Přejít na obsah

Outdoor spacák


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 239
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 26. 8. 2020 v 20:23, wawrik napsal:

Nemôžeš to odvážiť, plíz? Trebárs na kuchynskej váhe... Nie že by na tom záležalo, ale pôvodne avizované dve kilá by boli pri SK/CZ zimných teplotách strašne veľa na akýkoľvek páperový spacák s akokoľvek starým perím... Len ma tieto veci zaujímajú, o nič nejde.

Mimo témy: Ja som teraz reklamoval ďalšiu thermarestku, tentokrát Neoair Xlite. Výrobná chyba. Za posledných pár rokov som kúpil dve thermarestky (prvá bola ProlitePlus) a obe púšťali. Reklamácie síce prebehli bez problémov, ale nejako sa to množí, nielen u mňa... A je to opruz, keď sa v mrazoch človek budí 80 km od najbližšej civilizácie takmer na zemi.

Nemám žádnou váhu....:-)  zkusím si někde půjčit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 8. 2020 v 20:23, wawrik napsal:

Nemôžeš to odvážiť, plíz? Trebárs na kuchynskej váhe... Nie že by na tom záležalo, ale pôvodne avizované dve kilá by boli pri SK/CZ zimných teplotách strašne veľa na akýkoľvek páperový spacák s akokoľvek starým perím... Len ma tieto veci zaujímajú, o nič nejde.

Mimo témy: Ja som teraz reklamoval ďalšiu thermarestku, tentokrát Neoair Xlite. Výrobná chyba. Za posledných pár rokov som kúpil dve thermarestky (prvá bola ProlitePlus) a obe púšťali. Reklamácie síce prebehli bez problémov, ale nejako sa to množí, nielen u mňa... A je to opruz, keď sa v mrazoch človek budí 80 km od najbližšej civilizácie takmer na zemi.

Hele, znova jsem vzal do jedný ruky Annapurnu a do druhý ten péřák, protože už jsem přišel na to, co bylo těch 1,7 co mi strašilo v hlavě (cena 1700,-) a ten péřák nebude mít moc přes kilo... fakt to někde zvážím... 🙂

Upraveno uživatelem Lynx12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj, zkusím to tady vzít trochu z heretické strany. po asi 10 letech přišel čas vyměnit můj stoletý Hannah Scout (stárnu a už nejsem takový hrdina, přece jenom už od novoty mi v něm byla sem tam zima 😄 ). Jelikož bych chtěl něco o trochu teplejšího a rozhodně menšího, bude to peří. Zatím ale přesně nevím, co od toho chci (tvar komor, plnění vrch/spodek, rozměry...) abych si ho nechal ušít, přemýšlím o koupi péřáku z Aliexpresu, se kterým bych si tohle všechno ujasnil.

Má někdo zkušenost s Naturehike nebo Aegismax a nestydí se o ni podělit?

Aktuálně se dívám na Aegismax G1 a Naturehike ULG 400, oba jsou poměrně stejné, 800 FP 400g husího peří, naturehike na mě z obrázku působí o něco lepším dojmem. Na internetu jsem našel poměrně dobré recenze, lidi si stěžovali jen na prodyšnost materiálu

Na základě této zkušenosti bych si chtěl primárně upřesnit, jestli jít cestou SJ Koteky případně Cumulusu Liteline a nebo mi bude stačit třeba i SJ Minimis. Primárně mi jde malé rozměry (pěší túry a motorka bez kufrů a doufám, že i kajak) plánuju použití březen - říjen, takže ideálně nad nulou bych se měl ještě hezky vyspat, do větší zimy už ho tahat nebudu.

Chci hlavně zjistit, jestli výplň těch číňanů není příliš teplá (pak bych šel asi do minimisu) jak moc se slehne peří při mém způsobu spaní a jaké tedy volit plnění (mám totiž pocit, že často spím na boku/břiše s kapucí přes hlavu, tedy si myslím, že bych asi neměl ubírat výplň ze spodní strany) jestli zvolit hydrofobní úpravu peří nebo to zvládnu i bez ní, jestli se vejdu do standardního pytle nebo jestli si ho nechat rozšířít... prostě jak si správně nakonfigurovat Cumulus tak, aby odpovídal mému používání.

A taky by mě zajímalo, jak na tom ti číňani jsou a pak ho nechám jako záložní a nebo do auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spacák z Číny rozhodně NE = vyhozené peníze

https://www.spacaky-stany-batohy.cz/katalog/zbozi/spacaky75/perove-spacaky

https://www.nalehko.com/kategorie-produktu/spani/spacaky/

http://www.sirjoseph.cz/cz/expedicni-horolezecke-perove-obleceni-a-spaci-pytle.htm

A jestli ho chceš tahat i na vodu, tak určitě ne péřák...

Pokud spíš povětšinou na boku (já též), tak to doplň touhle karimatkou https://travelight.cz/produkt/klymit-static-v2/

Upraveno uživatelem Lynx12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další si buď nechám ušít u cumulusu nebo vezmu něco od josepha, jak jsem psal. nechci ale teď dát 7 abych to za rok řešil znova, protože mi v tom bude horko/zima, bude to profukovat přes zip při mém spaní, posouvat se peří kam nemá atd. Chci primárně zjistit, jak ho vlastně používám, abych si ten "definitivní" pak vyladil přesně podle mých potřeb. Každopádně syntetiku už nechci a vody se nebojím, v nepromokavem pytli spacák vozim tak jako tak, takže to že ho někde namočil se nebojím. Karimatku mam TaR, ale ted cim dal vic spim v hamace. Přemýšlel jsem i quiltu (s ohledem na hamaku) ale dost se vrtím, když spím na zemi, takže se bojím, že to není nic pro mě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, Maro napsal:

Chci primárně zjistit, jak ho vlastně používám, abych si ten "definitivní" pak vyladil přesně podle mých potřeb.

Človeče, ale toto čo píšeš je tak na dva roky...

Inak parťák tie čínske páperáky od Naturehike na leto používa a je celkom spokojný, ale neviem presne, ktorý model. Myslím, že s tou značkou celkovo vládne skôr spokojnosť.

Osobne mám veľmi zlé skúsenosti s (najteplejšou - zimnou) Kotekou. Idem ju vymeniť práve za Cumulus s hydrofóbnym páperím, čo mi pripomína, že som to zabudol objednať. To hydrofóbne páperie je skvelá vec, zopár ľudí, čo bývali odkázaní na syntetiku (pár potivých chlapov, plus jeden „polárny“ cyklista), si dosť pochvaľujú. Ale máš pravdu, že vzhľadom k cene to asi budeš riešiť až v druhom kole...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Maro napsal:

Ahoj, zkusím to tady vzít trochu z heretické strany. po asi 10 letech přišel čas vyměnit můj stoletý Hannah Scout (stárnu a už nejsem takový hrdina, přece jenom už od novoty mi v něm byla sem tam zima 😄 ). Jelikož bych chtěl něco o trochu teplejšího a rozhodně menšího, bude to peří. Zatím ale přesně nevím, co od toho chci (tvar komor, plnění vrch/spodek, rozměry...) abych si ho nechal ušít, přemýšlím o koupi péřáku z Aliexpresu, se kterým bych si tohle všechno ujasnil.

Má někdo zkušenost s Naturehike nebo Aegismax a nestydí se o ni podělit?

Aktuálně se dívám na Aegismax G1 a Naturehike ULG 400, oba jsou poměrně stejné, 800 FP 400g husího peří, naturehike na mě z obrázku působí o něco lepším dojmem. Na internetu jsem našel poměrně dobré recenze, lidi si stěžovali jen na prodyšnost materiálu

Na základě této zkušenosti bych si chtěl primárně upřesnit, jestli jít cestou SJ Koteky případně Cumulusu Liteline a nebo mi bude stačit třeba i SJ Minimis. Primárně mi jde malé rozměry (pěší túry a motorka bez kufrů a doufám, že i kajak) plánuju použití březen - říjen, takže ideálně nad nulou bych se měl ještě hezky vyspat, do větší zimy už ho tahat nebudu.

Chci hlavně zjistit, jestli výplň těch číňanů není příliš teplá (pak bych šel asi do minimisu) jak moc se slehne peří při mém způsobu spaní a jaké tedy volit plnění (mám totiž pocit, že často spím na boku/břiše s kapucí přes hlavu, tedy si myslím, že bych asi neměl ubírat výplň ze spodní strany) jestli zvolit hydrofobní úpravu peří nebo to zvládnu i bez ní, jestli se vejdu do standardního pytle nebo jestli si ho nechat rozšířít... prostě jak si správně nakonfigurovat Cumulus tak, aby odpovídal mému používání.

A taky by mě zajímalo, jak na tom ti číňani jsou a pak ho nechám jako záložní a nebo do auta.

Mám nějakou starší verzi toho Aegismax - husí peří, 400 gramů. Mám ho už 4 roky. tehdy mě všichni od peří odrazovali, tak jsem ho koupil na zkoušku, protože jsem do péřového spacáku nechtěl dávat tolik peněz. Spacák se mnou už procestoval spoustu hor a stále parádně drží. S tou látkou je to pravda, je lehká, ale opravdu méně prodyšná. Na bunde mám Pertex quantum a s tím se to nedá srovnávat, ale bunda je v ceně dvou spacáku. Takže Aegismax doporučuji, za svou cenu opravdu super, ale další bude asi Cumulus, nebo Rab. Kvůli látce a tomu, že vím, jak bylo peří získáno. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Johny198 napsal:

S tou látkou je to pravda, je lehká, ale opravdu méně prodyšná. Na bunde mám Pertex quantum a s tím se to nedá srovnávat, ale bunda je v ceně dvou spacáku.

Ja mám v Koteke presne opačný problém - cítim v nej prievan. Všimol som si to v jednej ubytovni v Nepále, kde bolo asi -10 °C a pri nedovretých dverách mi bola dosť výrazná zima. Prúd vzduchu bolo celkom cítiť. Takže v stane mi potom podľa toho, ako veľmi do neho fúkalo, bola buď zima alebo teplo. Fakt skvelý spacák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Aktualizace meho hledani spacaku. 
Pro shrnuti, nahrazuji svuj pralety Prima Tulak. Zkusil jsem Prima Annapurna, nejnizsi model, izolace 100g/m. Na leto fajn, na ne moc studeny podzim asi taky. Nedavno na chalupe, kde jsme se v noci dostali k nule, byla kosa jako prase. Podle vyrobce je to spacak ultraletni, takze ok, nemam problem to prijmout. Takze pokus cislo dva. Prima Makalu (izolace 300g/m). Noc venku, teplota -5 az -7, v drevene boude, nejake lehatko a pod sebou hruby molitan. Na sobe tenke merino. Noc jako v bavlnce. Takze na zimu super, ale nakonec se asi stejne nevyhnu zlate stredni ceste, Prima Manaslu (200g/m). Noc v +10 a vic si v tom Makalu nedovedu predstavit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Před hodinou, EtienneRSV napsal:

Nějaký nápad na lehký spacák, který budu vozit na motorce a používat jen v létě.


Sent from my iPad using Tapatalk

Mám Hannah biker několik let na lehké nocování....

https://www.4camping.cz/p/spacak-hannah-biker-100/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...