, který se s tímto jiným Londýnem seznámí víc, než je mu příjemné. Jediný dobrý skutek ho vymrští z jeho klidného a spořádaného života do světa, který je pro něj záhadně známý a zároveň naprosto bizarní. Žije v něm dívka, která si říká Dvířka, a lidé kteří ji chtějí zabít. Je tam také anděl jménem Islington, který žije v síni ozářené svícemi, a starý Bailey, který bydlí na střechách. Jsou tam inteligentní krysy a krysomluvčí, a také hrabě, jehož dvůr se schází ve ***ónu podzemní dráhy. Most noci chrání nebezpečnou cestu do čtvrti Knightsbridge, v kanálech žijí lidé, v labyrintu Bestie. Jsou tam nebezpečí a rozkoše, na jaké fantazie nestačí.

A Richarda, který netouží po ničem jiném, než se dostat domů, čeká právě pod ulicemi jeho rodného města zvláštní osud - Nikdykde

bylo to natočené jako televizní seriál, možná se to dá ještě někde najít jestli to zlí duchové nesežrali. Kdysi jsem na to měl odkaz, dokonce s titulkama, bylo to báječně pochmurný. Řek bych že to knize dost odpovídalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bylo to natočené jako televizní seriál, možná se to dá ještě někde najít jestli to zlí duchové nesežrali. Kdysi jsem na to měl odkaz, dokonce s titulkama, bylo to báječně pochmurný. Řek bych že to knize dost odpovídalo.

 

JO, seriál mám taky, ale jště nebyl čas ho shlédnout, mysím, že si po seriálu dám znova jeste knizku:smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Autor: Neil Gaiman

Originální název: Neverwhere

 

Výborná kniha, za 2 dny byla celá moje:smile_anim:

 

Pod ulicemi Londýna je svět, o kterém se většině lidí nikdy ani nesnilo. Město nestvůr a světců, vrahů a andělů, rytířů v brnění a bledých dívek v černém sametu. To je Londýn lidí, kteří propadli trhlinami.

Richard Mayhew je mladý úředník, který se s tímto jiným Londýnem seznámí víc, než je mu příjemné. Jediný dobrý skutek ho vymrští z jeho klidného a spořádaného života do světa, který je pro něj záhadně známý a zároveň naprosto bizarní. Žije v něm dívka, která si říká Dvířka, a lidé kteří ji chtějí zabít. Je tam také anděl jménem Islington, který žije v síni ozářené svícemi, a starý Bailey, který bydlí na střechách. Jsou tam inteligentní krysy a krysomluvčí, a také hrabě, jehož dvůr se schází ve ***ónu podzemní dráhy. Most noci chrání nebezpečnou cestu do čtvrti Knightsbridge, v kanálech žijí lidé, v labyrintu Bestie. Jsou tam nebezpečí a rozkoše, na jaké fantazie nestačí.

A Richarda, který netouží po ničem jiném, než se dostat domů, čeká právě pod ulicemi jeho rodného města zvláštní osud - Nikdykde

 

A hele to mi přijde podobné jako Greenova "Noční strana" .

Se budu muset po tom kouknout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, az na to ze nocni strana je nebetycna sracka

 

Gaiman je klasika ...

 

 

když jsem hledal tu anotaci, tak někdo psal, že Nikdykde četl jako první a znova po přečtění celýho Gaimana znova a že to vidí jako nejlepší z jeho tvorby

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když jsem hledal tu anotaci, tak někdo psal, že Nikdykde četl jako první a znova po přečtění celýho Gaimana znova a že to vidí jako nejlepší z jeho tvorby

 

Jj, nikdykde, americti bohove a samozrejme sandman ;-)

 

... pak uz se trochu opakuje, ale vzdycky je to dobre ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jsem na doporuceni z tohoto vlakna precetl pred par mesici a dostalo me to na kolena jako zadna knizka. byl jsem z toho tak odvarenej, ze jsem ctrnact dni shanel preklad v AJ, abych to dal precist svemu kamaradovi tady u nas. nakonec jsem to sehnal na Amazonu nebo kde (vyslo to pod nazvem TRAP WITH A GREEN FENCE), za strasny prachy a zminovany kolega to taky zhltal behem tri dnu. preklad do AJ je mimochodem vybornej, ale ty finesy z cestiny to proste nedokaze.

 

ha, jsem si ani nevšiml, že už to tu bylo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud máte rádi detektivky a chcete strávit hodně bezesnejch nocí tak doporučuji od Tany Frenchové knihy V lesích, Podoba, Na věrnosti.

 

Jestli čtete Larsna, Lars Keplera a Nesba tak si tohle nenechte ujít.

 

medium_img_495480.jpeg

 

Jestli jste raději na SCIFI tak doporučuju apokalyptickej Přechod od Justina Cronina. Je to neskutečně věrně napsaný.

 

157520_big.jpg

Upraveno uživatelem SCIFI
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...