Přejít na obsah

Orient Bambino - informace, modely, zkušenosti


AndyAaron

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Priznam se, ze jak vznikl nazev nevim. Snazil jsem se googlit, ale nebyl jsem moc uspesny. Kazdopadne pokud dobre vim, tak ty nazvy jim dava samotny Orient. Tusim, ze naopak u Seika ty nazvy sly od uzivatelu a tak nejak se ustalily. Ale nechci o tom moc rozumovat, protoze to nemam podlozene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok, díky.

Jestli by to nevěděl prodejce v USA.... ?? Mě to napadlo, když jsem probíral GS, vybavila se mi "vizuální podoba" nebo spíše taková optická čistota designu a až skoro exkluzivní provedení Bambin. Nějak mi najednou  neseděl ten název, nebo to tam dali  záměrně jak naznačuješ?  V ten moment mi to přišlo jako záhada.

:notworthy:

**

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli počítám správně, tak to za pár dní budou přesně 2 týdny, co jsem roztřesenýma rukama otevíral krabici s Bambíny, dovolím si tedy stručně shrnout první dojmy. A protože mám z Japonska kromě Samuraje na DVD taky Orient Multi Calendar (dále jen em sí), mám aspoň s čím porovnat.

 

1) Bambína jsou čistokrevné "oblekovky". MC sice taky nosím v podstatě jenom ke košili, nicméně dají se bez problému vzít prakticky k čemukoliv. Bambína jsem si vzal jednou k polo triku a připadal jsem si jako blázen. Na druhou stranu - pod manžetou vypadají perfektně - a to je oč tu běží.

 

2) Velikost imho tak akorát, na ruce o nich člověk ani neví, i přes vypouklé sklo krásně padnou pod manžetu a za ty světelné efekty na cifru na slunci by se nemusel stydět ani George Lucas.

 

3) Naprosto super jsou ostré leštěné a dlooouhééé ručky. Konečně mám pocit, že můžu odečítat čas s přesností na tisícinu sekundy a ještě mi zbyde.

 

4) Pokud jde o pověstný rachot rotoru tak bych řekl že vychází Bambína a MC cca na stejno. Osobně s tím problém nemám, žádné zběsilé pohyby s nima nedělám a až budu chtít rozhazovat z kočáru drobné mince dělnému lidu, tak hodinky nechám ve svém panském sídle.  

 

Podtrženo sečteno, Bambína naprosto přesně splnily to, co jsem od nich čekal - elegantní a pohodlné oblekovky za rozumnou cenu. Abych řekl pravdu, trošku mám problém s tím názvem, který snad vymýšlel Hugo Fantozzi nebo kdo, takže si pro jistotu pamatuju že jde o staré dobré 24005ky.

Jinak asi zatím nemám co bych vytknul, tak na závěr alespoň foto ke srovnání.

post-35198-0-58916600-1460322546_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bambino V2 mají na ciferníku 5x jedničku a čtyřka se římsky taky píše úplně jinak, Symphony mají indexy jak ze starého budíku, Duke není ve zlatě a ke quartzu se radši nevyjadřuju vůbec.

Bambína FER24003W0 jsou naprosto super a to rozhodně neříkám jenom proto, že mám asi 14 dní ty samé ve stříbře a potřebuju sám sebe přesvědčit, že žádné další Orienty momentálně nepotřebuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Mav.

Bambino V2 mají na ciferníku 5x jedničku a čtyřka se římsky taky píše úplně jinak, Symphony mají indexy jak ze starého budíku, Duke není ve zlatě a ke quartzu se radši nevyjadřuju vůbec.

Bambína FER24003W0 jsou naprosto super a to rozhodně neříkám jenom proto, že mám asi 14 dní ty samé ve stříbře a potřebuju sám sebe přesvědčit, že žádné další Orienty momentálně nepotřebuju.

 

Jejich římská 4 mi taky bila do vočí, ale koukám, že to pravidlo s římskou 4, zas tak moc nesedí:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Římské_číslice#IIII_nebo_IV]https://cs.wikipedia.org/wiki/Římské_číslice#IIII_nebo_IV]https://cs.wikipedia.org/wiki/Římské_číslice#IIII_nebo_IV

Já to beru tak, že to nejsou jedničky, ale možná kvůli místu nebo prázdnějšímu ciferníku je každý lichý index označen obyčejnou čárkou. Akorát klasicky japonští designeři jsou nepraktičtí, tak ta čárka je stejná jako římská 1.

Ty FER24003W0 jsou také kandidáti, právě kvůli hezky holému ciferníku. A řeším stejný problém jako ty, tedy Orienty se mi líbí nejedny a protože jsou pro mne nedrahé, tak bych ji mohl mít víc než stačím unosit, takže se také přesvědčuji, že žádné další nepotřebuji a moje FDB05001B0 jsou dostatečné oblekovky.

Ale k těmto modernějším a technokratickým hledám i nějaké retro pro kontrast, tak proto tento usedlý výběr a možná i Symphony s budíkovými indexy. Hezky mi voní petrolejovými lampami ;)

Upraveno uživatelem Mav.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sypu si popel na hlavu a to s tou 4kou beru zpět. Jsem si skoro jist, že tohle nám ve škole zatajili, každopádně díky za odkaz, zase jsem o cosi chytřejší.

Abych byl upřímný, tak jsem se taky hoodně rozhodoval právě mezi V1 a V2. Nakonec to rozsekla paní Morbová a volba padla na V1. Co mi řekla sem raději psát ani nebudu, bo to už bych měl za dnešek u Andyho druhej vroubek, každopádně myslím, že chybu neuděláš ani s jedněma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Mav.

minuly tyzden som tu slubil cierne V2 bambina na novych perlonoch, tak teda prikladam: antracitovy a sedy.

na druhu stranu tie moje fotky su ako vzdy bieda, takze vlastne aj tak neuvidite, ako to v skutocnosti vyzera :D

Díky. I stříbrná na černé je v podání Orientu luxus. Však se podívej na můj avatar.

Safra, to bude zase drahá radost.

Upraveno uživatelem Mav.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...