Přejít na obsah

Maranez RAWAI


Doporučené příspěvky

 

...este doplnim jednu vec, co zase mna dost stve. Tyka sa to swiss hodiniek. Irituje ma, ze cena neodpoveda kvalite, ceny su umyselne drzane velmi vysoko a ziskami su pokryte cele haldy milionarov ktori si jazdia po dovolenkach, na jachtach, byvaju v zamkoch a jazdia na ferrari (prehnane povedane). Vysoka cena za swiss sa obhajuje kozmickymi materialmi, kontrolou kvality na urovni kontroly raketoplanu, ultra cool hostoriou, swiss made atd. A pritom kupujuci prispieva na "jachtu a zamocek" a intenzivny marketing. Aj koli odporu k tomuto pre mna hnusnemu biznisovemu hodinkovemu swiss kolosu radsej sponzorujem male mikrobrandy, kde 60-80% z toho co zaplatim ide ozaj na vyrobu, minimum na marketing a zisk ledva uzivi majitela. Alebo seiko... tam je napr. mm300 kvalitativne ako nejaky rolex ale za zlomok ceny, detto SD modely a vlastne vsetko co maju... snad sa to nezmeni....

Jen doufej, ze vas nebude takovejch priznivcu vic - aby si nedej boze pak Cinan ze zisku nekoupil novy kolo a nejel na nem na dovcu do novy zemljanky. To by ti mohla prasknout cevka.

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, chapem ten pohlad ako pisete, nemam nic proti. Len upresnim, ze majitelia mikrobrandov su takmer vsetko EU alebo USA ludia, napr. Armida - rakusan, Helson - nemec, Halios - kanadan, atd... vacsinou su to ludia s velkymi swiss zbierkami, ktori chcu, ani nie tak koli zisku, ako skor koli splneniu chlapcenskeho sna, urobit nieco vlastne. Cina je v tom vlastne nevinne, ta akurat poskytne fabriku, nie ideu. A mne, kedze mi je ozaj fuk ci je to vykradnuty napad alebo nie, to pride tak ako XY dalsim, vyhodne kupit za 10-20% ceny rovnaky "pozitok" ako ked si kupim napr. Breitling (a to ze som ich uz mal asi 15...). Pokial je spracovanie rovnake, alebo takmer rovnake, a cena zlomkova, nie som ochotny priplatit za original a prestyz a vsetko s tym spojene... proste su to LEN hodinky, hracka pre chlapa :-) Pribeh za tym ma nezaujima. Vacsinou... Ocenujem aj hodinarske ikony, ale tiez ocenujem rovnako aj "bezduche" ale kvalitne mikrobrandy - za tu cenu to pre mna stoji za to. Je to ako keby som mohol mat kopiu (nie ale 1:1) alebo nieco podobne BMW alebo mercedesu za tretinu... CHmatol by som po tom.... To je moj pohlad na vec, pre niekoho mozno barbarsky a pod uroven, ale prezijem to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Vrco" bojuj :) ... Aj by som rad na tuto temu nieco napisal... Som milovnikom hodiniek. Drzim sa hesla: jedny Panerai, G Shock, Isofrane... a predzena verzia origo PAM gumy MUSI BYT VZDY DOMA!!!. Po case vsak k tomuto "heslu" pridam aj to... ze nejaky Micro Brand musi byt doma vzdy tiez... Vsetko co son doposial mal ma nesklamalo. Kvalita, prevedenie, cena... A serem na to ci si nejaky Mao Ce Tung za to kupi bajk.... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...
  • Po roku...

Když už Maranez tak mosaz.  O oceli bych já  neuvažoval - to se dají vybrat i jiné.

Vzhledově se mi líbí a jsou pěkné s patinou až plísní do zelena.

 S Panerai to designově až tak moc nemá společného - trocha podobnosti bývá ale i u věhlasnějších hodinek..

Tohle ja takový styl který bych nazval "Nautilus".

 

Ono jde i o to že 'Švýcaři se doposud  kromě Panerai tomuhle typu masívních bronzových nebo mosazných hodinek moc nevěnovali a skoro je až ostudné přiznat že by něco ˇčínského mohlo vypadat dobře.

S mosazí a bronzem tradiční výrobci  až nějaké vyjímky podle mne zaspali.

Je to vidět na limitkách, které bývají často vyprodané a to i u čínských bronzů, kde můžete někde pouze předobjednávat.

íňani jsou v tomto směru dost flexibilní a cpou tam jak japonské tak i švýcarské strojky + safír.

Nemyslím jen Maranez.

 

Na nějaký track do Amazonie nebo Kostariky perfektní a to i stylově.

 

 

219309_415_attachment.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...