Přejít na obsah

Breitling - jaké vybrat


Doporučené příspěvky

Zdravím pánové. Rád bych s vámi opět prodiskutoval jeden výběr, tentokrát ne pro mě, ale pro mého otce k jeho 60ti nám. Čas je do května. Nyní nosí pilotky Steinhart s Unitasem a průměrem 44 a sedí mu perfektně, průměr ruky samozřejmě nevím, ale myslím, že s větší lunetou by snesl i třeba 46mm. Ale těch cca 44mm beru jako ideál. Přijde mu absurdní dát za hodinky tolik peněz, ale vím, že je pro něj Breitling něco jako symbol a děsně se mu líbí. S nákupem mých Coltů to myslím ještě stouplo, takže rozhodnutí v rodině padlo. Na 90% automaty. Teď k financím. Nechceme utratit moc víc než cca 60 tisíc, což nás v podstatě limituje na použité kusy, rádi bychom ale perfektní stav, který u B není vzhledem k převaze modelů v lesku problém vykouzlit. Radši nosí kůži než tah, ale je to asi jedno. Z nových bychom se alespoň s částkou přiblížili na Colty 44mm v cizině asi i na SO a SOH. Takový můj ideál jsou Avengery II GMT, ale tam zatím není u použitých moc nabídka. V Chronech se vůbec nevyznám, vím o těch Avengerech tady, ale 48 mm jsou už kus železa. Takže můj žebříček zatím:

 

Colt 44mm Automatic

Superocean Heritage 46mm (tam se musím kouknout naživo jak je to s tou velikostí)

 

Jak to vidíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě Colty..budou univerzálnější. SOH 46 jsou fakt velký a pokud nemáš velkou ruku tak už budou dost. Fakt stojí za to vyzkoušet je na ruce. Na druhou stranu bych možná více vybíral mezi SOH 42..konkrétně v modré a na meshi jsou moc pěkný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Tenge, taky bych radil Colty 44, jsou parádní, velikost akorát a navíc nejsu nijak extra vysoké, což třeba u Avengeru je pravý opak..Tam pak nositelnost a univerzálnost ta výška právě dost narušuje...
Stejně tak vysoké moc nejsou SO 44, kde bych i jako výhodu viděl kartáčovaný povrch (není to tak háklivé)...

 

Za mě tedy v tomto konkrétním případě Colt 44 vs. SO 44... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za názory. Výška limitující moc nebude, táta obleky nenosí, spíš casual košile a triko. Takže žádný upnutý manžety. K té velikosti - Colty II co mám (tj. 41mm) si zkoušel a jsou na něj už hodně malý, skoro bych řekl nenositelný - ale je to spíš malým cifrem a hodně materiálem okolo. Kdyby to mělo být mezi Colt a SO, určitě bych vzal Colty - táta je spíš "letec" než "potápěč" a i když Colty nejsou pilotky, tak nějak jsou pro mě víc to co beru jako pilíř Béček - tedy letectví. U SOH je to 50/50, mě osobně by i přes první očarování SOH asi dýl bavilo koukat se na Colty.

 

Argument nových hodinek zcela chápu, ten můj nákup ho ale docela nadchnul a myslím, že by mu to radost o nic nesnížilo. Navíc jak jsem psal Béčka jdou uvést v podstatě do stavu nových bez ztráty kytičky. Ale nový jsou nový, to je jasný. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pak Colt 44 asi ideální volba..Navíc, jestli nosí hodinky nejradši na kůži, tak by se daly přesně na hranu rozpočtu vzít nové.. ;)

Koukni třeba sem.. https://www.uhrinstinkt.de/uhren/breitling/colt-44-automatic/

Upraveno uživatelem Martyp
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Probiral jsem jeste s rodinou a asi to bude vyber mezi SOH a Coltama. Holt trochu pritlacime, dal uz ale ne:) ty avengery gmt uz jsou daleko. Pujdu se podivat na ty velikosti. Sice mu bude 60, ale je to aktivni clovek-hokej, jezdi Foresterem. .. Bude to tezka volba, colty jsou pro me takovy vic klasicky becka, SOH jsou ultra lestenky a trochu se bojim ze se pak okoukaj, ale jsou taky paradni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Colty II jsou vlastně malé hodinky :) Ty nové 44 mi přijdou o dost větší, budete je brát na kůži? Pokud budou na tahu, tak budou působit trochu větším dojmem... Ale u 44 bych se nebál řemenu/kůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Colty II jsou vlastně malé hodinky :) Ty nové 44 mi přijdou o dost větší, budete je brát na kůži? Pokud budou na tahu, tak budou působit trochu větším dojmem... Ale u 44 bych se nebál řemenu/kůže.

No jsou, diky bohu, jinak bych si u B moc neskrt:) urcite na kuzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi by som vybral Colty, povedal by som ze tie su asi viacej typickym Breitlingom nez SOH hlavne s tou lunetou a aj s logom B ktore moze pripominat viac letectvo nez potapanie. Ci su jedny sportovejsie druhe zas vaznejsie tazko povedat, za mna obidve super univerzalky a aj k jednym aj druhym sedi kaucuk a koza vyborne, no rozhodni sa :D a urcite by som bral nove nez pouzite na 60.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci diky za navrhy a alternativy. Konzultoval jsem jeste s mamou, ktere se vic libi take Colty. Ale ty SOH mi pekne vrtaji hlavou...:-)) Ale stotoznim se s nazorem vyse, ze Colty jsou klasictejsi - zaplacly cifernik, luneta, logo...Ted jeste zbyva doresit kde koupit - na tom uhrinstinktu vychazeji neco lehce pres 60, Carollinum 73,5 - osobne snad dokazi neco slevit. Pocitam ze moc necekat, Beckum se zdrazovani taky nevyhne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napiš p.Provazníkovi, ceny má bezkonkurenční.

 

http://www.klenotyprovaznik.cz/

Kluci diky za navrhy a alternativy. Konzultoval jsem jeste s mamou, ktere se vic libi take Colty. Ale ty SOH mi pekne vrtaji hlavou...:-)) Ale stotoznim se s nazorem vyse, ze Colty jsou klasictejsi - zaplacly cifernik, luneta, logo...Ted jeste zbyva doresit kde koupit - na tom uhrinstinktu vychazeji neco lehce pres 60, Carollinum 73,5 - osobne snad dokazi neco slevit. Pocitam ze moc necekat, Beckum se zdrazovani taky nevyhne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udělal jsem nějaké sondy cen a zítra půjdu odpoledne oběhnout v Praze pár obchodů. Kvůli změnám cen to bude muset být nejspíš rychloakce. Slušné ceny mají ještě na Watchdeal - máte někdo aktuální zkušenost? Mají tam cca za 70 i výběr ze 3 Avengerů GMT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...