Přejít na obsah

Vintage - věnování, signace atd.


Beladona

Doporučené příspěvky

  • po měsících...
  • Odpovědi 117
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsících...

Takový exponát mi donesl kolega z práce, prý po otci. Stav je tedy na pováženou, prý šly i přesně (ale když se mi dostaly do ruky jdou jen dýnkem nahoru, ale tak nějak se dá říct že přesně  🤣 ) . Samozřejmě by asi stály za úvahu o uvedení do "stavu". Ale jedná se mi o něco jiného. Jelikož mi ani hodinky nechtěl prodat (a nemám důvod nevěřit, že jsou po otci) nezdá se mi to dýnko jako fake. Zevnitř je nevyboulený ten znak, takže to neni nějaká raznice. Samozřejmě v dnešní době se hemží zaručeně "vojenským majetkem", "za zásluhy" a čert ví co si ještě lidi vymyslí 😇. Ptám se tedy setkal se s tim "indiánem," respektive okřídleným šípem Škodovky někdy někdo na Omegach a nebo jiných hodinkách ? A o co by se mohlo jednat?

k samotným hodnikám: kalibr 30T2 bez "incabloc", asi tedy strojek vyrobený od 1939 do 1943 (spíš k té horní hranici podle S/N hodinek ).

Za kvalitu foto se omlouvám, šito horkou jehlou na pracovním stole .....

20220208_134545.jpg

20220208_134523.jpg

20220208_134533.jpg

20220208_134737.jpg

20220208_134504.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

Mám tiež jedny. Sériové číslo kalibru 30T2 je veľmi podobné. Stroj vyrobený v roku 1940.

Referenčné číslo 10 119 552, takže sa asi líšia len farbou ciferníka. 

Moja teória je , že ich asi prideľovali zamestnancom Škodovky, počas vojny, ale žiadne konkrétne informácie nemám.

4948716350_4.jpg

4948716350_2.jpg

4948716350_3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem rád, že to neni fake. Moh by to být skutečně majetek Škodových závodů. Černý ciferník vypadá lépe 😉.

Tak ještě rozhodnutí co s nimi. Na můj vkus jsou moc malé, ale nějakou péči by si jistě zasloužily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom dodam, ze cislo na dynku neni reference, ale seriove cislo pouzdra. K dataci je lepsi, protoze spise sedi k datumu kompletace. Vzhledem k tomu, ze oba ho mate kousek od sebe lze usuzovat, ze se jednalo skutecne o nejakou hromadnou objednavku Skodovych zavodu. 
Velmi zajimave by bylo zjistit za jakym ucelem se tak stalo. Muze to byt i lehce povalecna objednavka... fakt dobrodruzne!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky jsem nechtěl, ani jsem je nekoupil 😉, je to kolegy z práce, donesl krabici šuntek PRIM a tyhle Omegy. Ptal jsem se, protože se nepodepišu pod fake.... To je celá věc. Dal jsem to na Aukro, aby bylo jasně vidět za kolik se prodaj a ty penize mi ani nebudou říkat pane. Myslím že tenhle koment je docela zbytečnej. Mohly mít cenu kilo a nebo 5k, nicméně to se ještě uvidí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...
  • po měsíci...
  • Po roku...

Tyhle jsem dostal kdysi davno k narozeninam (v NOS stavu), protoze jsem z Noveho Mesta nad Metuji a rocnik 1974. Pravdedopobne je tehdy vyrabela moje babicka, ktera v te dobe pracovala v Eltonu na vyrobe pouzder, takze jsou pro me "super pamatecni". Maji na dynku venovani, ktere me tam spis trochu vadi, ale co uz. Bohuzel se moc nesnesu s tim chromem, co na nich je a kdyz jsem je nosil vic, tak dostaval chrom dost zabrat. Takze ted uz jen lezi v hodinkovnici a venku uz radu let nebyly. Tak je sem aspon postnu, at jsou k necemu 😉 

elegant_3.jpg

elegant_4.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...