Přejít na obsah

Orient Bambino - informace, modely, zkušenosti


AndyAaron

Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, Ondra napsal:

Osobně si myslím, že Bambína jsou fenomén se vším všudy. Někdo je adoruje, někomu se líbit nemusí. Ale ignorovat se nedají. A když je vychvaluje i takovejhle "rozmlsánek", tak na nich zřejmě něco je :)

 

Pěkně, díky odkaz. V čem jsou tak jiné třeba Omegy a další věhlasnější značky? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Ondra

@Pavel87Jednoduchá otázka. Složitá odpověď. Já měl z dražších hodinek jen Omegy (Seamaster, Speedmaster), Tag Heuer (Carrera), Seiko MM300, Junghans Meister Handaufzug, novodobé Prim Spartak, Elton Sport. Hodinky od těch lepších značek určitě v něčem lepší jsou – měly by být lépe zpracované, kvalitnější, s lepším strojkem, vyšší vodotěsností apod. Otázka je, do jaké míry to odpovídá skutečnosti, a do jaké míry má výrobce jen dobře zvládnutý marketing. Třeba u Omegy si v ceně zaplatíš i nemalé náklady na propagaci značky, všechny ambasadory jako Crawford, Brosnan, Craig, Cloony atd. To třeba u Orientu neplatíš. Ne nadarmo nemálo členů udělalo otočku, kdy začínali na „levných“ značkách, a přes ty „drahé“ se k těm levným zase vrátili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, Ondra napsal:

@Pavel87Jednoduchá otázka. Složitá odpověď. Já měl z dražších hodinek jen Omegy (Seamaster, Speedmaster), Tag Heuer (Carrera), Seiko MM300, Junghans Meister Handaufzug, novodobé Prim Spartak, Elton Sport. Hodinky od těch lepších značek určitě v něčem lepší jsou – měly by být lépe zpracované, kvalitnější, s lepším strojkem, vyšší vodotěsností apod. Otázka je, do jaké míry to odpovídá skutečnosti, a do jaké míry má výrobce jen dobře zvládnutý marketing. Třeba u Omegy si v ceně zaplatíš i nemalé náklady na propagaci značky, všechny ambasadory jako Crawford, Brosnan, Craig, Cloony atd. To třeba u Orientu neplatíš. Ne nadarmo nemálo členů udělalo otočku, kdy začínali na „levných“ značkách, a přes ty „drahé“ se k těm levným zase vrátili.

Jsem si zaludností této otázky vědom a proto děkuji za upřímnou odpověď. Vnímám to stejně s tím rozdílem, že jsem neměl dražší hodinky (jen jetá Sumo), přesto dokážu mít radost i z těch levných značek. Bylo by mi líto dát balík peněz za Omegy, ikdyž bych mohl, protože místo toho si můžu užit spoustu radosti z koupi mnoha levnějších kousků. Uvidíme, jak se to vyvine dál. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
před 1 hodinou, Pavel87 napsal:

Jsem si zaludností této otázky vědom a proto děkuji za upřímnou odpověď. Vnímám to stejně s tím rozdílem, že jsem neměl dražší hodinky (jen jetá Sumo), přesto dokážu mít radost i z těch levných značek. Bylo by mi líto dát balík peněz za Omegy, ikdyž bych mohl, protože místo toho si můžu užit spoustu radosti z koupi mnoha levnějších kousků. Uvidíme, jak se to vyvine dál. 

Uvidis. Zase zkusit se ma vsechno... at vis, co ne/chces 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má prosím tato verze: 

https://www.hodinky-365.cz/orient-bambino-automatic-ra-ac0007l10b-x1180984
 

rozměrově stejné pouzdro jako tato verze: 

https://www.timestore.cz/Znacka/Orient/Orient-2nd-Generation-Bambino-Automatic-87845
 

Z fotek se mi to zdá stejné, teda kromě dýnka. Ale výška pouzdra se mi zdá stejná a i průměr. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pouzdra by mela byt stejna, jak pise Ondra. Ofiko to je 40,5mm. Snad jen verze 4 mela tusim 42mm pouzdro.

Jeste k tem kvalitam a dalsim znackam. Nenamlouvejme si, ze Bambina za 5k se vyrovnaji treba Longines za 50k nebo treba Glashutte za 150k. To ani nahodou. Cert tkvi prave v tech detailech zpracovani ciferniku, pouzdra, strojku, v pouzitych materialech, podilu rucni prace apod. Tohle opravdu jsou uplne jini zaci z jine tridy. Drazsi znacky maji zdobene strojky, regulovane a serizene v nekolika polohach, vice odolne vuci narazum, termokompenzovane apod.
Orient ma taky dlouhou historii, ma svoje urcite kvality a marze za jmeno znacky neni tak velka, ale proste ten rozdil v kvalite zpracovani tam je. A bylo by smutne, kdyby nebyl.
Dalsi porci dela taky psychika. Jak uz tu nekdo psal, Orient zni uplne jinak nez treba Longines nebo Omega. Takze vlastne ano, i za tu znacku se priplaci.
Co se tyka propagace, tak mne osobne je jedno kdo ma jaka VIPka hodinky. To na me nepusobi. Naopak na me hodne pusobi kdyz hodinky vidim ve filmu na hlavnim hrdinovi. To se mi libi a mne osobne to ovlivnuje. Priklad: je mi fuk co nosi Tom Cruise, ale kdyz vidim Ethana Hunta s Casiama, tak me to bere :)

Za sebe muzu rict, ze Bambina jsou na svou cenovou kategorii vysoce nadprumerna.

A jeste pro predstavu, srovnani si myslim celkem mam. Mel jsem nebo mam nespocet Seika, Orientu, Vostoku, Citizen, Prim, Longines, Doxa, Sinn, Rado, Omega, Rolex, JLC... Porizuju si vsechny mozne hodinky co se mi libi napric cenovyma kategoriema. Teda jeste donedavna, nez jsem zacal resit bydleni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...