Přejít na obsah

Orient Bambino - informace, modely, zkušenosti


AndyAaron

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zdravím páni. Spravil som tu "chybu" a po nejakej dobe som sem prišiel :D A samozrejeme mi padli do oka Bambino od orientu :) Koniec koncov nemam žiadne hodinky vyslovene ku košeli alebo obleku. Nechcem zbytocne zakladat nove vlakno, kedze toto je tu venovane tymto hodinkam. Tak si vravim že by som si jedny zaobstaral a to konkretne tieto - http://www.creationwatches.com/products/orient-automatic-288/orient-2nd-generation-bambino-classic-automatic-fac00005w0-ac00005w-mens-watch-9317.html . No a tu sa zrovna aj hned vyskytla moja otazka: Maju konkretne tieto aj hacking? Videl som vela videi na youtube presne s tymito a niektore mali a niektore nie :o . Je viacero variant? Resp toto je nejaka novsia generacia a ta starsia co vyzera tak isto ho nema?. Dakujem ;)

 

Ak chces hacking, zaujima ta generacia 2, bezohladu na verziu (verzia 4 je novsia a len gen2 a ako jedina ma lug width 22, namiesto 21mm). Sam som si nedavno robil mensi prehlad, mozno pomoze (nieje to uplny zoznam modelov):

 

  • Gen 1 - "Water Resist" na ciferniku, cal. 48743
  • Gen 2 - "Water Resistant" na ciferniku, cal. F67xx (hacking, hand-winding)

 

  • Ver1 / Gen1 - ER24005W (biely cif)
  • Ver1 / Gen2 - AC00005W (biely cif)
  • Ver1 / Gen2 - AC00004B (cierny cif)

 

  • Ver2 / Gen1 - ER2400EW (modre rucky, biely cif)
  • Ver2 / Gen1 - ER2400CN (modre rucky, kremovy cif)
  • Ver2 / Gen2 - AC00009W (modre rucky, biely cif)
  • Ver2 / Gen2 - AC00009N (modre rucky, kremovy cif)
  • Ver2 / Gen2 - AC0000AB (cierny cif)

 

  • Ver3 / Gen1 - ER2400MW (biely cif)
  • Ver3 / Gen1 - ER2400KA (sivy cif)
  • Ver3 / Gen2 - AC0000EW (biely cif)
  • Ver3 / Gen2 - AC0000CA (sivy cif)

 

  • Ver4 / Gen2 - AC08003A (hnede, sivy cif)
  • Ver4 / Gen2 - AC08004D (modry cif)

 

Nazorny prehlad:

http://basicbands.com/the-complete-guide-to-the-orient-bambino-watch/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak chces hacking, zaujima ta generacia 2, bezohladu na verziu (verzia 4 je novsia a len gen2 a ako jedina ma lug width 22, namiesto 21mm). Sam som si nedavno robil mensi prehlad, mozno pomoze (nieje to uplny zoznam modelov):

 

  • Gen 1 - "Water Resist" na ciferniku, cal. 48743
  • Gen 2 - "Water Resistant" na ciferniku, cal. F67xx (hacking, hand-winding)

 

  • Ver1 / Gen1 - ER24005W (biely cif)
  • Ver1 / Gen2 - AC00005W (biely cif)
  • Ver1 / Gen2 - AC00004B (cierny cif)

 

  • Ver2 / Gen1 - ER2400EW (modre rucky, biely cif)
  • Ver2 / Gen1 - ER2400CN (modre rucky, kremovy cif)
  • Ver2 / Gen2 - AC00009W (modre rucky, biely cif)
  • Ver2 / Gen2 - AC00009N (modre rucky, kremovy cif)
  • Ver2 / Gen2 - AC0000AB (cierny cif)

 

  • Ver3 / Gen1 - ER2400MW (biely cif)
  • Ver3 / Gen1 - ER2400KA (sivy cif)
  • Ver3 / Gen2 - AC0000EW (biely cif)
  • Ver3 / Gen2 - AC0000CA (sivy cif)

 

  • Ver4 / Gen2 - AC08003A (hnede, sivy cif)
  • Ver4 / Gen2 - AC08004D (modry cif)

 

Nazorny prehlad:

http://basicbands.com/the-complete-guide-to-the-orient-bambino-watch/

 

Parada, dakujem :) objednané http://www.creationwatches.com/products/orient-automatic-288/orient-2nd-generation-bambino-classic-automatic-fac00005w0-ac00005w-mens-watch-9317.html. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Andy! Včera jsem sice prováhal krémový ciferník, ale myslím že první automaty budou OK i bílým a modrýma ručkama :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Epesní to jo, ale mi to připomíná Pobědy z Kirova závodu, taky to má po létech krémový ciferník a modřený ručky, které docela drží po 50-60 letech šmrnc. Já ale u Orientu radši ty bílé jakoby ve stříbře. No ale když myslíte, máte je mít...  :notworthy: 

***

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bile s modryma jsou epesni ;)

No to doufám ;) Neuměl jsem se rozhodnout mezi krémovým a bílým. Nakonec jsem se přiklonil je krémovému, i když to nebylo stoprocentní, ale okolnosti a vyprodání krémové ho to nakonec vyřešily zas mne ...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zabudol som dodať, že sú krásne :) . Oblekovky jak cip. Myslím, že v každej farbe, v ktorej sa predávajú budú úžasné ale zvolil som sivú. Vedel by som si predstaviť, že ich mám všetky :D . Je v nich už ten nový caliber F6724, čiže manuálny náťah a hack sekundovej ručičky.

Upraveno uživatelem Mercy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zabudol som dodať, že sú krásne :) . Oblekovky jak cip. Myslím, že v každej farbe, v ktorej sa predávajú budú úžasné ale zvolil som sivú. Vedel by som si predstaviť, že ich mám všetky :D . Je v nich už ten nový caliber F6724, čiže manuálny náťah a hack sekundovej ručičky.

tak gratulujem uži si ich :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte priaznivci Orientu :) Mám s tými hodinkami trochu problém. Viďte toto vlákno http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/113030-l%C3%ADcovanie-z%C3%A1kryt-ru%C4%8Di%C4%8Diek/ Nemôžete mi niekto potvrdiť ako sa právajú tie vaše Orienty pri otáčaní ručičkami dozadu?

Upraveno uživatelem Mercy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budem to reklamovať. Ale ono to zas neni take hrozne ako vyzera, realne o tom ani nebudetete vediet, momentalne sa rucicky viacmenej "kryju", takze v najhorsom pripade by sa s tym dalo zit. To ze sa semtam zadrhne a podskoci pri posuvani casu, neni taka hroza. Horsie by bolo ak by to bola predzvest niecoho horsieho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...