Přejít na obsah

Orient Bambino - informace, modely, zkušenosti


AndyAaron

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Ondra
před 3 hodinami, _lip_ napsal:

Naklapávací s průhledem.756e7072ee227207ce9161107e3a0d0a.jpg

Diky. A je opravdu naklapavaci? Treba Helveti @Jiří Štencek pisi: "Víko na závit Ano". Ono se to da sroubovat i bez drazek...

Ja ty naklapavaci dynka moc nemusim, za me by to byl downgrade.

 

https://www.helveti.cz/orient-ra-ap0005b

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle vzhledu a jak i psali někde na fórech, tak by mělo být nacvakávací, ale nenašel jsem tam žádný "úskok", který by to umožňoval a je tam to sklo, které by se při tom mohlo poškodit, tak teď vážně nevím. Ale nápisy jsou vycentrované, což by tomu také nasvedčovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
před 8 hodinami, _lip_ napsal:

Podle vzhledu a jak i psali někde na fórech, tak by mělo být nacvakávací, ale nenašel jsem tam žádný "úskok", který by to umožňoval a je tam to sklo, které by se při tom mohlo poškodit, tak teď vážně nevím. Ale nápisy jsou vycentrované, což by tomu také nasvedčovalo.

Díky. Tak uvidíme, jestli nám tu "záhadu" ještě někdo osvětlí ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Tak ještě pár poznatků, po týdnu nošení:

  • Nic z toho, co jsem napsal první den se nezměnilo. Hodinky mám čím dál raději, o čemž svědčí i to, že jsem je měl fakt celý týden na ruce.
  • Ta kombinace ocel + světlý dial + rose gold čísla a ručky je fakt povedená – vyvážená a zábavná. Dial má velmi jemný sunburst, ačkoliv to tak z fotek nevypadá. Zajímalo by mě, jak by vypadaly s arabskými čísly (místo římských) a místo rose gold běžná yellow gold? To by taky nemuselo být vůbec špatný…
  • Na ruce sedí velmi, velmi pohodlně, díky nízkému profilu, pro mě optimální velikosti, a pohodlnému řemenu.
  • Sklíčko je minerální. Což je možná optimum. Protože safír by byl náchylnější na prasknutí při nárazu. Plexi je zase náchylné na škrábance, a podle mě neochrání hodinky tak dobře jako tvrdší sklo. Zajímavé je, že na dotek je vypouklé sklo na Bambínech takové „hladivé“, že právě připomíná až to plexi. Zatím si mi nepodařilo mu uštědřit ani vlasovky.
  • Co se týče přesnosti, prvních pár dní jsem je nechal rozejít. Teď jsem cvičně změřil odchylku a za 72 hodin udělaly +35 vteřin, v průměru tedy +11,7 vteřiny za den. Což si myslím, že po pár dnech nošení není špatná hodnota, a pohybuje s v rámci výrobcem udávané přesnosti. Asi by se s tím dalo i pohrát, třeba polohami při odkládání, ale na to já nejsem 😊
  • S řemínkem jsem tak spokojený, že bych si klidně koupil tento „tovární“ nový, až původní doslouží.
  • No a asi poslední věc – tato konkrétní Bambína mě tak nadchla, že přemýšlím, zda nepořídit ještě nějaká do komba. Lákají mě třeba FAC00003W0 nebo RA-AP0002S10B. Naštěstí už nejsem tak hrrrr jako jsem býval, tak tu myšlenku nechám trochu uležet.

Jinak díky @AndyAaron, že tu udržuješ Bambína v povědomí, ono je vždycky dobré, když má značka, nebo konrétní model, na chronomagu svého guru a ambasadora 👍

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja tu na to rozhodne nejsem sam, je tu spousta spokojenych bambinistu...
Jeste ad to plexi. Ac je mineral na bambinech fajn, tak ja bych plexi nezatracoval a kdybych si mohl vybrat, tak radsi plexi nez mineral. Je to sice nachylnejsi na skrabance, ale zase s tema hodinkama delaji divy a strasne dobre se to foti. Lepsi jak treba vypoukle safirove sklo. Hodinky na fotkach maji pak takovej fajn nadech ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

@AndyAaronJá to myslel tak, že jsi to vlákno založil a máš tu suverénně nejvíc příspěvků ;)

To sklíčko je subjektivní. Já si vyzkoušel plexi u nových hodinek na Junghans Meiser Handaufzug, tam má ještě ochrannou vrstvu, ale bohužel ty škrábance schytává nejvíc ze všech typů skel. Mně to vadilo. Samo u renovovaných igenů jsem to neřešil. A na Elton Sport mi safír, který tam dávali, naopak neseděl.

Takž já jsem za minerál u Bambín rád. Ale co člověk, to názor :)

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
před 52 minutami, Pavel87 napsal:

Existuje vůbec nějaká konkurence Bambin - nízké pouzdro, cena, in-house atd.? Nebo jsou to de fakto ojedinělé a nedoceněné hodinky? 

No on ten design je dost specifickej a tim se okruh dost zuzuje. Obavam se, ze moc vaznych souperu nemaji. Nabizi se Junghans, ale ten je cenove x-nasobne vys, a navic nema vlastni strojky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
před 56 minutami, Pavel87 napsal:

Nebo jsou to de fakto ojedinělé a nedoceněné hodinky? 

Na 100 % clovek doceni jejich jedinecnost, az kdyz si je vlastnorucne osaha. Jinak recenze maji skvele, tak bych uplne nerekl, ze jsou vseobecne nedocenene.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Ondra napsal:

Na 100 % clovek doceni jejich jedinecnost, az kdyz si je vlastnorucne osaha. Jinak recenze maji skvele, tak bych uplne nerekl, ze jsou vseobecne nedocenene.

Upřímně, když jsem slyšel o hodinkách Orient prvně, vzbuzovalo to ve mě dojem výrobce druhé kategorie, už jen ten název. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
před 5 minutami, Pavel87 napsal:

Upřímně, když jsem slyšel o hodinkách Orient prvně, vzbuzovalo to ve mě dojem výrobce druhé kategorie, už jen ten název. 

Ono je to zrejme tim, ze ta znacka je vnimana jako vyrobce levnych hodinek. Coz i relativne je. Na druhou stranu da cloveku za jeho penize maximum muziky. A tak by to vlastne melo byt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Osobně si myslím, že Bambína jsou fenomén se vším všudy. Někdo je adoruje, někomu se líbit nemusí. Ale ignorovat se nedají. A když je vychvaluje i takovejhle "rozmlsánek", tak na nich zřejmě něco je :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...