Přejít na obsah

Jaké Breitling máte dnes na ruce?


Krrtek

Doporučené příspěvky

@Radius Namátkou od přítele Googla - počty komponent jsou orientační a záleží na konkrétním provedení a komplikacích:

  • Sellita SW200-1 vs 2824 interchange parts = 43 (of 64?)
  • Sellita SW500 vs 7750 interchange parts = 80 (of 111?)

Jak je to s reálnou zaměnitelností by asi řekl zkušený hodinář, protože fakt že kolečka mají určitý nominální průměr a počet zubů ještě neznamená že tyto mají i stejný tvar, takže dlouhodobé fungování spousty věcí záleží i na na přítomnosti vhodného protikusu - viz někdejší problémy s nátahem u původního SW200. A i když jsou švýcarské dodací lhůty peklo, tak velkoobchodní ceny originálních servisních komponent i celých strojků jsou (v porovnání s pultovou cenou servisů a nebo celých hodinek) natolik směšné, že solidní autorizovaný servis nebude riskovat pověst pácháním "bastardů" B)

(sorry za offtopic bez obrázků, čerstvě oservisovaná béčka už na mě pár dní čekají v @ONYX servis hodinek)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 7,7tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Po třech měsících se vrátily ze své domoviny moje neojoblíbenější cibulky, bohužel je mezitím nahradil jiný model, na který jsem si zvyknul tak, že tyhle to mají nahnuté, no uvidíme, jak to dopadne. Mimochodem jsou to první hodinky, které jsem vůbec poprvé v rámci gerenální opravy nenechal leštit, jsou tedy v původním stavu. Tak to tu trochu ročeřím, myslím, že jsou tu jediné, ty červené totalizéry, jakož znak limitky mají fakt svoje kouzlo.

 

DSCN7374.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, Sphinxx napsal:

Po třech měsících se vrátily ze své domoviny moje neojoblíbenější cibulky, bohužel je mezitím nahradil jiný model, na který jsem si zvyknul tak, že tyhle to mají nahnuté, no uvidíme, jak to dopadne. Mimochodem jsou to první hodinky, které jsem vůbec poprvé v rámci gerenální opravy nenechal leštit, jsou tedy v původním stavu. Tak to tu trochu ročeřím, myslím, že jsou tu jediné, ty červené totalizéry, jakož znak limitky mají fakt svoje kouzlo.

 

DSCN7374.JPG

Jaký je to přesně model? Krásný. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radius: Je to Chronomat 47 GMT Limited Edition, tady jsou tuším jediné. Druhé jsem tady neviděl.

Přesně Marťo, jsou to první Breitle, které nemusí být leštěné (a ten satin jim opravdu sluší), ale přitahují pozornost, jak o stošest tím, jak jsou promakané ve všech směrech. Jsou to předposlední Béčka, která můžu, ty nové kromě "Hurikánů" mě vůbec neberou.

Díky všem za pochvalu, jsou fakt překrásné.

Koveras: Dobrý postřeh.

Jinak tohle už je opravdu na velkou ruku. Na tahu jsou to těžší kladiva, což mi nevadí, ale pro nikoho pod "dvacet" to není.

Upraveno uživatelem Sphinxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Sphinxx napsal:

Radius: Je to Chronomat 47 GMT Limited Edition, tady jsou tuším jediné. Druhé jsem tady neviděl.

Přesně Marťo, jsou to první Breitle, které nemusí být leštěné (a ten satin jim opravdu sluší), ale přitahují pozornost, jak o stošest tím, jak jsou promakané ve všech směrech. Jsou to předposlední Béčka, která můžu, ty nové kromě "Hurikánů" mě vůbec neberou.

Díky všem za pochvalu, jsou fakt překrásné.

Koveras: Dobrý postřeh.

Jinak tohle už je opravdu na velkou ruku. Na tahu jsou to těžší kladiva, což mi nevadí, ale pro nikoho pod "dvacet" to není.

Aha, já myslel, že ta limitka má ještě nějaký spešl název. Jsou krásný, ale 47 - to už chce vážně lopatu. 

Po roce na keramických subech vůbec nechápu, jak jsem kdy mohl nosit třeba Seawolf Steel :D Ale to je spíše váha a výška, tohle je prostě koláč :D Ne, já už nemohu nic většího než 43.

Nejsem vůbec na chrona a už ani GMT, ale poté, co jsem teď při nákupu Avengerů ve Zlíně zkoušel na ruku několik nových Chronomatů (které si podle mého ten název vůbec nezaslouží) jsem dostal chuť na Chronomat 44 GMT Bicolor. Začal jsem je brát jako ohrožený druh a s ostudou přiznávám, že až teď jsem zjistil, že mají WR500 - myslel jsem vždy že mají 200. Což jim otevřelo bránu k mému srdci :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radius: Já, jakožto milovník old school Breitling můžu Chronomaty 44 jen doporučit. Bi-color jakbysmet, zlato a zlato - ocel oni umí dobře. Takže jedině doporučuji. Tyhle 47 mají WR "jen 200M", ale jinak jsou to pětikila.

Jinak bicolor Chronomatům sluší "camel" řemeny, je to neskutečně krásná kombinace, někde mám i fotky, ale nevím, kde ... zkusím pohledat.

Upraveno uživatelem Sphinxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Ondazz napsal:

ja sem hodil bilou na bilou, ocekavam stiznosti na potapecskej pasek k temhle hodinkam 🙂

 

 

Já se přidám taky s pochvalou - jako celek to na mě působí vkusně a neuvěřitelně letně a svěže. Takže JO :speak_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Sphinxx napsal:

Radius: Já, jakožto milovník old school Breitling můžu Chronomaty 44 jen doporučit. Bi-color jakbysmet, zlato a zlato - ocel oni umí dobře. Takže jedině doporučuji. Tyhle 47 mají WR "jen 200M", ale jinak jsou to pětikila.

Jinak bicolor Chronomatům sluší "camel" řemeny, je to neskutečně krásná kombinace, někde mám i fotky, ale nevím, kde ... zkusím pohledat.

Dejve, já když si vzpomenu na tyhle Tvoje bývalé celoleštěné Chronomaty 44 "Black Eye", tak mě bolí srdíčko - to byl TOP Breitling. Kdyby si je dával pryč o rok později, asi bych je vzal, ale situace byla taková jaká byla a dneska mám (i díky Tobě) SOH II 44 chrono rose gold. A rozhodně nelituji 🥰.

AB011012-C789-388A.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...