Přejít na obsah

Orient Bambino - informace, modely, zkušenosti


AndyAaron

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Před hodinou, the.Doctor napsal:

Zdravím zdejší osazenstvo. Pánové díky Vám tady jsem je musel pořídit taky. Sice to není taková pecka jako ty vaše s bílým ciferníkem, ale když já jsem na ty "vintage" věci...d1e3e1af1c76a4afb3320d0e9f491094.jpg

Odesláno z mého SM-A715F pomocí Tapatalk
 

Vypadají dobře, mimostředka je super.... jen to tam trochu mrví to datové okno,... I u těch mnou objednaných modrých ( o pár příspěvků výš)... Myslím že oboje by bez datumovky byly elegantnější, ale to je samozřejmě věc názoru. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak modré ala Bauhaus dorazily. ...První dojem? nezvykle drobné a jemné oproti tomu co mám (vč. oblekovek od Seika),...vybavily se mi Primky, které jsem v ranných 80-kách dostal od rodičů na 1. stupni ZDŠ. Ale líbí se mi, nejsou na první dojem tak atraktivní jako ty s římskými indexy nebo s mimostředkou, nemají cibulovou korunku (ani by se k nim nehodila), jsou rakové minimalistické, elegantní...

Strojek se mi zdá opravdu malinko hlučnější než Seika, Certiny nebo Orisy, co mám  a datum tam být nemuselo.

...je to zase něco jiného, jak říkává moje matička😉 

DSC05274 (2).JPG

DSC05275 (2).JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

@Kamil.KGratuluji k novým hodinkám, dorzaily rychle 👍

Vypadají pěkně, je to trochu něco jiného než většina Bambín. Tyhle "bauhausové", a navíc v modré barvě, jsou takové víc "casual", univerzálnější. Navíc si myslím, že se u nich bude dát hezky pohrát s řemeny... nějaká pěkná modrá kůže, perlon, a asi i nato by zvládly. Nakonec, ani tak kratší minutová ručka, která mě odrazovala od jejich koupě, nevypadá tak krutě... ale stejně nevím, proč ji nemohli nechat o 2 mm delší... zřejmě to zakřivení číselníku.

Užívej 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, Ondra napsal:

@Kamil.KGratuluji k novým hodinkám, dorzaily rychle 👍

Vypadají pěkně, je to trochu něco jiného než většina Bambín. Tyhle "bauhausové", a navíc v modré barvě, jsou takové víc "casual", univerzálnější. Navíc si myslím, že se u nich bude dát hezky pohrát s řemeny... nějaká pěkná modrá kůže, perlon, a asi i nato by zvládly. Nakonec, ani tak kratší minutová ručka, která mě odrazovala od jejich koupě, nevypadá tak krutě... ale stejně nevím, proč ji nemohli nechat o 2 mm delší... zřejmě to zakřivení číselníku.

Užívej 😉

Děkuji, kratší minutovky jsem si až dosud ani nevšiml, kvůli zakřivení se mi to nezdá tak hrozné (ale mohla by být o něco delší - nikdo nejsme dokonalí 😉)... Chodím na ně koukat co 1/4 hodiny, zvykám si a líbí se mi čímdál více. 

Ovšem ty tvoje jsou pěkné na první pohled 👌

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Ondra napsal:

725C81F0-72A5-4386-9BC1-14F9B81B7722.jpeg

Toto jsou fakt povedené hodinky, a když se vyfotí ještě takto zákeřně pod úhlem, aby se zdůraznily ty plastické prvky, tak palec 👍

Když tady zase vidím to všemi milované logo 🙂 tak musí přiznat, že jsem "myšlenku" kterou má reprezentovat doposud neznal, t.j. stylizované O uprostřed, často zdůrazněné červenou barvou je původní logo Orientu, používané samostatně krátce v šedesátých letech... levý lev, který ho podpírá má symbolizovat továrnu Orient, pravý pak distribuční a servisní síť, korunka pak symbolizuje zákazníka... t.j. něco ve smyslu "zákazník je pán a my budeme značku maximálně všestranně podporovat"... jen by mě zajímalo, jestli s tímto příběhem opravdu logo vznikalo, nebo to je až dodatečně uvařená omáčka, aby se tomu všeobecně kontroverznímu logu dala nějaká chuť :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Kamil.K napsal:

Tak modré ala Bauhaus dorazily. ...První dojem? nezvykle drobné a jemné oproti tomu co mám (vč. oblekovek od Seika),...vybavily se mi Primky, které jsem v ranných 80-kách dostal od rodičů na 1. stupni ZDŠ. Ale líbí se mi, nejsou na první dojem tak atraktivní jako ty s římskými indexy nebo s mimostředkou, nemají cibulovou korunku (ani by se k nim nehodila), jsou rakové minimalistické, elegantní...

Strojek se mi zdá opravdu malinko hlučnější než Seika, Certiny nebo Orisy, co mám  a datum tam být nemuselo.

...je to zase něco jiného, jak říkává moje matička😉 

DSC05274 (2).JPG

DSC05275 (2).JPG

Gratuluji ke koupi! Pěkný kousek. Bambino mě provokuje už dlouho, ale upřímně nevím, kterou variantu bych si vybral. Ta kratší vterinovka taky není můj šálek čaje, ale pokud je to kvůli zakřivení cifru, tak ok. Má tu někdo open heart s klasickými indexy? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, AndyAaron napsal:

Open heart bych asi za sebe nevolil. Je to opicarna, ktera te bude bavit prvni tri dny a pak co s tim...

Máš pravdu Andy, je to jenom opičárna no - ale zajímavá. Každopádně věřím, že za chvilku by mě přešla a potom by mi to jen vadilo. Líbí se mi druhá generace s římskými indexy a modřenými ručkami. Jen nevím, jestli je to vhodný model k dennímu nošení (rifle, triko)? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohuzel u tech novych orientich strojku asi ano. Moje oboje bambina delaji mezi +15 a +20s za den. Pritom ty s tim starym strojkem byly tehdy jedny z mych nejpresnejsich hodinek a pohybovaly se kolem +2s za den.

Jsou nove, nos je v kuse tri mesice at se poradne zajdou a pak se uvidi. Ja uz jsem tu presnost prestal resit, protoze mi hodinky na ruce vydrzi dva tri dny a pak je menim za dalsi z hodinkovnice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Navíc u Bambín je sranda je jednou za týden seřídit. Tím, že nemají šroubovací korunku, je za pár vteřin hotovo. Víc mě případná nepřesnost štve třeba u potápek, které mají právě šroubovací korunku, tam mě to seřizování štve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...