Přejít na obsah

První hodinky - monstra?


Kudla_v

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 62
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Monstra jsou jako první hodinky určitě dobrá volba. Stejně jako SKX009, ty mám taky. Těžko říct, který jsou lepší.

Pokud máš možnost, kup je na tahu a pak si jako já dokup za pár korun (200,-) no-name gumu.

 

Ruční nátah se sice fajn, ale proč? Předně automaty se ručním nátahem natahovat v podstatě nemají a pak proč, když je automat jednodušší?

Hacking (zastavení vteřinovky) je taky v podstatě naprd, monstra stejně jdou +/- 15-20s/den, takže k čemu je seřizovat na sekundu přesně? Na to si kup quatrzt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Automaty jsou automaty a nepředpokládá se jejich pravidelné ruční natahování a lá manuály.

Samozřejmě jim neuškodí je občas natáhnout ručně, ale dlouhodobě by jim to vadilo (jak kterým, teda).

Výrobce předpokládá, že většina lidí bude automaty využívat non-stop nebo s winderem, takže to většinou neřeší. Primky to ale, myslím, v návodu měly.

 

Právě díky tomu vznikly "automat-only" hodinky, jako třeba Monstra.

Hrozně jsem se jim divil v počátcích, ale je to logické.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, rucni natah je skoro k nicemu. Rychlejsi je ty hodinky v pripade tzv.protrepat. Vyuzivam ho minimalne, spis je to lakadlo na zakazniky. Ve stylu, kup te si Televizi QHD- budete mit nej. obraz, ale vysilani na teto urovni bude az za 10 let. Dalsi kupte si pracku se 30 pracimi programy, budete stejne prat v 3 programech.

Je to mozna blby primer, ale snad mne pochopite.

Upraveno uživatelem tano
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě že "automat only" je kvůli úspoře. Automat+manuál je aby si mohli říct víc.

 

Kdo má 1 hodinky, nepotřebuje winder. To je asi ta úvaha.

 

Jinak já mám několik typů hodinek automat+manuál a stejně je natahuju jako automat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč by se automaty neměly natahovat ručním nátahem? Jednou tam výrobce tuto možnost dal, tak asi to není nic proti ničemu a ani návod to neřeší. A automat je sice jednodušší, ale ten ruční nátah zcela jistě nemá sloužit jako jeho náhrada, ale v případě potřeby. Já sám zrovna mnohdy v sobotu a neděli, když jsem doma a nikam nejdu, hodinky na ruku vůbec nedávám. Takže automat je v tom momentě k ničemu a je potřeba ruční nátah. Je tedy fajn, že tam je.

Myslím, že ten nátah na novějším typu je tam práve proto.Taky odkládám na víkend hodinky na noční stolek a stává se mi často, že se mi v neděli uplně zastaví, winder je pro mě nesmysl, když mám jedny.Vidím výhodu v tom, že v pondělí ráno natáhnu zastavené hodinky, nastavím čas a jdu.Ted to dělám tak, že je vemu v neděli na ruku a po hodince si je až nastavím.Při domácích pracech se pěkně natáhnou :-) Takže než kupovat winder a nechat v něm točit hodinky tak to radši vysaju celý byt :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, rucni natah je skoro k nicemu. Rychlejsi je ty hodinky v pripade tzv.protrepat. Vyuzivam ho minimalne, spis je to lakadlo na zakazniky. Ve stylu, kup te si Televizi QHD- budete mit nej. obraz, ale vysilani na teto urovni bude az za 10 let. Dalsi kupte si pracku se 30 pracimi programy, budete stejne prat v 3 programech.

Je to mozna blby primer, ale snad mne pochopite.

Milý tano, nezlob se, ale k ničemu rozhodně není. Já mám patery automaty a investice do winderu mi přišla zbytečná, za ty peníze si raději koupím další hodinky. Vzhledem k tomu, že nesnesu, aby mi hodinky stály, protože nikdy nevím, které si ráno nebo v průběhu dne vezmu a většinou nemám čas je v danou dobu seřizovat, potřebuju je mít všechny v chodu. Nevím, kolik času Ti při Tvém "protřepání" ujdou, než se zase zastaví, ale já než natřepu zbývající 4, které nemám zrovna na ruce, abych se mohl spolehnout, že půjdou do rána druhého dne, tak mi to zabere času docela dost . Já vím, že automaty jsou konstruovány na automatický nátah a "pravidelné" natahování korunkou jim moc nesvědčí, někde se o tom tady psalo s tím, že se mohou i zničit. Ale mně to při občasném natahování ušetří spoustu času a rozhodně je jednodušší a elegantnější, pokud hodinky stojí, párkrát otočit korunkou a nasadit je, aby automat dokončil natažení, než zoufale máchat rukama. Takže mně se docela ulevilo, když jsem většinu automatů "bez nátahu" vyměnil za "s nátahem" a jako funkci k "ničemu" bych to rozhodně neviděl. Samozřejmě to neplatí v případě, že máš jediné hodinky nonstop na ruce, tam je to fakt "k ničemu". :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky nepotrebuji winder, zvazoval jsem ho, ale prdim na nej. Mam zatim dvoje hodinky a blizi se koupe tretiho kousku, obejdu se bez nej v poho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....Předně automaty se ručním nátahem natahovat v podstatě nemají....

Proč? Docela by mne zajímalo jak tyto legendy vznikají. U automatů s ručním nátahem je strojek opatřen tzv. odlučovačem samonátahu, takže při ručním natahování se samonátah vůbec nezatěžuje. A samonátah lze např. zcela vyřadit, takže hodinky mohou běžet vyloženě jen na ruční natažení. 

 

Docela by mě zajímalo,kolik lidí reálné u automatů používá manuální natah...hlavně,proč?

Mne to vyloženě baví. Možná nostalgie z mládí, kdy člověk ani netušil, že nějaké hodinky s automatem existují, ale i možná nějaká pokora, i když nechci aby to znělo pateticky. Ale když si vezmu do ruky 40-50 let staré automaty s ručním nátahem, tak korunku stačí jen jemně promnout mezi prsty a je radost pozorovat jak se vteřinovka rozeběhne. A nemusím je dávat ani na ruku. Hrkat s nimi by mi přišlo téměř nedůstojné. Tenkrát ruční nátah rozhodně nebyl žádné lákadlo na zákazníky, měly ho strojky cenově zcela dostupné. A Seiko tehdy vyrábělo jeden lepší kalibr za druhým. Dnes je to (v této cenové kategorii) jen masovka s přehlídkou několika unifikovaných strojků, které jsou ale ve finále na tom podobně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč? Docela by mne zajímalo jak tyto legendy vznikají. U automatů s ručním nátahem je strojek opatřen tzv. odlučovačem samonátahu, takže při ručním natahování se samonátah vůbec nezatěžuje. A samonátah lze např. zcela vyřadit, takže hodinky mohou běžet vyloženě jen na ruční natažení. 

 

Mne to vyloženě baví. Možná nostalgie z mládí, kdy člověk ani netušil, že nějaké hodinky s automatem existují, ale i možná nějaká pokora, i když nechci aby to znělo pateticky. Ale když si vezmu do ruky 40-50 let staré automaty s ručním nátahem, tak korunku stačí jen jemně promnout mezi prsty a je radost pozorovat jak se vteřinovka rozeběhne. A nemusím je dávat ani na ruku. Hrkat s nimi by mi přišlo téměř nedůstojné. Tenkrát ruční nátah rozhodně nebyl žádné lákadlo na zákazníky, měly ho strojky cenově zcela dostupné. A Seiko tehdy vyrábělo jeden lepší kalibr za druhým. Dnes je to (v této cenové kategorii) jen masovka s přehlídkou několika unifikovaných strojků, které jsou ale ve finále na tom podobně. 

:smile_anim:  :smile_anim:  :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

K tomu winderu.

 Žena koupila nějakej podle mě za pár korun.

Točí se už v kuse asi čtyři roky, mám možnost točit doleva, nebo doprava, podle volby každého soudruha a když Monstry nechci chvíli nosit, tak je tam vložím a mám klid.

Jo a winder je na dvoje hodinky, takže tam odpočívaj i Seika ženy.

Tož tak.

A určitě nestál jako nový hodinky :-)

 

 

 

Abych nebyl ouplně OT mám na místní bardy dotaz:

 

Neřešil ste někdo vypadlou lumi tečnu na monstrech na lunetě? Potřeboval bych to dát do kupy. Díky

 

PS: funkci hledat sem použil a nic nenašel, pro nějaká pomocníčka, kterej by mi tohle poradil.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...