Přejít na obsah

Orient Bambino - informace, modely, zkušenosti


AndyAaron

Doporučené příspěvky

Ja mel dvojkova bambina prvni generace, tzn. stary osvedceny strojek bez hackingu a manualniho natahu a ten sel super presne. Uz si to uplne nepamatuju, v zaznamech to nemam, ale bylo to cca 2s do plusu za den.

Jak jsou na tom verze s novejsim strojkem, to bohuzel nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mám čerstvě Bambino Small Seconds. Za 48hod testu odchylka 0. Opticky ji nevidím. Muselo by to na měřák. Ještě jsem nic tak přesného neměl. Zatím přesnější než Rolex DateJust. Předchozí Bambina mi dělaly cca 2,5 s.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Modifikované Bambino. Dlouho jsem chtěl mít "dědečkovské" hodinky s vintage vzhledem s malou sekundovkou a v tom typickém bikoloru, co se kdysi dělával. Bikolor jinak nevyhledávám, snad jen u Submarieru či Tudoru Blackbay se mi líbí. Ale taková ta klasika v oblasti dress watches, to jest ocelové pouzdro, small seconds a indexy s ručkami zlacené. Tak to dělal Rolex, Omega, Girard-Perregaux, konec konců i Prim, a dodnes u vintage style modelů třeba Longines.

 

No tak jsem si to splnil a poskládal ze dvou bambin to jedno výsledné, s ocelovým pouzdrem a zlacenýma ručkama. Komu se to nelíbí, respektuju, třeba mě někdo pochopí....-) více napíšu v jiném vláknu.

post-50857-0-93621600-1564499194_thumb.jpg

post-50857-0-58011400-1564499203_thumb.jpg

post-50857-0-35859000-1564499212_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak za me je tohle super kombinace

Co ti tedy zbylo? Zlate pouzdro a cifr s ocelovyma ruckama a indexama?

 

Zrovna dnes jsem tak premyslel, ze by bylo bomba, kdyby Orient udelal trosku vylepsena Bambina treba v LE. Moje predstava je nasledujici:

Orient Star, pouzdro 38mm, lepsi strojek ze Staru, design cifru z mk1 nebo mk2 (mohlo by byt vic verzi treba po 100ks), spravne dlouhe rucky a hlavne misto ?Water Resistant? na cifru by tam bylo ?Bambino?.

Cena do 500 EUR (499 EUR). To bych si udelal radost :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak. Ta kombinace jak píšeš, asi docela unikátní :-) Zkusím to tady střelit :-) Jinak platí, že je spousta hodinek, na kterých člověku něco máílo vadí či chybí, a rád by si to dodělal :-) Tak třeba se bude Orient časem inspirovat.. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

nakonec jsem je dal na zlatohnědý hirsch forest a takhle mi to s šampaňským ciferníkem přijde dokonalý, barvou a především strukturou řemenu :) hnědý forest byl příliš "těžký"  a původně koupený tmavohnědý hirsch duke tyhle hodinky prostě zavřel, vedle sebe to až bolelo ... i když zase na bílé se stříbrnými indexy by byl duke perfektní

post-53232-0-11671900-1566999669_thumb.jpg

post-53232-0-04315600-1566999682_thumb.jpg

post-53232-0-46918100-1566999690_thumb.jpg

post-53232-0-84355600-1566999699_thumb.jpg

Upraveno uživatelem chloupek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle mi treba na bambinech nikdy nechybelo. Kdyz jsem je mel, tak sly presne a celkem jsem s nima lital po US. Pri zmene casoveho pasma jsem si aspon nerozesteloval presny cas. Jinak mit bambina strojek jen s manualem a 20mm roztec nozek, tak to jsou top hodinky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

post-39221-0-45536600-1567252587_thumb.jpg

 

Všechny orienty, co jsem koupil měly vždycky výbornou přesnost +/- 2s (a to i kousky ze 70. let), až na tyhle Bambina, které hned po vybalení šli skoro +4min/den, od té doby jsem je chvíli nosil a teď je to cca +2min. Objednával jsem ze zahraničí, tak s nimi musel někdo cestou pořádně jebnout nebo nevim :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...