Přejít na obsah

Jake knihy prave ctete nebo co dobreho jste cetli?


Doporučené příspěvky

Teď dočítám sérii o detektivu Kripo Bernardu Guntherovi od Philipa Kerra.  Skvělá řada o vyšetřování v Německu 1936 - 1947 na pozadí nacismu, antisemitismu a poválečného stavu v Evropě. Je to psané ve stylu noir a díky netradičnímu prostředí, povaze hlavního hrdiny a jazyku spisovatele je to velice čtivé. Bohužel, Philip Ker již nic nenapíše.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, je to tato série. Je jich opravdu jen pět. Tedy do češtiny jich bylo přeloženo zatím jen pět. Koukal jsem na anglickou wiki a o Bernardu Guntherovi jich napsal Philip Kerr celkem čtrnáct. Doufám tedy, že se vydavatelé pochlapí a vydají i zbytek. Jinak tento spisovatel měl docela široký záběr, detektivky, sci-fi i nějaké dětské dobrodružné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktuálně Jakubův cestovni deník, super ?cestovatelská? knížka.

Chystám se na Raději zešílet v divočině.

Čoveče mě to zešílení v divočině dost zklamalo a to dvojnásobně - jednak text byl něco jinýho, než jsem čekal, připadalo mi to jako mlácení prázdné slámy, takový blemty o ničem a i ty Šibíkovy fotky mi přišly dost pod jeho standard.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Čoveče mě to zešílení v divočině dost zklamalo a to dvojnásobně - jednak text byl něco jinýho, než jsem čekal, připadalo mi to jako mlácení prázdné slámy, takový blemty o ničem a i ty Šibíkovy fotky mi přišly dost pod jeho standard.

Vazne? Tak to jsem teda zvedavy. Ja to jeste porad neotevrel. Mam nejakou predstavu, jak to muze vypadat a ta se mi libi.. Tak uvidim, necham se prekvapit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Liou Cch'-sin:

- Problém tří těles

- Temný les

- Vzpomínka na Zemi

 

Po dlouhý době hodně zajímavý scifi.

 

https://www.cbdb.cz/autor-95977-liou-cchsin?show=knihy

Četl jsem nedávno a vůbec mi tam nesedí to prostředí "Strany". Ale jinak to šlo..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktuálně Jakubův cestovni deník, super ?cestovatelská? knížka.

Chystám se na Raději zešílet v divočině.

Pokud mas FB koukni na jeho profil letos sel pokračování :-)) a dával tam fotky a po cestě když přijel dělal i komentováne promítání fotek bohužel jsem neměl čas tak snad letos si udělám čas :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I když to není úplně můj primární žánr, sáhnul jsem po čase po sci-fi klasice. Píše se rok 2131...

 

"Dr. Bose se narodil na Zemi a odstěhoval se na Mars až ve třiceti, takže mu připadalo, že by mohl pohlížet na politickou situaci celkem bez vášní. Teď už mu bylo jasné, že se na mateřskou planetu nikdy nevrátí, ačkoli to bylo pouhých pět hodin letu raketoplánem. Ve svých sto patnícti se sice těšil dokonalému zdraví, ale už by se nedokázal vyrovnat s návratem do původních podmínek a opět přivyknout trojnásobně silnější gravitaci, než v jaké spokojeně žil po většinu života."

 

post-14317-0-93017600-1538479291_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...