Jump to content
Guest maxipesfik

GLYCINE Combat SUB

Recommended Posts

Tak to tady zase oživíme. Fotka sice včerejší, ale na ruce furt. Po vytuneni pomocí Hirsch Performance je to velká radost

IMG_20200702_1626043.jpg

Tak jsem si je taky pořídil a jsem čím dál spokojenější... Chvilku trvalo zvyknout si na ciferník, ale fakt jen chvilku 🙂 (Přišly mi včera, poté co se asi týden zdržely ve skladech UPS kvůli clu a Dph) Kombinace šedé na ciferníku a té barevné lunety je dost povedená, na ruce sedí parádně. Zvažoval jsem ještě modro zlatou variantu - kterou tu někdo taky už má a dost se mi líbí, ale nakonec vzal tyto, protože jedny modré potápky už vlastním. Nelituju...

1920EAD5-9D43-4840-BAC6-43B901197AC1.jpeg

Ať si kdokoliv říká, co si říká, jsou to prostě fajn hodinky. Pěkná fotka, ať slouží.

ee5ee8181bd8b7aabe4f24610491d027.jpg
Jsou fajn i na kůži

Sent from my iPhone using Tapatalk

Konečně jsem asi narazil na průvlek (guma), který mi k nim sedí. Na kovovém náramku jsou také pěkné, modré a oranžové gumy jsou prima k šortkám, tohle mi přijde na všední den to ono.

20200903_105741.thumb.jpg.4de13ed81ef0143c06792b7f5ef9a452.jpg

Tátovi jsem k narozeninám pořídil tyto. Snad jako jedny z mála splňovaly požadavky: automaty, švýcarské, číslice na ciferníku, safír, vodotěsnost, cena pod 10.000 Kč 

3D6AB1A7-B82C-4628-8BC2-4B8FA81C0045.jpeg

BD76DC39-3E75-4D37-86E1-77FD5C97B74C.jpeg

Edited by DaveSty

Moc pěkné na tom koženém řemeni k té hnědé lunetě. Ta cena je také pěkná za takové hodinky.

Super fotky pánové. Přemýšlím o nich už delší dobu. Mohli byste mi doporučit nějaký obchod, kde se dají koupit?

Když se tam člověk chvilku vochomejtá, vyskočí na něj kód na dalších 10 procent

Sent from my iPhone using Tapatalk

Já je mám od místního člena. Ale pokukoval jsem nejvíce na chrono24.

Dík. Škoda, že někde v ČR nejsou, chtěl bych je napřed omrknout na živo. Kvalita zpracování se zdá na fotkách dobrá? Neměli byste k tomu nějaké postřehy?

Mě zas tolik hodinek pod rukami (na ruce) neprošlo, ale jsem s nimi spokojený. To zpracování je, co umím posoudit, velmi dobré.

Moc se mi nelíbí to výrobní číslo umístěné mezi nožičkami, ale to asi ani ty novější modely nemají. U těch se mi zase nelíbí okřídlené "Armani" logo, ale to už je nově naštěstí zase zpátky původní koruna. Také je tu na fóru zmiňovaná ta hliníková luneta. Sám jí mám lehce ťuknutou a kde seženu novou nevím. Se Seikem se tohle řeší snáze.

Bál jsem se, že budou velké, ale nosí se dobře i na menší ruce. Kovový náramek je také pohodlný.

Luminiscence je velmi silná na ručkách i indexech. Na číslech mi přijde slabší.

A to nejlepší. Mám asi kliku, ale u mých hodinek s ještě ETA strojkem jsem aktuálně do +1 s/den.

Sent from my SM-A320FL using Tapatalk

Nj, škoda, že luneta není keramická. Jde otáčet lehce? Není tam nějaká vůle? Třeba u Steinhartů jsem se už setkal s vůlí na lunetě a taky s tím, že ukazatel byl lehce mimo index na 12. Ale mohl to být jen vadný kus. Jinak ta přesnost je teda perfektní.

před 2 hodinami, Vorel napsal:

Dík. Škoda, že někde v ČR nejsou, chtěl bych je napřed omrknout na živo. Kvalita zpracování se zdá na fotkách dobrá? Neměli byste k tomu nějaké postřehy?

Asi takhle. Když ještě Glycine zastoupení v ČR měli (Chronoshop), chodili Combat Suby lehce přes dvacku, což tak nějak zhruba odpovídalo jejich postavení a kvalitě. Ty částky, za kolik jdou momentálně sehnat na Ashfordu a u podobných šedivek, jsou skoro až k smíchu. Vzhledem k tomu, že v nich, pokud vím, pořád tiká ETA.

Mám taky jedny, i když už je nenosím (oranžová verze, trochu domlácený, pokud bys měl zájem o fotky, tak napiš SZ), něco už mi rukama prošlo, a troufám si říct, že kvalitou jsou minimálně o úroveň nad Steinhartama, Seiko Turtle a podobnými.

Nejsou úplně malý. Nosí se, jak se říká, "true to size". Takže na těch 42 mm to chce mít obvod zápěstí aspoň 17 cm. Já mám 16-16,5 a jsou mi velký. Na druhou stranu díky tvaru pouzdra a na potápky neobvykle nízkýmu profilu se nosí strašně dobře. Kvalitou určitě nešlápneš vedle a strojek ti případně oservisuje kde kdo. Já jsem ty svoje měl fakt rád.

Edit: Lunetu mám starší typ, který měl ještě šedesát kliků. Dnes už by měly mít klasicky 120. A ta moje i po letech šlape perfektně, i když kapku ztuha. Se Želvama, kde je navíc obrovská variace kus od kusu, se to naprosto nedá srovnávat.

Edited by Kluk jako buk

Luneta se otáčí lehce (normálně dvěma prsty), ale klade docela odpor jí překliknout - drží. Má 60 stupňů (po minutě ). Když se na ní z vrchu zatlačí, malilinko propružuje, to jsem na jiných neměl.

Edited by Michal.

Dík chlapi za info. Velikost 42 by pro mě byla tak akorát. Teď ještě vybrat tu správnou verzi.

Tou vůlí jsem myslel něco jiného, akorát jsem to nevysvětlil. Na těch Steinech to bylo takové "vrtění" na dvou místech. Už si přesně nepamatuju ty pozice, ale zkrátka když jsem lunetu otočil na danou pozici, přišlo mi, že jakoby nezapadla tak dobře, jako na ostatních a vrtěla se.

To nebude lehké vybírání. :unsure:
BTW Ještě jsem tu na fóru neviděl ty s bronzovým pouzdrem...

před 23 minutami, Michal. napsal:

To nebude lehké vybírání. :unsure:
BTW Ještě jsem tu na fóru neviděl ty s bronzovým pouzdrem...

O těch bronzových, nakonec i o černých, jsem taky uvažoval, ale mám trochu strach z PVD povrchovky. Na oceli bez povrchovky nebude vidět škrábanec 🙂