Přejít na obsah

Jaké Breitling máte dnes na ruce?


Krrtek

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 7,7tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

 

před 5 hodinami, Radius napsal:

Tak jsem měl asi u béček doposud štěstí na přesnost. Ale 12sec + mi přijde už trochu moc. Doufám, že to v Carollinu strochu seřídí, zítra tam s tím skočím.

Tak, se seřízením by snad neměl být žádný problém. COSC pro mě vždycky znamenal, že ten strojek je ok a že by mi tedy neměl dělat jeden den +1 a druhý -8. Ale vzhledem k tomu, že se ty testy dělají se strojky a ne s celými hodinkami, tak jsem to bral tak, že se to prostě při té "instalaci" trochu rozhodí, ale strojek bude pořád ok...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to hodil do Carollina a nechali si je tam. Zmagnetizovaný prý nejsou a po změření mi řekli, že je to špatný. Tak uvidíme no 😕

Jinak mi po otevření řekli, že je tam Selita ??? Myslel jsem, že B17 je jedině upravená Eta 2824-2 a i po googlování B17 jsem našel jen Etu? Tušíte někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@radius jo to je prece jedno kdo pali ta kolecka. ten dyzajn ma desitky let prosly patenty, takze jestli to vyrabi sellita nebo eta je uplne jedno. Bcko garantuje COSC tak to proste bez reci uvedou do spravnyho stavu a je to. nehledal bych v tom nic. svicarskej stroj od svicarskejch mistru cokolady jako ten druhej. B je garant, jakyho dodavatele si vybrali oni, ti muze byt uplne jedno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Ondazz napsal:

@radius jo to je prece jedno kdo pali ta kolecka. ten dyzajn ma desitky let prosly patenty, takze jestli to vyrabi sellita nebo eta je uplne jedno. Bcko garantuje COSC tak to proste bez reci uvedou do spravnyho stavu a je to. nehledal bych v tom nic. svicarskej stroj od svicarskejch mistru cokolady jako ten druhej. B je garant, jakyho dodavatele si vybrali oni, ti muze byt uplne jedno.

Aha, takže je to totožnej strojek, jen jinej dodavatel, chápu to dobře? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Radius napsal:

Jinak mi po otevření řekli, že je tam Selita ??? Myslel jsem, že B17 je jedině upravená Eta 2824-2 a i po googlování B17 jsem našel jen Etu? Tušíte někdo?

Ano, je to tak, dávají tam Sellitu. Už cca rok neplatí, že jejich "B" kalibry jsou ETA. Pokud jde o chronografy, tak tam zůstala stará dobrá 7750. Ale tříručky byly nahrazeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Sphinxx napsal:

Ano, je to tak, dávají tam Sellitu. Už cca rok neplatí, že jejich "B" kalibry jsou ETA. Pokud jde o chronografy, tak tam zůstala stará dobrá 7750. Ale tříručky byly nahrazeny.

Ahoj Dejve, díky za info a tou informací o 7750 jsi mě uklidnil :rolleyes:.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://www.livwatches.com/blogs/everything-about-watches/how-sellita-is-making-swiss-movements-more-accessible

zvlaste si v clanku vsimnete ruznych kvalit - anonymni elabore edici sw200 si muzete koupit za cca 5000 czk, maji ale i chronograph verzi atd.

mimochodem nekde jsem slysel (nepotvrzeno) ze B01 taky vyrabi sellita. proste dostali planek a sekaji to jak bata cvicky. nekde tady byl taky clanek z navstevy, vsechny soucasti hodinek vyrabeji nejake specializovane firmy, ne ze si to Kern sam dela na koleni. Iphone se taky dela v cine.

taky vas zklamu s tim 7750, ale plne verim tomuhle clanku ze to je sw500:

https://www.watchtime.com/reviews/mission-statement-testing-the-breitling-avenger-chronograph-45-night-mission/

zapomente na vyrobce soucastek, kdo vam prodava hotovej produkt, garantuje funkci a jen si nastavuje quality-control.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ondazz: já jsem se speciálně u těchto dvou hodinek ptal a bylo mi řečeno, že je tam 7750. Ale pokud jde o chronograf, tak já mám s SW500 super zkušenost z Orisek, prakticky nevidím rozdíl mezi SW500 a 7750 v chodu. Já jsem skončil modelově s Breitling někdy v roce 2017/18 a spíš se dívám zpětně po starších modelech, z aktuální produkce mě nebere nic, vše by byl kompomis, poslední zajímavý kousek byl Avenger Hurricane, případně skoro stejný design SOH. Navitimer za mě krok zpět a o Chronomatech ani nemluvě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...