Přejít na obsah

Kde koupit hodinářské potřeby atd.


Doporučené příspěvky

Prosím o radu, kde nejlépe nakupovat hodinářské potřeby, pomůcky, oleje a třeba i součástky (sklíčka atd.) Jsem "nováček" a tak mi každé info přijde vhod.

 

P.S.: Jsem v Ostravě, takže kdyby bylo něco tady blízko, tak by se to šiklo.

 

Díky!!!! a ať Vám to tiká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
  • Po roku...

Nedari se mi najit kdo u nas prodava:

- rubinova loziska

- monokrystaly korundu

- vlasky

- frezky na vyrobu kolecek

 

Poradite nekdo? Zacina mi pripadat, ze zdejsi hodinari jsou jen skladaci kolecek a nebo si mozna vystaci s rabovanim srotu, jinak by to tu preci nekdo prodaval.

Nejblizsi vyrobce syntetickeho korundu, ktery to i prodava jsem nasel v Cine, pak dal na vychod v Japonsku a smerem na zapad v USA. Ponekud neprakticke pro nakupy v malych mnozstvich...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedari se mi najit kdo u nas prodava:

- rubinova loziska

- monokrystaly korundu

- vlasky

- frezky na vyrobu kolecek

 

Poradite nekdo? Zacina mi pripadat, ze zdejsi hodinari jsou jen skladaci kolecek a nebo si mozna vystaci s rabovanim srotu, jinak by to tu preci nekdo prodaval.

Nejblizsi vyrobce syntetickeho korundu, ktery to i prodava jsem nasel v Cine, pak dal na vychod v Japonsku a smerem na zapad v USA. Ponekud neprakticke pro nakupy v malych mnozstvich...

Růbínová ložiska a vlásky, se dnes objednávají přímo na daný typ hodinek . V Mavexu nebo Parexu Ti dokáží sehnat i kamen určitých rozměrů, možná i stroje na výrobu zubů u koleček .

Ale musel by jsi počítat s hodně vysokou cenou . Nebo skusit sehnat frézu starší, od nějakého hodináře,

který končí a náhodou jí má. Já jsem znal akorát Filipenského ze školy co jí měl a kdo ví kde skončila. A Zdeňka Doležala.

Jinak můžeš skusit         bergeon.ch    nevím jestli má zastoupení v čechách nebo  toto 

http://www.beco-technic.com/index.php?cat=c3029_Machines-----Equipment.html   od nich Ti to dodá parexo .  Jirka    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Ale musel by jsi počítat s hodně vysokou cenou... - Co si pod tou vysokou cenou mam predstavit? Desetikacky? Stovky?

BTW: V Parexu se na me vyto... vykaslou. Odmitaji mi posilat zbozi, dokud neobjednam nejmene za petistovku.

V Mavexu mam dojem, ze byli prijemny taky jak slipy ze skelny vaty.

 

A kdyz se kupujou vlasky na konkretni stroje, tak jak se to dela, kdyz ma clovek v ruce nejaky prastary kapesni kukacky, co mely jeste ocelovej vlasek a ten je domrvenej? To si mam koupit valcovaci stolici a valcovat nejaky praskly pero az na takovou tloustku, abych z nej dokazal udelat vlasek (respektive ctyri, protoze jinak to nenavinu a nezakalim)?

A co kdyz stavim svuj stroj a potrebuju vlasek vyzkouset, protoze presne nevim jakou silu zvolit?

 

Kazdopadne zatim diky za rady, ja si ty weby prolezu a uvidim.

Upraveno uživatelem JeromeHeretic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak se to dela, kdyz ma clovek v ruce nejaky prastary kapesni kukacky, co mely jeste ocelovej vlasek...

A co kdyz stavim svuj stroj a potrebuju vlasek vyzkouset...

 

To první se dělá nejlíp tak, že se s tím obrátíš na někoho, kdo vlásky má, umí si je i poshánět a poradí si s tím.

A to druhé je podobné. Do takové akce se pustí jen někdo, kdo je na to dostatečně vybavený a takovéhle detaily ho nemůžou zaskočit.

Nic ve zlým, ale tvoje dotazy jsou typu Chci opravovat a vyrábět auta, kde se kupují písty a klikovky?

Každá práce předpokládá, že ten kdo ji chce dělat, dosáhl určité minimální potřebné úrovně jak znalostí a zkušeností, tak vybavení a možností. Bez toho to nejde. To je pak vážně lepší dát to někomu, kdo to zvládne.

 

No a konkrétně. Třeba vlásky na prastaré kapesní kukačky se shánějí blbě, jsou hodináři, kteří jich za léta sehnali dostatek a mají je, občas se objevují na aukru, ebay, na burzách a podobně, asi by se našly i zahraniční obchody, kde se to dá koupit nové. Ale člověk musí vědět co shánět a jak to shánět. Je to náročný a dlouhodobý proces, trvá léta a nikdy není u konce. Jednoduchá rada pro případ jednoho vlásku neexistuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Ale musel by jsi počítat s hodně vysokou cenou... - Co si pod tou vysokou cenou mam predstavit? Desetikacky? Stovky?

BTW: V Parexu se na me vyto... vykaslou. Odmitaji mi posilat zbozi, dokud neobjednam nejmene za petistovku.

V Mavexu mam dojem, ze byli prijemny taky jak slipy ze skelny vaty.

 

A kdyz se kupujou vlasky na konkretni stroje, tak jak se to dela, kdyz ma clovek v ruce nejaky prastary kapesni kukacky, co mely jeste ocelovej vlasek a ten je domrvenej? To si mam koupit valcovaci stolici a valcovat nejaky praskly pero az na takovou tloustku, abych z nej dokazal udelat vlasek (respektive ctyri, protoze jinak to nenavinu a nezakalim)?

A co kdyz stavim svuj stroj a potrebuju vlasek vyzkouset, protoze presne nevim jakou silu zvolit?

 

Kazdopadne zatim diky za rady, ja si ty weby prolezu a uvidim.

Za frézu (stroj plus frézky s různým modulem ) na výrobu zubů musíš počítat v řádu minimálně desetitisíců.  

 

Když máš prastarý stroj a máš špatný vlásek, buď ho srovnáš nebo vemeš ze zásob po hodinářích nebo co jsi koupil na aukru atd .

Ten kdo opravuje staré stroje, tak je má a stejně je musí pořád shánět.

To samé s ložiskama .

 

I když ty se do kapesních hodinek nebo kukaček dají i vysoustružit z mosazi.

 

Takže ještě soustruh . Starý v normálním stavu minimálně dvacet pět tisíc plus nějaké ty kvalitní vrtáky a rýtka nože  A na ty kolečka ho budeš potřebovat taky . Ale na větší kola třeba do kukaček budeš potřebovat soudtruh ještě další a větší :)    

 

Ale kdyby jsi začal vácovat vlásky a měl úspěchy tak napiš :)  Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Soustruh mam, fajnovyho Lorcha i se suportem. Akorat na nej nemam revolver na zavrtavani cepu, ten si budu muset dobastlit. Druhej (vetsi) soustruh planuju, az budu trochu financne zahojenejsi. Jeste sehnat delicku, ale obavam se, ze tu si budu muset vyrobit, protoze kdo ma, ten neproda...

Ale lozisko do cibuli na tom Lorchovi v pohode utocim...

Taky by cinani ty monokrystaly mohli prodavat v mensim baleni, nezli po kilech...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[...]

Nic ve zlým, ale tvoje dotazy jsou typu Chci opravovat a vyrábět auta, kde se kupují písty a klikovky?

Každá práce předpokládá, že ten kdo ji chce dělat, dosáhl určité minimální potřebné úrovně jak znalostí a zkušeností, tak vybavení a možností. Bez toho to nejde.

[...]

No, ale to je presne moje situace... Znalosti postupne ziskavam, jak studiem, tak praxi a s prislusnou urovni znalosti a dovednosti si postupne dovybavuju dilnu.

Nemuzu za to, ze nepripoustis, ze by hodiny mohl opravovat i amater, kterej na to nema uredne potvrzenej glejt, zatimco soudruzi z Eltonu, kteri za padesat let "vyvoje" nedokazali do sveho automatu udelat ani prehazovacku, aby rotor natahoval v obouch smerech a jediny pokrok ktereho dosahli je, ze zvladli na strojcich z vrchu vydrandit zenevske pruhy, jsou pro tebe svati.

Upraveno uživatelem JeromeHeretic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...