Přejít na obsah

Pebeho galerie


pebe

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

Díky členům AndyAAron a Vojta1 jsem si splnil mít hodinky z měsíce a roku narození. Díky moc kluci!

 

Jsou to Seiko 7546-6039, quartzky, integrovaný tah 24-16mm, otočná luneta oběma směry bez aretace, šroubovací korunka a WR100.

Chybí jim věnec dne v týdnu, mají nějaké kosmetické nedokonalsti, no aspoň je na čem pracovat a co shánět.

 

post-23099-0-37869500-1480617137_thumb.jpg

post-23099-0-95980300-1480617137_thumb.jpg

post-23099-0-29104600-1480617140_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavej kousek, ten tah vypadá hodně dobře...jinak a jakej že je to měsíc a rok :-)

 

tah je teda super pohodlný, to zúžení a jak navazuje na pouzdro, paráda

je to květen 1978, za rok a půl máme 40 :)

 

Gratuluju, jsou super :). Já mam díky Chumpusovi z roku narození taky Seika, trochu starší ;)

 

děkuju, jsou fakt parádní

 

už jsem je v klidu rozebral, strojek vypadá v pěkném stavu, těsnění pod dýnkem přítomno, korunka těsní takovým zajímavým systémem, až jim budu dávat ten chybějící kotouč se dnem týdne, tak to zkusím nafotit.

Armovák jsem srovnal, jen koukám sklíčko bude na výměnu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen jsem je rozebral, vyčistil, sundal lunetu a vyčistil pod ní. Ten armovák není tak úplně armovák, volně se pod sklíčkem točí :) Ale má na cobě zářez, který zapadne do zářezu na ciferníku, takže to jde pěkně srovnat. Teď už jen doplnit ten dnový věnec (měl by být na cestě) a objednat sklíčko.

A začala vypadávat barva z lunety, chytají patinu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

děkuju, no pořád mám ještě co dohánět oproti ostatním tady. Ale pomalu zjišťuju, že to není ani tak ve výbavě jako v nastavení foťáku a hlavně je to o světle no. Tak zase třeba časem bude nějaký posun :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Ty modré pětky jsou super, moc se mi líbí, asi to je tím, že mi hodně připomínají moje 115200. :)

2. Ty kvarcky jsou taky super, líbí se mi daleko víc, než celá aktuální produkce Seika (kromě GS) dohromady.

3.1. Co děláš s tím mlíkem po focení? 

3.2. Doufám, žes ty Monstra neměl zrovna na kůži :D (edit: už ro vidím na Fantě :))

3.3. Je lepší polotučné, nebo plnotučné? Nebo dokonce nízkotučné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Máš naprostou pravdu, myslím že ta inspirace je víc než zřejmá. Mě se teda Seika líbí i víc protože nemají kyklopa a mám navíc den v týdnu  :clap:

2. Kvarcky jsou super, to napojení tahu a jeho zúžení, hranatá luneta, nízká výška a jsou z května 1978, jako já. Ty neprodám           nikdy, tím jsem si jistý. Na cestě se někde toulá věnec na doplnění day-date a nové sklíčko.

3.1. Normálně ho vyleju.

3.2. Monstra byla bez tahu i bez gumy, jen jsem je položil do mělkého talíře a nelil to okolo.

3.3. Nízko i polotučné bych velmi nedoporučoval, nožky hodinek budou prosvítat. Používám samozřejmě plnotučné, čerstvé, biokvalita :D

Upraveno uživatelem pebe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Aby nedošlo k nedorozumění, nechtěl jsem machrovat, že se Seiko inspirovalo mýma hodinkama, já jen myslel, že se mi tenhle typ hodinek líbí, jednoduché. jen indexy a obdélníkové ručky. A kyklop je lepčí, protože tak rozeznám datum i bez brýlí. :)

2. Já jsem taky květen 1978, tak kdybys je přece jenom prodával... :D

3.1. Taková škoda.

3.3. A co vyzkoušet smetanu? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...