Přejít na obsah

Synology NAS jako centrum bezp. kamer


Doporučené příspěvky

Kluci nemáte někdo Synology zapojené tak, aby to nahrávalo IP kamery jako security centrum?

Moje stávající kmary jsou drátové a mám pocit že zakopané kabely brzo odejdou (obraz už začíná proužkovat u těch nejvzdálenějších od centra).

 

Otázky

- IP "signál" asi coaxem nepovedu, co? Tj. wifi. - je to spolehlivé?

- napájí takové kamery 12V?

- nebudu muset něco dalšího dokupovat? třeba nějaké licence od Synology, nebo tak něco?

- zvládnu to zapojit?

- je to user friendly?

 

Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jestli to správně chápu, tak máš dnes nějaké staré kamery, kde video přenášíš po koaxiálním kabelu, který dosluhuje a chceš systém předělat.

 

Osobně bych technologii wi-fi pro přenos bezpečnostního systému nedoporučoval. Záleží samozřejmě na daném prostředí, ale pravděpodobně se budeš potýkat s problémy typu: vliv počasí, frekvenční rušení z okolí, dosah, kvalita přenosové trasy apod. Celkově vzato není technologie wi-fi spolehlivá a tudíž vhodná pro bezpečnostní systémy. Může to fungovat, ale také nemusí. Případně se bude zdát, že to funguje a v nejlepším to přestane.

 

Kabel je zkrátka kabel. Samozřejmě i ten se dá přeštípnout, ale jeho spolehlivost je někde jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- wifi se použít dá, ale s problémy viz. výše. problémy lze více či méně úspěšně řešit

- jde ti o to přivést tam 12V, nebo sháníš kamery, které jedou na 12V?

- nevím, jestli má nějaký sw synology přímo v sobě - pokud ano, pravděpodobně na pár kamer licenci máš, tipuju tak na 4 kamery? více kamer bude mít také vyšší datový tok, větší požadavky na výkon úložiště... pak použij nějaký dohledový systém, třeba nuuo, ke kterému se, aby to něco umělo, licence dokupují.

- přijde mi, že se jedná o kompletní výměnu kamer, tras, doplnění síťových prvků a nového systému (místo televize tam bude monitor a počítač). je to realizovatelné svépomocí, ale jestli je to cost-effective a time-effective, to nevím

- je to sice subjektivní,  ale v dnešní době to vesměs user friendly bývá :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pouzivam to v jedne z firem a celkem mi to vyhovuje tim, jak je to jednoduche na nastaveni a ovladani, ale kamery mam po dratech a napajim je pres PoE, coz mi prislo jako nejlepsi reseni. Primo od Synology jsou zdarma licence na 2 kamery, kazda dalsi se musi prikoupit - viz http://www.alza.cz/synology-nas-licence-pro-d92278.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IP signál po koaxu lze přenést za pomocí převodníků, což vyžaduje další investice.

Ohledně Wifi nelze obecně říci zda-li systém bude spolehlivý, záleží na místních okolních podmínkách šíření signálu.

Kamery mohou mít napájení i 12V, je nutné ověřit, zda-li jsou v seznamu podporovaných kamer pro Synology úložiště.

Připojení kamer do Synology je licencováno. Standardně jsou nainstalovány licence pro dvě kamery.

Zapojení je uživatelsky zvládnutelné.

Systém si lze vyzkoušet v demo režimu: https://www.synology.com/cs-cz/dsm/live_demo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám z centra 8 kabelů, které zatím fungují - 4xkoax a 4xdvoulinku. Mám 4 trafa na 12V která tam zatím pouštějí šťávu. Jen ta nejvzdálenější kamera už pouští "pruhovaný" obraz a ještě je to snad 300 TVL, nebo tak něco. Kdybych to chtěl použít pro identifikaci nebo přečtění SPZ, tak bych s tím musel metr od objektivu :-D

 

Synology mám, tak mě napadlo to využít, na místo stávajícího centra - a spláchnout s tím i tu horší kvalitu. Ale jak to tak poslouchám, tak stáhnout krovky a koupit jen kvalitnější kamery, co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ťažko radiť, keď je info veľmi strohé. Pochopil som, že máš nejaký areál, alebo niečo v tom zmysle a 4 ks analógových kamier. Tie sú napájané z jedného miesta po dvojlinke, ktorá je zrejme natiahnutá spoločne s koaxmi, zdroje sú samostatné 12V pre každú kameru.

Chýbajúce info:

- dĺžka káblových trás, resp. vzdialenosť k najbližšiemu WiFi routeru

- umiestnenie kamier (vonkajšie, vnútorné, vo vyhrievanom kryte, ...)

- čo sú to za zdroje, jednosmerné, alebo striedavé a aké je max. prúdové zaťaženie

 

Už to tu bolo spomenuté, WiFi nie je úplne ideálne pre prenos videosignálu, hlavne vo vonkajšom prostredí. Máme zákazníka, ktorý má núdzovo spojenie na jedno stanovisko cez WiFi a presne vieme, kedy majú zlé počasie, pretože nám prídu alarmové hlášky o výpadkoch zariadení, pričom kamery vypadnú prvé.

 

Ak má kamera pruhy, môže to byť aj nejaká banalita na konektoroch, či už video, alebo napájacích, prípadne odchádza zdroj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ještě doplnění:

 

Pruhovaný obraz, může být samozřejmě způsoben délkou vedení, jeho kvalitou nebo rušením po trase. Stávající kamery jsou dle popisu analogové, čili do Synology nepůjdou zapojit bez převodu na IP a kvalita se určitě nezlepší.

 

Dále je nutné ověřit kolik IP kamer je daný typ synology schopen zobrazit a nahrávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, mám analog - a jasně, že do Synology to nejde - jen jsem přemýšlel o tom, že nízkou kvalitu (jak kamer, tak možná i vedení) vyměním za IP kamery a Synology, které už mám - když už ho mám a umí to.

Ale odrazuje mě wifi, i když je to dům se 2 routerama a půdorysem jen 100m2, z porothermu. A nechce se mi platit další trojku za 2 "licence".

Takže asi zkusím sehnat na zkoušku 1 kvalitní analogovou kameru a zkontrolovat konečné připojení tam, kde to dělá problémy, pak se uvidí..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...