Přejít na obsah

Partitio - tak trochu jiné Stowy


Doporučené příspěvky

Zdravím kolegové,

 

rád bych vám představil svůj nový přírůstek ''made in Germany''. Nejprve ale pár slov o tom, jak jsem se k nim vůbec dopracoval. Nedávno jsem zjistil, že do práce nosím převážně košile a že moje Hamilton Jazzmaster ani Longines HC se mi nevejdou pod rukáv. Jediné hodinky které vlastním a jsou dostatečně nízké jsou Prim Sport 2 po tátovy. Nezávazně jsem tedy hledal něco, čím bych doplnil svoji malou rodinku. V parametrech jsem měl jasno - male, pokud možno bez datumu, spíše klasický vzhled a dobra lumi. Asi byste nevěřili, jak těžké je najít něco, co splňuje výše uvedené požadavky. Prakticky jsem narazil jen na Prim Igen no date a Nomos Club Dunkle. Nomos se mi líbí hodně, bral bych je I s datumem ale kvůli ceně jsem je posunul do kategorie ''možná příště''. Naštěstí mě manželka vytáhla na nákupy a při čekání na ni jsem objevil v o.d. Manufactum maličkou vitrínku s hodinkama. Šel jsem se tedy podívat co tam mají a nevěřil jsem svému štěstí. Mimo Mühle, Nomos a Sinn tam seděli take Stowa Partitio. Okamžitě mi bylo jasné že to je to, co momentálně hledám. Zbývalo jen postavit manželku před hotovou věc a odcházel jsem s novými hodinkami :clap: Měl jsem je sebou dva týdny na služebce jako jediný hodinky, k obleku, večer k tričku, do baru.. všude jako doma. Krásná a dlouhotrvající lumi je opravdu skvělá, pásek je měkoučký a velmi pohodlný - měl by to být Jelen ale nejsem si tím jistý. Uvnitř tepe ETA 2824-2 schovaná za leštěným dýnkem. Asi jediné negativum je, že působí jako magnet na škrábance. Mě osobně poškrábané hodinky nijak zvlášť nevadí, pro někoho by to mohl ale být problem. Na druhou stranu půjdou jednoduše přeleštit... Sem se rozkecal, přidávám raději pár fotek.... 

post-19873-0-62527700-1422988070_thumb.jpg

post-19873-0-70918700-1422988109_thumb.jpg

post-19873-0-33416400-1422988222_thumb.jpg

post-19873-0-55904000-1422988264_thumb.jpg

post-19873-0-80135700-1422988306_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krasny hodinky. Nozky se zdaji byt delsi. Jak sedi na ruce v porovnani s Hamiltonama? Tesim se na vice fotek.

Nozky jsou v pomeru k pouzdru sice delsi ale pouzdro ma jen tusim 38mm takze celkove nejsou nijak dlouhy. Rekl bych ze jsou urcite kratsi nez Hamiltony... Na ruce sedi perfektne, momentalne jiny ani moc nenosim.

 

Jinak diky vsem, understatement neni obcas k zahozeni... Jeste foto s puvodnim modelem, bohuzel z netu, doma ho nemam...

post-19873-0-99211800-1423000488_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...