Přejít na obsah

První hodinky - monstra?


Kudla_v

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

začnu s tím, že jsem naprostý hodinkový analfabet a jediné hodinky co jsem kdy měl byli nějaké reklamní od Lamborgini, které vydrželi asi rok. Už asi 4 měsíce se přemlouvám ať si koupím nějaké hodinky, které by se dali nosit téměř všude. Jelikož jsem nedávno začal vydělávat a po prvních nezbytných investicích se konečně naskytne výplata, ze které by se dali pořídit hodinky, začal jsem brouzdat po webu a vybírat ty pravé. Cena by měla být asi 5 tisíc (max. 6). Jelikož mám hodně úzké zápěstí cca. 18cm (obvod) nechci žádné obří. Zase ale nemám rád malé hodinky, připadají mi jak dámské :D, ale to bude asi tím že nemám žádné zkušenosti... 

Nepotřebuji žádné hodinky se 150 ciferníky, spíše nějaké jednoduché a elegantní. Volil bych spíše mechanické protože v ně mám větší důvěru. Nosit je budu prakticky všude. Zároveň by se mi hodila dobrá voděodolnost, protože ty Lamborgini jsem pravděpodobně utopil... :D 

Máte nějakého favorita v této cenové relaci? Po nějaké době vybírání se mi zalíbili Monstra. Rozhodně ale v černém provedení, protože oranžová je na mě moc. Co na ně říkáte?

Zároveň bych vás chtěl poprosit o doporučení nějakého kvalitního, ale ne zase předraženého, prodejce.

 

Díky všem za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 62
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Monstra se sice dají nosit všude, ale jsou hodně nápadný a zdaleka ne univerzální. A navíc tě rozmazlí tím, že svítí pořád a strašně moc - znám to z vlastní zkušenosti, po monstrech mi přijde, že u všech ostatních hodinek výrobci s lumi šetřili...

 

Jako úplně nejprvnější hodinky bych spíš doporučil Seiko 5 (oprava: SNZG), ty jsou přece jen takový... civilizovanější :D

 

SEIKO-Military-Watches-00.jpg

Upraveno uživatelem farářskej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Monstra Tě zahubí, jako první hodinky je to sakra dobrá volba a pak už budeš jenom šílet "kam dál?"

Je málo hodinek s "ikonickým statusem" v této cenové hladině bych tipoval maximálně co prstů na ruce, bude to výborná volba, tak dobrá, že to je průšvih viz má první věta :D :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klidně je vezmi z Creationwatches, na Monstra dvojky teď mají akci (200 dolců na tahu). Bohužel ti to přijde DHL a ty kreatury chtějí další pětikilo za zastupování při celním řízení. Vždycky jsem byl spíše pro Skywatches, ale teď to vypadá, že mi někde v Singapuru ztratili hodinky. Zrovna jsem je neměl pro sebe, ale chtěl pomoci členovi CHmagu - klasika  :bangin:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi se zeptám blbě, ale to zastavení vteřinovky slouží k čemu? :-)

Aby sis mohl přesně na vteřinu seřídit čas stejně jako u quartz pohonu. Vytáhneš korunku do druhé polohy a vteřinovka se Ti zastaví. Ale je fakt, že u hodinek s tolerancí strojku, jakou mají Monstra to až tak důležité není, ale je to fajn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky je to zastavení vteřinovky k tomu, že se ti lépe nastaví čas tak, aby když je vteřinovkana dvanáctce, tak minutová ručička byla přesně na indexu. Mě třeba vadí víc než nepřesný čas, když mám minutovou mezi indexama vteřinovku na celý ;) To to pak musím nastavovat znova. Nemohl bych se na to celý den dívat. Ale to už je možná úchylka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nositel Monster by si neměl dělat problém s vteřinovkou.. :D  Šel bych do černých starých, jsou univerzálnější, pokud půjdou i pod rukáv košile.. 

 

doplněno:

Mimochodem, vteřinovka se dá zastavit i na starých a to POMALÝM ZPĚTNÝM posunem nastavovaného času (vteřinovka se zastaví, případně jde lehce do zpětného chodu). Jakmile je nastavena vteřinovka správně, vrátíš ručky na správnou hodnotu minutovky a jsi hotov.

Upraveno uživatelem MutraBG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvůli vteřinovce jistě ne, ale absence manuálního nátahu už pro někoho problém být může.

 

Jistě souhlasím. Někomu to vadí, když natahuje hodinky co nenosí, případně střídá a chod ostatních natahuje ručně. Tady kolega vybírá první hodinky, takže s nimi bude nejen spát, ale i vše ostatní :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nositel Monster by si neměl dělat problém s vteřinovkou.. :D  Šel bych do černých starých, jsou univerzálnější, pokud půjdou i pod rukáv košile.. 

 

doplněno:

Mimochodem, vteřinovka se dá zastavit i na starých a to POMALÝM ZPĚTNÝM posunem nastavovaného času (vteřinovka se zastaví, případně jde lehce do zpětného chodu). Jakmile je nastavena vteřinovka správně, vrátíš ručky na správnou hodnotu minutovky a jsi hotov.

Říká se tomu "pseudohacking", ale nefunguje to u všech strojků stejně, hodně záleží na úrovni natažení daného strojku, alespoň co vím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nositel Monster by si neměl dělat problém s vteřinovkou.. :D  Šel bych do černých starých, jsou univerzálnější, pokud půjdou i pod rukáv košile.. 

 

doplněno:

Mimochodem, vteřinovka se dá zastavit i na starých a to POMALÝM ZPĚTNÝM posunem nastavovaného času (vteřinovka se zastaví, případně jde lehce do zpětného chodu). Jakmile je nastavena vteřinovka správně, vrátíš ručky na správnou hodnotu minutovky a jsi hotov.

Nove stare uz budu asi tazsie zohnatelne ako nove nove :cool02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...teď to vypadá, že mi někde v Singapuru ztratili hodinky. Zrovna jsem je neměl pro sebe, ale chtěl pomoci členovi CHmagu - klasika  :bangin:

Jsem na tom stejně, podobná pomoc, tři zásilky, z toho jedna od Vánoc (ta je naštěstí moje), a pořád na cestě, prý :(. Nešly ale od Skywatches ale od Mywatcheshub.

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...