Přejít na obsah

Orient Bambino - informace, modely, zkušenosti


AndyAaron

Doporučené příspěvky

Nevím, jak sem vložit pojmenovaný odkaz???

 

Tak prozatím jen https://forums.watchuseek.com/f410/any-orients-not-made-japan-458953.html

Poslední příspěvek, pokud to není fake, tak je docela odzbrojující...

 

Edit: poslední na uvedené stránce. Aspoň, že strojovna je složená v Japonsku.

Upraveno uživatelem space
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak bylo to všechno docela zajímavé čtení. Zdá se, že Orient opravdu dělá to samé co Seiko, kousky, které vyrábí v Japonsku (51% a více) jsou Japan made a dražší. 

Ve vlákně od space je citovaný i dopis přímo z Orientu - všechny kalibry jsou vyráběné v Japonsku, jinak vyrábí hodinky v Japonsku, Číně a Brazílii prý se stejnou kvalitou výstupní kontroly. 

 

Jo a fakt ftipné je toto: 

We are sure the movement of your watch was produced in Japan, and we guess that your watch was assembled in China.

 

"Jsme si jisti, že strojek do vašich hodinek byl vyroben v Japonsku, a odhadujeme, že hodinky samotné byly sestaveny v Číně". ODHADUJEME. :)

 

Každopádně děkuji všem, myslím, že je to opravdu tak. 

 

 

 

No, má to ještě jeden zajímavý výstup, trochu jsem prošla webovou stránku Orientů v Brazílii, a zdá se, že se tam vyrábějí zajímavé kousky, např. toto: 

 

post-40502-0-19467000-1547844445_thumb.jpg

 

 

 

https://www.orientrelogios.com.br/relogio-orient-speed-tech-masculino-automatico-469ft001-prata

 

 

nebo toto: 

post-40502-0-00706200-1547844601_thumb.jpg

 

 

 

https://www.orientrelogios.com.br/relogio-orient-speed-tech-masculino-cronografo-mtftc002-prata

 

 

 

 

Ale to už je spíš do jiného vlákna. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hezkypekne. Premyslim, jestli mi to trosku zkazilo dojem o znacce, nebo je mi to vlastne fuk.

 

Brazilskej trh je pravdepodobne pro Orient nejak zajimavej. Uz nevim presne kdo (mozna jovani?) tu mel/ma jedny potapky od Orientu, ktere taky byly jen pro tamni trh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je tak skoro všude ted, když máte nápis na hodinkách swiss made tak to znamená například i to, že jen 50-60% komponentů hodinek je vyrobeno ve Švýcarsku, zbytek může být kdoví odkud! Takže buďme rádi za japan only movement. 

 

viz.

"At least 60% of the production costs of a watch taken as a whole must be Swiss-based."
"The movement must still contain at least 50% Swiss-made components in value (not in quantity) and at least 60% of the movement's production must be generated in Switzerland."
"Last but not least, it also specifies that the technical development of a 'Swiss Made' watch and movement must be carried out in Switzerland. Smart watches are also included for the first time."
Upraveno uživatelem code2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já, ač naprostý laik se na to dívám podobně. Bylo by s podivem, kdyby v dnešní globální době za takové ceny tomu bylo jinak. Jsem rád, že nabízí hodinky za lidový peníz a poměr cena/kvalita je asi hodně dobrý. Oproti Steinhard, kde se často kritizuje nesynchronnost krokování lunety s ciferníkem nebo Seiko armovákům, jsem tady na fóru zaznamenal jen pár stížností na hodně velké denní odchylky F6922. 

Už když jsem předloni kupoval Mako II, tak jsem narazil na nějaké video, kde na dýnku z vnitřní strany bylo něco ve smyslu, že pouzdro je made in China.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hezkypekne. Premyslim, jestli mi to trosku zkazilo dojem o znacce, nebo je mi to vlastne fuk.

 

Brazilskej trh je pravdepodobne pro Orient nejak zajimavej. Uz nevim presne kdo (mozna jovani?) tu mel/ma jedny potapky od Orientu, ktere taky byly jen pro tamni trh.

 

Souhlas, já bych řekl, že je mi to taky fuk a stejně to není Bambino.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hrozně se mi líbily ty makra Orient loga od Maxela asi 2 stránky zpátky, tak sem dostal takovej nápad, že ukradnu jeho nápad, a až budu mít chvilku času, tak v rámci osvěty zkusím taky něco podobnýho ztvárnit ... Doufám že na to není kopyrajt nebo tak něco ... zatím jen takovej rychlovýřez z ruky.

post-35198-0-06757600-1547920810_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny příznivce Orient Bambino ;-) Jsem už několik let jejich spokojeným "nositelem", konkrétně mám Bambina FAC0000DB, což je druhá generace a verze číslo 3. Nosím je takřka denně a pořád se mi líbí. V poslední době jsem se však přistihnul, že pošilhávám po nějakém dalším kousku, to tady všichni znáte :-)

 

Vybírání, porovnávání apod. je na tom to nejlepší a nedávno jsem náhodou narazil na Bambina Small Seconds značené jako RA-AP0002S. Podle mě vypadají parádně a zmínku o nich jsem zaznamenal i v tomto vlákně. Nevím, zda mi něco neuniklo, takže se chci zeptat. Má s nimi někdo nějaké zkušenosti? Pokud ne, tak je velmi pravděpodobné, že budu výhledově první :-)

 

Za případné názory děkuji.

(foto: Helveti.cz)

 

post-35970-0-56596200-1548009727_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlásím další info k malým bambinám. Resp. fotky na ruce z polského obchodu demus: 

 

post-40502-0-88008900-1548342688_thumb.jpgpost-40502-0-20024700-1548342700_thumb.jpg

 

 

Musím říct, že jsem z těch fotech trochu v rozpacích. Určitě by jim slušelo víc těch 18 mm. 

Že by to blbě nafotili, s nešikovnou ohniskovou vzdáleností? 

 

 

https://www.demus-zegarki.pl/product-pol-51943-Zegarek-Damski-Orient-RA-AC0011S10B.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, máš pravdu, je to opravdu asi těch 17 mm, zužuje se na 14 (viz "tvrdá data" níže). A bude se to blbě shánět. Ačkoli rychlý pohled na ebay ukazuje, že 17 mm ještě jde, to spíš 21 je problém. 

Já nevím, někdo by jim měl říct, že nemusí být originální za každou cenu

 

 

Z Allegra:

Szerokość paska przy kopercie: 17mm

Szerokość paska przy klamerce: 14mm

Maksymalny obwód: 18,5cm

Wysokość koperty: 40mm

Szerokość koperty: 36,5mm

Grubość koperty: 12,5mm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...