Přejít na obsah

Orient Bambino - informace, modely, zkušenosti


AndyAaron

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja to neberu jako flame, ale jako vaznou diskuzi :)

Ja chapu, ze vas ty hodinky nezaujaly, nebo jiskra nepreskocila atd. Proto nemam ambice vas do toho tlacit a rikat jake jsou bozi. Ja vas chapu. Mam to to stejne se Sinn 556. Papirove jsou to dokonale hodinky, ale vzdy, kdyz jsem je mel na ruce, tak jsem se mohl uzivat nudou.

Ondro, nevim, co by mela bambina vyjadrovat. Proste se mi ta modelova rada libi. Do prace nosim kosile a nebo polo tricka, takze nejake moderni oblekovky se mi hodi. Reversa jsem musel pustit, za Longines nemuzi ted utracet, tak bambina jsou v budgetu jasnou volbou. Btw prvni bambina s rimskejma cislicema jsem koupil, kdy mi bylo 30. Ted o pet let pozdeji jsem se k bambinum mile rad vratil. V patek dostaly hned krest ohnem...
4f51add3d36b304ce2f2705995442e5d.plist

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Andy, chapu kam miris. Ale i s malym budgetem se da vybrat i neco jineho... velikost i cena +- stejna 😉 Ale jak pisu, pohode, kazdymu se libi neco jineho a tak to ma byt 👍

F40F6CE5-FACF-4729-A247-424DBE3892C3.jpeg

2DE52C53-B03A-44CA-B296-7ABF75D397F2.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citizeny pekne, co to je prosim za referenci? Citizen jako znacku mam rad, ale neuvedomuju si, ze bych na tenhle model nekdy narazil. Videl jsem jine jakoze oblekovky v automatu, ale bohuzel uz vetsinou byly 41mm nebo 42mm. 42mm v tomhle typu pouzdra uz je na me moc. Uz i u bambin kritizuju tu velikost 40,5mm a radsi bych je mensi.

Jinak nekolik postrehu Bambino vs ty tve Citizen:

- I kdyz na prvni pohled podobne hodinky se stejnym zamerenim, tak kazde jsou pomerne jine hodinky. Citizeny vypadaji, ze maji ploche sklicko (mineral? safir bych v tehle cene necekal) a pusobi vylozene jako moderni oblekovky (diky delce indexu mi i trosku cifr evokuje bauhaus style). Bambina naproti diky dost vypouklemu sklicku spis hraji trosku na retro notu.

- Postupem casu se ze me stal purista. Nemit ty Citizenky day-date, tak by byly famozni. To okenko dne a data mi tam prijde velke a disbalancujici. No daty by byly dost dobre.

- Zminujes podobnou cenu, tim padem predpokladam, ze strojek tam bude neco z rady 82xx. Je to Citizen work horse, ale v tomhle pripade bych dal prednost Orient strojku.

Suma sumarum, Citizenky se mi libi a klidne bych je ponosil (zvlast ta druha fotka se ti povedla, pokud je tvoje). Za Bambina bych je ale nevymenil :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Jasny, kazdy jsou trochu jiny, oboje classic, ale jedny retro, druhy moderna. Na to jsem chtel prave poukazat. Reference tohoto modelu je NH8350-08B. 
Nemam je, fotky jsou z netu. Ale neurazily by me. Strojek je kal. 8200. Cena okolo 100 USD. Za me sance, jak ziskat celkem kvalitni mechaniky od slusny znacky, za par penez. A me osobne se zase vic libi ty Citizeny, i s tim nadbytecnym (souhlas) day okenkem. Ale abych nemachroval, taky jsem mel "retro obdobi" ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, ty Citizeny jsou mi sice svým pojetím blíž, na druhé straně na mne působí docela chladně a odtažitě

Přiznám se, že u těchto Orientů mne nejvíc udivuje ten název takové konzervativní,
tradicionalistické řady - "Bambino" - italsky "Dítě".
samozřejmě by člověk (který pro to má cit) čekal nějakou hravost až rozvernost.

 

Takže moje "vnitřní dítě" by nepřilnulo ani k jedněm, byť by je můj "rodič" i "dospělý" přesvědčovali jak chtěli. Omlouvám se, že sem míchám amatérskou psychologii, ale jen se svěřuji s rozpory, že se mi něco líbí, ale nemám potřebu to vlastnit. Asi jsou promne hodinky víc hračka, víc než jsem si dosud přiznával...

 

 

 

 

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Proběhl jsem skoro  celou historii vlákna a koukám, že lidi okolo Bambín jsou velcí nadšenci a pohodáři. 👍

Mne Bambína oslovila nějaký čas zpět, kdy jsem viděl recepčního ve špindlerovském hotelu Horal, kterému se na ruce blyštila první verze a koumal jsem jeho pazouru víc než účtenku.

Týpek měl evidentně dobrý vkus a navíc mu tyhle hodinky vůbec nevadí při shrabování případného dýška.😀

Já se zatím rozhlížím po něčem víc ke košili než jsou DA38 a  nejlépe se mi jeví dvojkové s římskými číslicemi, bílým cifrem a zlatýma ručkama v kombinaci s perlonem jsou prostě ech gold....

Pokud by se tedy někomu váleli v šupleti, tak  poprosím o kontakt. Jinak creationwatches 😉.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Dagoberd napsal:

Proběhl jsem skoro  celou historii vlákna a koukám, že lidi okolo Bambín jsou velcí nadšenci a pohodáři. 👍

Mne Bambína oslovila nějaký čas zpět, kdy jsem viděl recepčního ve špindlerovském hotelu Horal, kterému se na ruce blyštila první verze a koumal jsem jeho pazouru víc než účtenku.

Týpek měl evidentně dobrý vkus a navíc mu tyhle hodinky vůbec nevadí při shrabování případného dýška.😀

Já se zatím rozhlížím po něčem víc ke košili než jsou DA38 a  nejlépe se mi jeví dvojkové s římskými číslicemi, bílým cifrem a zlatýma ručkama v kombinaci s perlonem jsou prostě ech gold....

Pokud by se tedy někomu váleli v šupleti, tak  poprosím o kontakt. Jinak creationwatches 😉.

bude to správna volba, nebudeš lutovať a ked sa podaria tak sa pochvál

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
před 5 hodinami, Lacifer napsal:

Vlastním tyhle... sice to nejsou úplně bambína ale dle mé drahé hezčí polovičky jsou to nej hodinky z mojí sbírky... 

_20200712_124157.JPG

Vypadají velmi pěkně - sunburst, modrá barva (jsem na ni úchyl) zajímavé ručky kontrastující ve cifrem, římské indexy (ty moc nemusím), a otevřené srdce. 

A teď zásadní otázka, okouká se to brzo nebo ne? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 58 minutami, Pavel87 napsal:

Vypadají velmi pěkně - sunburst, modrá barva (jsem na ni úchyl) zajímavé ručky kontrastující ve cifrem, římské indexy (ty moc nemusím), a otevřené srdce. 

A teď zásadní otázka, okouká se to brzo nebo ne? 

Nevím jak u ostatních, ale u mně se to nějak nestíhá okoukat, nosím spoustu hodinek vesměs potápek, takže je to takový zpestření na každou druhou neděli😊, římský indexy taky moc nemusím na druhou stranu když jsem je vybíral tak k těmhle mi to sedělo líp než verze s arabskejma kterejch několik mám (s římskejma jen tyhle) možná je to jeden z důvodů proč jsou u mě zatím neokoukaný😁, jen ten origo řemen stál za prd, po přehození na jetej Hirsch krásně sedí, a i když jsou celkem velký 42mm tak za okamžik úplně splynou s rukou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 5 týdnech...

V pracovnim procesu:
e99f1ddeb6e3ac9780e63faa4e103e8b.plist

Apropo, zjistil jsem, ze mi chybi verze s rimskymi cisly. Tak kdyby chtel nekdo vymenit, tak nejsem proti. Preference:
- starsi strojek bez hackingu, ale muze byt i novy
- bily cifr, rucky a indexy z ruzoveho zlata
- nebo bily cifr a modrene rucky
Vintazne zazloutly ani cerny cifr prosim ne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...