Přejít na obsah

Hamilton Khaki Field Officer Handwinding H69419933


Doporučené příspěvky

Zdravím vás přátelé,

 

Přestože jsem na tomto fóru registrován poměrně krátce a moje chronocesta není, alespoň ve srovnání s některými z vás, zdaleka tak rozmanitá a akční, rád bych se v tomto vlákně s vámi podělil o mojí čerstvou hodinkovou radost. 

 

Pravdou je, že hodinek jsem mnoho za život nevystřídal. Jednak proto, že jsem se s Chronomagem seznámil (naštěstí) teprve před cca rokem a čtvrt, a jednak proto, že v tuto chvíli stále ještě studuji a peníze na kupování hodinek úplně nejsou. Zasažen tímto fórem, začal jsem si více všímat a oceňovat hodinky mechanické, až jsem je začal oproti quartzovým zcela upřednostňovat. Dva poslední roky jsem nosil automaty, ale pořád to tak nějak nebylo ono. Samonátah byl sice pohodlný, ale přeci jen, nejsem úplně zvyklý nosit hodinky vždy a ke všemu a na víkend je např.často sundavám. Tím pádem mě po čase začalo trochu vadit, že se mi zastavovaly a musel jsem je vždy opět seřizovat. Moje chrono obzory se pomalu rozšiřovaly, láska k mechanikám rostla a tak jsem si řekl, že prostě musím vyzkoušet hodinky na ruční nátah, že mě to bude bavit a třeba to pro mě bude i praktičtější, zakroutit si ráno korunkou, dotáhnout a vedět na čem jsem.

 

Při brouzdání na internetu jsem narazil na model Hamilton Khaki Field Officer Handwinding (dříve také pod názvem Mechanical Officer), který vychází z historického modelu, kterým značka Hamilton zásobovala během války americké vojáky. Tak jsem to alespoň četl. Každopádně nebylo co řešit. Do hodinek jsem se zamiloval. Líbila se mi jejich jednoduchost, čitelnost, absence jakýchkoli zbytečností, snad s jedinou komplikací v podobě datumovky, kterou naopak v každodenním životě používám. Jediné co mě trochu znervózňovalo byla velikost 38 mm, neboť doposud jsem nosil hodinky o vel. 43,2 mm. I když buhvíjak silnou ruku nemám (obvod cca 18 cm), bál jsem se aby nepůsobily dětsky. Z tohoto důvodu jsem kontaktoval jednoho místního člena, který je má, zda by nebyl ochotný se sejít a půjčit mi je na ruku (AD tento model objednává pouze závazně až po zaplacení, a na slepo se mi do toho jít nechtělo). Hodinky na schůzce předčily mé očekávání, seděly skvěle a tak jsem je závazně objednal a zaplatil. Od objednání 22.12.14 po včerejší doručení 23.1.15 to tedy dělá přesně jeden měsíc čekání. 

 

38 mm, ETA 2804-2 na ruční nátah, safírové sklo, WR 50 m

 

Tady jsou:

 

post-32970-0-29098600-1422126958_thumb.jpgpost-32970-0-50724700-1422126968_thumb.jpgpost-32970-0-96512900-1422126980_thumb.jpgpost-32970-0-05816400-1422126993_thumb.jpgpost-32970-0-08734000-1422127001_thumb.jpgpost-32970-0-37169600-1422127016_thumb.jpgpost-32970-0-34171300-1422127025_thumb.jpgpost-32970-0-64673300-1422127035_thumb.jpg

 

První dojmy (opravdu jen ty nejčerstvější protože je mám doma jen den):

 

Hodinky jsou lehké jako pírko a opravdu tenounké, člověk o nich na ruce po chvíli ani neví. Zpracování je v reálu perfektní. Bál jsem se jakožto začátečník toho natahování, hlavně že nebudu vědět kdy přestat kroutit a hodinky rozbiju. Jde to ale lehce jako po másle, s tichým "clicking" zvukem, rezistence pomalu stoupá ale člověk pak lehce pozná, kdy je konec neboť už to prostě nejde. Zároveň jsem si všiml, že opravdu hezky a relativně nahlas tikají (když je v místnosti ticho, člověk je slyší na dálku). Když jsem je před spaním položil na poličku nad postelí, přítelkyni to tikání dokonce chvíli vadilo, ještě jak strojek rezonoval o tu dřevěnou poličku bylo to tikání zesílené.

 

Abych jen nechválil, i když se nejedná o žádnou tragedii, pravda je, že lumi je docela bídná a rychle hasne. Docela mi vadí tuhost toho továrního řemínku. I když je to canvas, dole je podšitý kůži a přijde mi že je docela rigidní a hodinky tak celkem odstávají od zápěstí. Kolikrát jak kdyby vůbec nebyly v kontaktu s rukou. Ale přijde mi, že už to trochu povoluje a bude to snad lepší. No a na tu světlou pískovou barvu si taky zvykám, ale určitě se porozhlédnu po nějakém novém obutí. Jako poslední výtku, která mě teď napadá je že hodinkám chybí AR. Je to celkem znát. Čas odečtete bez problémů o tom žádná, ale mě osobně to umí potrápit hlavně když se hodinky pokouším vyfotit. Lesknou se prostě jak prase. Nejsem dobrý fotograf a nemám ani foťák, fotím starším mobilem, takže absence AR je pro mě tak další překážkou (nebo výzvou?). Každopádně k fotkám buďte prosím vzhledem k okolnostem shovívaví  :photo:

 

Přesnost nebo rezervu nátahu zatím měřit nebudu, počkám až se hodinky trochu zaběhnou a pokusím se to pak doplnit. 

 

Díky za čtení! P.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hamilton, za mě určitě dobrá volba. Má chronodiagnoza začala rozhodováním mezi pilotkama a potápkama... to, že nakonec vyhrály potápky je věc jiná, ale v pilotkách byly právě Hamiltony mým favoritem. Jsou čisté, přehledné, nevadi mi 50wr a doknce bych přežil i absenci data. Po shlédnuti "imperialistickeho" :-D snímku Interstellar se dostaly znovu do hry ;-)

 

Veká gratulace k výběru, ať slouží a dělají jen radost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky kluci! Jsem z nich opravdu nadšený!  A na experimentování s řemeny se taky už těším! 

 

Blahopřeju. Kdysi jsem přesně tento model měl. Příjemně nízké, klenutý safír, ideální velikost.

 

Já vím a hlavně víš ty co? Ty co jsem měl zkušebně na ruce od toho člena byly právě ty tvoje! Jak si je kdysi prodával společně s Kemmnerama... Na základě nich jsem se pro ně rozhodl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po deseti dnech pravidelného ranního natahování a nošení jsem zkusil změřit přesnost hodinek a dělají slušných + 7s/den. Hodinky na noc odkládám, vždy dýnkem dolů.

Jak dlouho to tak cca trvá než se hodinky tzv. "ustálí" na nějaké hodnotě? Bude se to ještě měnit?

 

post-32970-0-75584000-1422875400_thumb.jpg

post-32970-0-36539100-1422875414_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevydržel jsem a nechal jsem hodinky schválně "umřít" abych zjistil jaká je rezerva nátahu...

3.2. v úterý jsem je plně natáhl v 10:00 a zastavily se dnes, 5.2. v 8:18.

Počítám-li tedy správně, dělá to rezervu nátahu 46 hodin 18 minut. To mi příjde hodně slušné, když píšou, že má ETA 2804-2 rezervu 42 h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Dobre fotis, ne ze ne. Tak fot dal a uzivej si jich.

 

Díky! Snažím se  :photo:

 

Dnes jsem si odbyl další svou premiéru. Poprvé jsem si sám vyměnil řemínek. Shodil jsem ten pískový canvas (který se mi moc nelíbí) a přezul na černé nato, které mi dal Ondra71. Myslím, že těm hodinkám sekne. A hlavně sedí perfektně na ruce, hodinky se ani nehnou.

post-32970-0-02651300-1424618102_thumb.jpg

post-32970-0-41963500-1424618109_thumb.jpg

post-32970-0-52880400-1424618118_thumb.jpg

post-32970-0-73556900-1424618134_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skvela volba. Mam dizajnovo velmi podobny model od Seika, ale baterky a ploche sklicko. (http://forum.chronomag.cz/uploads/post-27820-0-02170800-1389975544.jpg)

 

Ten zafir a rucny natah tieto tvoje Hamiltony ale posuva o kus dalej :) Z racionalneho hladiska ten svoj quartz ocenujem, no mechanika s rucnym natahom ma ako kazdeho chrono fanusika nenechava chladnym :)

 

Hodinky na tvojej ruke v reali posobia urcite mensie, tu je to trocha skreslene fotenim z malej vzdialenosti... 

 

Nech je ako chce - v dobrom zavidim, uzivaj si dosyta prehladnych, jednoduchych hodiniek ktore sa neokukaju. Na nosenie na NATO idealna velkost. Nakup si ich niekolko a striedaj podla nalady, je to dobra zabava a vitane zmeny :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky! Jsou fakt moc příjemné a zatím mě moc baví. Pevně věřím, že mě jen tak neomrzí. Ta tvoje Seika jsou opravdu ze stejného těsta, tento styl se mi fakt líbí. Těm svým nemám co vytknout, snad jen že nemají AR. Jinak jsou pro mě perfektní. Jsou to malé hodinky ale v pohodě nositelné. Nikdy by mě nenapadlo, že budu nosit 38mm hodinky ale opravdu nepůsobí divně. Nebo možná jo ale mě to nepřijde. Přikládám rychlocvak z dálky pro představu. Ale zblízka jsou o dóóóst hezčí ;)

post-32970-0-87304500-1424685434_thumb.jpg

post-32970-0-98853500-1424685445_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, z tej vacsej dialky je to proporcne vierohodne.

Z praktickeho hladiska je tych 38mm naprosto postacujucich na ruku do 18cm, myslim ze aj vacsiu. Na NATO strape posobia aspon pre mna vacsie hodinky trocha divne, tieto vsak uplne idealne.

Roznymi strapmi (nastastie, ani tie lepsie nie su moc drahe) si spestris zivot s nimi. Ak ta nahodou omrzia, nepredavaj ich, ale odloz. Vzdy sa k nim mozes vratit. Casom by ti chybali.

Ja som takto odlozil na cas tie Seika a teraz som rad ze ich mam :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám staré zenithky, které mají průměr ještě menší, ale samotný ciferník je, díky absenci lunety, větší, než u kosmonautů od fortisů, co normálně nosím... (zenithky mají ještě jednu "zvětšovací" vychytávku - indexy jsou vysunuté až za kružnici s minutovým dělením, což je zdánlivě zvětšuje.) na absolutní velikosti tedy opravdu tolik nezáleží :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...