viktor99 Posted July 14, 2007 Report Posted July 14, 2007 Nejsem moc znaly v hodinkach a rad bych jedny koupil otci. Prosim poradte... Pozadavky - svycarske, mechanicky strojek, safirove sklicko, stribrne, datum. Pasek kov nebo kuze. Chronograf muze byt, ale musi zustat elegantni. Cena cca 15 - 20 tis (+-). Zatim se libi treba tyto Maurice Lacroix http://www.hodinky-koscom.cz/LC1047-SS001-11E-I8632.html a http://www.hodinky-koscom.cz/LC1098-SS001-11E-I11629.html Dekuji za reakce!
viktor99 Posted July 14, 2007 Author Report Posted July 14, 2007 ty chronography jsou quartz A ze jsou quartz, tak to je problem? Ja se v tom vazne nevyznam...
Mike. Posted July 14, 2007 Report Posted July 14, 2007 A ze jsou quartz, tak to je problem? Ja se v tom vazne nevyznam... Problem to neni, ale vetsina lidi je tady vyznavacem mechanickych hodinek.
Foundryman Posted July 14, 2007 Report Posted July 14, 2007 A ze jsou quartz, tak to je problem? Ja se v tom vazne nevyznam... No, pokud je požadován mechanický strojek, potom je quartz vskutku drobným problémem. Doporučuji Tissot le Locle, hluboko pod budgetem.
viktor99 Posted July 14, 2007 Author Report Posted July 14, 2007 (edited) Dekuji gasovi za tip. Jen poprosim pro priste o typ nebo jeste lepe link. Takhle podle obrazku se nejake podrobne info hleda jen obtizne - kdyz znam jen znacku... Jinak otec rimske cislice nerad - "je to jako na nadraznich hodinach". Je holt narocny... Ty druhe predvybrane ML pry "ty rimske cislice nemaji aspon tak vyrazne". Edited July 14, 2007 by viktor99
Mike. Posted July 14, 2007 Report Posted July 14, 2007 No, pokud je požadován mechanický strojek, potom je quartz vskutku drobným problémem. Doporučuji Tissot le Locle, hluboko pod budgetem. To jsem si nevsiml, ze v pozadavcich je mechanicky strojek ... Tak to potom problem bude.
viktor99 Posted July 14, 2007 Author Report Posted July 14, 2007 (edited) No, pokud je požadován mechanický strojek, potom je quartz vskutku drobným problémem. Doporučuji Tissot le Locle, hluboko pod budgetem. Tak ono to znamena asi neco jineho, nez jsem myslel... Ja to bral proste jako ne digitalni, ani s digitalni casti kombinovane. Akorat mi to uz nejde v tom uvodnim prispevku vymazat... Edited July 14, 2007 by viktor99
Mike. Posted July 14, 2007 Report Posted July 14, 2007 Tak ono to znamena asi neco jineho, nez jsem myslel... Ja to bral proste jako ne digitalni, ani s digitalni casti kombinovane. Akorat mi to uz nejde v tom uvodnim prispevku vymazat... Mrkni tady: http://www.chronomag.cz/clanek/2004-12-02/strojky.html Je to tam vysvetlene.
gas Posted July 14, 2007 Report Posted July 14, 2007 mrkni na ty Tissot co ti psal Foundryman, nemají sice stříbrný ciferník ( bílá ), ale jsou to velmi elegantní hodinky za skvělou cenu
viktor99 Posted July 15, 2007 Author Report Posted July 15, 2007 Mechanicky strojek uz chapu Nakonec jsme se s otcem shodli, ze quartzovy je pro nej nejlepsi - vetsi presnost, nizsi cena (resp misto mech strojku nabizi hodinky navic neco jineho) a navic nenosi hodinky denne, takze by to ani nemelo smysl. Jinak stribrne jsem myslel jako prevazujici barvu kovu (ne zlato). Cifernik byt bily klidne muze. Trochu ted koketujeme s cernym, protoze jsou na nem rucicky lepe videt (otec na cteni potrebuje bryle). Tissot le Locle je rada, bez konkretniho typu bohuzel nemohu vedet, co mate namysli. Nasel jsem rozdilne hodinky v cenovem rozmezi 7 - 27 tis...
Monk Posted July 15, 2007 Report Posted July 15, 2007 (edited) doporucil bych ti je tak jako tak, ale dokonce jsou i lehce podobne tvemu prvnimu navrhu http://www.classybrand.com/watches/watch_f...y&pid=24152 a recenze http://www.chronomag.cz/clanek/2007-01-22/...jenom-noze.html Edited July 15, 2007 by Monk
Monk Posted July 15, 2007 Report Posted July 15, 2007 No, pokud je požadován mechanický strojek, potom je quartz vskutku drobným problémem. Doporučuji Tissot le Locle, hluboko pod budgetem. aspon se za reklamu dostanu do members_50 http://forum.chronomag.cz/index.php?showtopic=7826
viktor99 Posted July 16, 2007 Author Report Posted July 16, 2007 Uprimne, stale vedou ty dvoje Maurice Lacroix, respektive ty prvni uvedene. Akorat otec ma na cteni bryle a trochu se boji, ze je maly kontrast mezi rucickama a pozadim (cifernikem). A nemaji "svitici" rucicky... Proste by bylo nesmysl, kdyby si mel brat bryle kvuli tomu, aby zjistil, kolik je hodin. Ale to se zjisti, az je uvidi v realu. Dokaze mi nekdo rict, jak je nam tom Maurice Lacroix obecne, pripadne u uvedenych dvou modelu? Jsou-li nejake problemy, napr ve zpracovani, se servisem atd. Diky
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now