Přejít na obsah

Digitálky ve filmu


vE13Lius

Doporučené příspěvky

Nedávno jsem viděl film Equalizer (The Equalizer) s výborným Denzelem Washingtonem, ve kterém mě zaujala pozornost, která se tam věnuje hodinkám - Suunto Core All Black.


Ve filmu stopky na hodinkách, kterých Denzel hodně využívá, vypadají jinak, než v sériovém modelu a tak lidi začali spekulovat čím to. Jsou vlastně dvě možnosti, buď je to nějak post úprava obrazu, kdy s tím nemělo Suunto nic společného, nebo firmware upravilo přímo Suunto - Suunto ale na dotaz nějakého zapálence tuhle možnost vyvrátilo, takže se nejpravděpodobněji jedná o studiovou úpravu obrazu. 


Nejde mi ale do hlavy, proč si lidi od firmu vybrali zrovna tyhle hodinky a jak už jsem psal, kladli jim ve filmu celkem velkou pozornost, nemyslím tím pouze jako měřiči času, ale jako celku - když by s tím nemělo mít Suunto nic společného.


Mě osobně tahle záležitost potěšila protože hodinek značky Suunto jsem vlastnil a vlastním několik. 


 


Odkaz pro bližší info - odkaz


Sestřih z filmu se záběry hodinek:



post-14806-0-59691000-1421579433_thumb.jpg

Upraveno uživatelem vE13Lius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 130
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dalším filmem ve kterém mě digitální hodinky zaujaly byl Muž v ohni (Man on fire) kde také hraje Danzel Washington, už je to sice dávno, ale pamatuji si, že tam byly hodinky Casio PRG-40, ostatně viz přiložené obrázky.

V té době, nebo hned potom, co jsem film viděl, jsem si PRG-40 pořídil, je prostě prima vidět hodinky u sebe na ruce a pak ve filmu - který vidí dalších několik milionů lidí  :cheers: .

post-14806-0-89685200-1421580109_thumb.jpg

post-14806-0-39906100-1421580113_thumb.jpg

Upraveno uživatelem vE13Lius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedním z důvodu proč jsou ve filmu The Equalizer použity Suunto Core All Black. Je myslím to , že hodně "sedí" k charakteru té postay kterou Denzel hraje a to bývalého člověka pro "černé operace" prostě operativce. A protože, tahle práce hodně souvisí z armádou apod., kde jsou hodinky Suunto velmi hojně využívány a myslím že Core je velmi oblíbený.

 

Prostě, kdyby měl na ruce nějaké "společenské" tak by to nebylo ono. A taky to že, Denzel je zvyklý si ve filmu vše stopovat tak proto digi. A stopky jsou u tohohle modelu upraveny počítačem, aby byly větší a hodí se pro charakter jeho "stopování".

 

V muži v ohni, je to trochu podobné Denzel byl bývalý člověk co přišel do styku s armádou apod. A tam ještě v dnešní době tyhle Casia hodně lidí nosí, a prošly ohněm mnoha bitev bez ztráty kytičky:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že po premiéře filmu Sniper bude dalším velmi vyhledávaným modelem (a bohužel už nevyráběným) i model Casio G-shock DW-6600. O tom, jak začel Chris Kyle používal G-shock je v i jeho knížce informace. Navy Seal totiž fasovaly jako promo hodinky od Rolex:-) ale protože jim dávaly dost brutálně zabrat, tak byly hodinky neustále na servisu a ten se dost prodražoval. Tak je myslím Kyle dal kamarádovi a vzal na ruku G. Ale nejsem si jistý modelem co má na ruce, protože podle foto z knížky si myslím měl na ruce DW-6900(a to je opravdu military klasika).

 

Upraveno uživatelem A10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec by mě nenapadlo, že se jedná o modifikovaný model Omeg, páč vlastně modely Omeg neznám.

Určitě bych je tedy nenosil ale jsou pořád hezčí než originál :-)). Každopádně zajímavej kousek - zkusím o tom něco přečíst. 

 

když hledáš i "zvláštní změny", mrkni  na Minority report, tam se pánové od Omega dokonce soudili (a vyhráli). Docela by se mi líbily jako první Omega SmartWatch

 

Perfektní databáze, tím jsi vlastně zabil celé vlákno :-D.

První na co jsem se podíval bylo 127 hodin, tam také figurovala Suunta, ale jestli si dobře vzpomínám tak sériový model, bez jakýchkoliv modifikací. 

Tissoty u Lary působí zajímavě.  

 

dám sem stránky, tam je to podle názvu filmu, jsou tam ale různé druhy hodinek. Ale pro více lidí to může být zajímavé,

např: Tissot T-Touch - Angelina Jolie - Lara Croft Tomb Raider: Cradle of Life

attachicon.gifTissot-T-Touch-Angelina-Jolie-Lara-Croft-Tomb-Raider-The-Cradle-of-Life-2.jpg

attachicon.gifTissot-T-Touch-33159851.jpg

 

http://www.watch-id.com/movies

 

Takhle nějak to bude, je jasné, že by se do charakteru bývalého zabijáka společenské hodinky nehodily, jen mě zaujalo to, jaký je na ně kladen důraz, téměř zpravidla je Denzel zabírán ze strany, kde má hodinky. 

Počítačem to bude upravené určitě (musím to napsat - nedovedu si představit jak by někdo manuálně překresloval každý jednotlivý snímek :-P), jen jde o to, jestli se ten počítač nachází/nacházel ve filmové studiu, nebo kancelářích Suunta - dle dostupných informací je pravděpodobnější to filmové studio.

 

Jedním z důvodu proč jsou ve filmu The Equalizer použity Suunto Core All Black. Je myslím to , že hodně "sedí" k charakteru té postay kterou Denzel hraje a to bývalého člověka pro "černé operace" prostě operativce. A protože, tahle práce hodně souvisí z armádou apod., kde jsou hodinky Suunto velmi hojně využívány a myslím že Core je velmi oblíbený.

 

Prostě, kdyby měl na ruce nějaké "společenské" tak by to nebylo ono. A taky to že, Denzel je zvyklý si ve filmu vše stopovat tak proto digi. A stopky jsou u tohohle modelu upraveny počítačem, aby byly větší a hodí se pro charakter jeho "stopování".

 

V muži v ohni, je to trochu podobné Denzel byl bývalý člověk co přišel do styku s armádou apod. A tam ještě v dnešní době tyhle Casia hodně lidí nosí, a prošly ohněm mnoha bitev bez ztráty kytičky:-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakra, dostal mě už jenom trailer. Tak to se moc těším.

To vypadá, že budu muset prodat nějaká Suunta a pořídit Géčka :-). 

 

Myslím, že po premiéře filmu Sniper bude dalším velmi vyhledávaným modelem (a bohužel už nevyráběným) i model Casio G-shock DW-6600. O tom, jak začel Chris Kyle používal G-shock je v i jeho knížce informace. Navy Seal totiž fasovaly jako promo hodinky od Rolex:-) ale protože jim dávaly dost brutálně zabrat, tak byly hodinky neustále na servisu a ten se dost prodražoval. Tak je myslím Kyle dal kamarádovi a vzal na ruku G. Ale nejsem si jistý modelem co má na ruce, protože podle foto z knížky si myslím měl na ruce DW-6900(a to je opravdu military klasika).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Návrat do budoucnosti 1

Michael J. Fox: Casio CA 50

post-673-0-98559000-1423772241_thumb.jpg

Christopher Lloyd: nosí celkem tři kousky. Na pravé ruce Seiko:

post-673-0-45483700-1423772653_thumb.jpg

Na levé ruce nějaké kalkulačky: (možna) Casio CA 501

post-673-0-09646300-1423772821_thumb.jpg

A na rkru ještě vytuněné Seiko stopky, které mají v některých záběrech LCD:

post-673-0-27521400-1423772930_thumb.jpg

a v některých zase LED. Společně s jeho psem který zase nosí Citizeny:

post-673-0-02185700-1423773008_thumb.jpg

a ty mají taky "proměnlivý" display na LCD:

post-673-0-22876300-1423773062_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...