Jump to content

Recommended Posts

Posted

Chci se "pochlubit" svým přírůstkem, zatím nejspíš v původním stavu (strojek by potřeboval porádnou údržbu, ale jde). Sháním nějaké další info o tomhle kousku, google toho moc nenajde. Tak třeba někdo víte. :helpsmilie:

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Posted
Chci se "pochlubit" svým přírůstkem, zatím nejspíš v původním stavu (strojek by potřeboval porádnou údržbu, ale jde). Sháním nějaké další info o tomhle kousku, google toho moc nenajde. Tak třeba někdo víte. :helpsmilie:

Nedávno jsem se členů ptal na původ NATALIS PRIMA,odezva nepřišla.Tyto jsou zaručeně od stejné firmy, ale bohužel také víc nevím.

  • 2 weeks later...
Posted

Zdravím vás, jsem tady nový. Nedávno jsem dostal hodinky Natalis Prima. Bohužel nejdou (doufám, že jen zatím). Tak se snimi aspoň pochlubím.

Posted
Zdravím vás, jsem tady nový. Nedávno jsem dostal hodinky Natalis Prima. Bohužel nejdou (doufám, že jen zatím). Tak se snimi aspoň pochlubím.

 

 

Vypadají slušně. Co se s nimi stalo? Zanešené nebo nějaká mechanická vada? Ty moje jdou, ale potřebují intenzivní očistu, seřídit, namazat a taky chybí jeden šroubek. Podařilo se mi získat ty samé, ale rozbité, tak snad se mi podaří najít vhodný náhradní. :mellow: Zatím se mi ale do rozebírání nechce, nemám koupený Chronor a samotný benzín na to stačit nebude.

Posted

Tak aby bylo jasno hned na začátku: Jsem hodinkový analfabet. V životě by mě nenapadlo rozebírat ty hodinky sám :crying_anim02: Vypadá to ale spíš na mechanickou vadu. Pružina (nebo jak se tomu říká) je nějaká divně natáhlá (fakt tomu vůbec nerozumím, tak se mi moc nesměj). Chci je dát nějakýmu hodináři, aby to zkusil rozchodit.

Četl jsem tady o nějakým Strnadovi z Brna (možná jsi to psal zrovna ty). Tak tam asi zajdu.

Posted
Tak aby bylo jasno hned na začátku: Jsem hodinkový analfabet. V životě by mě nenapadlo rozebírat ty hodinky sám :crying_anim02: Vypadá to ale spíš na mechanickou vadu. Pružina (nebo jak se tomu říká) je nějaká divně natáhlá (fakt tomu vůbec nerozumím, tak se mi moc nesměj). Chci je dát nějakýmu hodináři, aby to zkusil rozchodit.

Četl jsem tady o nějakým Strnadovi z Brna (možná jsi to psal zrovna ty). Tak tam asi zajdu.

 

 

Jestli myslíš pružinu jako pérko kterým se hodinky natahujou, tak to zase není taková tragédie, jestli je ale natáhlá, vychuchaná nebo jinak poškozená pružinka nepokoje (to malé kolečko co dělá sem a tam), tak tam už asi bude zásah hodináře nutný. Opravami hodinek se zabývá tady na chronomagu člověk co se jmenuje mechano.

  • 6 months later...
Posted

Tak tady jsou ještě jedny Natalis do předváděčky, i když zrovna v tomto konkrétním případě si nejsem jistý zda ještě patří do této sekce :D :D :D

Průměr pouzdra = 45mm

btw - co by jste mi doporučili k nim za pásek ??? :)

 

Images are visible only to registered users. Please register or sign in to enable full experience.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...