Přejít na obsah

Bronzové PRIM Sport II


Doporučené příspěvky

moza se nam to pomalu stepi na:

  • manual kalibr 68, no date cerny cifr ?
  • automat myota, date, cifr?

otazkou je pak "jen" vhodna lumi a vhodna barva rucek a luneta..

 

Vidím to stejně, psal jsem to už posledně, že z toho vzniknou 3 samostatné směry, které lze ale objednávkou propojit (minimálně z části). Bylo by fajn, aby vzniklo obojí.

 

 

Vypadají dobře, mě osobně nevadí ani ta plastová luneta. Je to origo výroba bronzovek z Eltonu, nebo to je jen vizualizace, případně odchromovaný pouzdro?

A tu lunetu takto nabídl přímo Elton (myslím vizuálně)?

 

Cítím, že se to tu rozjíždí na 3 směry

  1. Nodate varianta s kalibrem 68
  2. Date varianta s miyotou
  3. Individuální renovace, která by se ale řešila hromadně

Strašákův nápad se mi popravdě líbil hodně, skoro jsem si představil bronz pouzdro s černým DLC dýnkem s mamutem a plastickej cifr se strukturou oštípanýho pazourku, ale je mi jasný, že na takovou úchylárnu by se zde našlo jen velmi málo lidí :)

 

Zkuste dát vědět o co by kdo měl zájem, ať to dostane trochu jasnější kontury, pak má smysl asi jednotlivý nápady oddělit do samostatnýho vlákna a pokračovat tam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dal by se nějak pořešit i automat od Primu?

 

Prim kalibr 72 je rebrandovaná Miyota 8215 (3 ručky + date) a dávala se do PSII pouzdra, takže defacto jde o regulérní automat z Eltonu. Pokud bychom uvažovali o inhouse, tak se ale dostaneme někam na cenu Elton Sport limitky...

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/35872-prim-kalibr-72/

 

Jen pro úplnost, historicky do PSII patří kde co  - hezký výčet automatů od Manty zde

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/46903-prim-sport-ii-automat/

  • 68 (dle varianty 68.3 a 68.4)
  • 96 - např letecký
  • 69 - klasický automaty s číslama
  • 72 - strojek miyota
  • ZJS - čínská mrdka imho vznikaly až po revoluci?
  • zaměstnanecký bastl 68 plus automatová nádstavba z 96 - stejný jsme dávali do limitky PS Igen automat - tzv "lahváč"

Takže je na čem stavět :D

 

Velikostně identický strojek k 8215, dle technické specifikace na stránkách, je Miyota 8205 (3 ručky + day-date), která by šla použít jak psal strašák na Day-date variantu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neházel bych tu takovýma cenama! Reálně budeme úplně jinde (níž, můj odhad je výrazně pod 20k). Největší rozdíl bude dělat případná luneta. Já se čím dál víc kloním ke klasické plastové variantě, ještě bych si dokázal představit identickou z eloxovanýho hliníku, pokud by tam šla na silu nacvaknout....

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to si vůbec nejsem jistý- zjistím. Ale moc bych tomu nefandil.

 

Už se to poptávalo cca rok zpět - Elton miyotu umí dodat, zvažovalo se jestli ji koupit v Mavexu nebo to neřešit. Ty jsi tehdy reagoval, že to znamená, že Elton umí v podstatě dodat komplet celý nový hodinky pod 10k (bylo to před zdražením). Nechce se mi to hledat, někde to tady bude....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidím to stejně, psal jsem to už posledně, že z toho vzniknou 3 samostatné směry, které lze ale objednávkou propojit (minimálně z části). Bylo by fajn, aby vzniklo obojí.

Mám stejný názor.  Daydatu velmi fandím. Možná máš lepší přehled kde objednat Myiotu ?  

 

Elton montoval podle mého jen date verzi. Podle jejich vysvětlení měli pár strojů kvůli opravám. Daydate musíme sehnat asi sami...

Upraveno uživatelem straspol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem ti to i našel - info šlo přímo od finance zde http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/93595-poriadna-luneta-na-ps-ii/?p=1631069

 

Taky si myslím, že montoval jen date, ale podle mě když to poptáme, tak s tím nebudou mít problém (sami ty miyoty někde kupujou) a na hodinky tak bude záruka komplet na celý, případně se dá vzít v Mavexu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno. A  máme tady myšlenku, se kterou si jeden z nás - Cigi- hraje už pořádně dlouho. PS Dvojkami v jeho geniální verzi se strojkem 68 (nebo možná bude i varianta s 96) chceme oslavit vítězství Škody 130 na Rallye Monte Carlo v roce 1977. Je to vymyšlené, nebude na tom podle mého moc na dodělání a zlepšování, Cigi je prostě dokonalej. Přijdou do bronzu, o tom žádná ! O počtu použitých pouzder samozřejmě při spojení zakázek s dalšími verzemi budeme tady všichni vědět. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...