Přejít na obsah

Traser Outdoor Pioneer


Bushman

Doporučené příspěvky

Protože se tu o traserech moc nepíše, přispěji jen malinkou troškou do mlýna, kdyby o nich někdy někdo přemýšlel. 

 

Motivace nákupu byla ta, že moje digitálky se mi neosvědčily na nočních akcích (posed, dosled), kdy jsem potřeboval obě ruce, abych se podíval, kolik je hodin. Mačkat tlačítko, aby se rozsvítilo světýlko, to mě brzo otrávilo a automatické rozsvícení pohybem ruky zase rozsvěcovalo i tehdy, když jsem to zrovna nechtěl. Tak jsem pojal myšlenku koupit něco s H3 a bude vystaráno. Nejdostupnější cenově i skladově byl traser a tak jsem po krátkém váhání zvolil model Outdoor Pioneer na silikonovém pásku. Váhal jsem i nad dražším modelem 6600 se safírem, ale cena 11 tisíc za hodinky na otloukání mi přešla dost zbytečně vysoká. 

 

Dojmy z hodinek:

 

+ Tělo je z nějakého vyztuženého plastu, stejně jako luneta, ale kupodivu nepůsobí plastově. Čekal jsem, že budou hodinky lehounké a budou budit dojem plasťáků z tržnice, ale to se naštěstí nestalo. Pocitově váží tak akorát a budí dojem kovového pouzdra. 

 

+ Osvit - jednoznačně paráda, bez nasvicování a podobných tanečků, stabilní, výrazné osvícení. Trubice je i na vteřinovce a na 12 hodinách na lunetě. Noční odečet času na jedničku s hvězdičkou.

 

+ Vodotěsnost 200 m, ale korunka není šroubovací. Každopádně sprchu a vanu zatím zvládly... :-)

 

+ Přehlednost - absolutní, jednoduchý černý ciferník a bílé indexy s čísly, bílé ručičky - mrknu a vidím, opět jednička s hvězdičkou.

 

+ Přesnost - seřídil jsem je a za necelé tři týdny se předešly o dvě sekundy. To mi stačí, na přesný čas mám rádiovky citizeny.

 

 

- Pásek - mám rád kovové tahy a tyhle gumový pásky mi nesedí. Dá se to nosit, ale odvázaný z toho nejsem.

 

- Luneta má mírnou vůli, cca desetinku milimetru jsem s ní schopen zavrtět. Neřeším to, protože na pohled to není vidět a stejně ji nepoužívám.

 

- Co mě vadí nejvíc, je nepřesnost lícování strojku. Prakticky po celém obvodu ciferníku nelícuje vteřinovka nikde přesně na indexy. Bohužel nejmarkantnější je to kolem 12, kde vteřinovka ukazuje buď půl vteřiny před, nebo půl vteřiny za. Kdo chce čas seřídit na vteřinu, tak vlastně neví, která z těch poloh je správná. Navíc někdy vteřinovka tak jako poskakuje - přeskočí o vteřinu dopředu, tam jako by se o něco zarazila a vrátí se o chloupek zpět (musí se to pozorovat a zaměřit se na to). Takže z toho strojku a té takzvané švýcarské kvality jsem nejvíc rozčarován. Zajímavé je, že stejné chování jsem viděl i u jiných švýcar, které jsem si nové koupil, v podobné cenové relaci. Strojek myslím taky Ronda, jako zde.

 

Takže asi tak - kdo chce jednoduchý a parádně přehledný hodinky, na kterých vždy a za každých okolností přečte čas, je to dobrá volba. Prostě nářadí, nic víc. Kdo chce něco precizního, musí lovit někde v jiných cenových relacích a kdo chce navíc dělat parádu, nejlépe v u jiné značky. Trasery podle mého názoru všeobecně nějaký extra hezký hodinky nejsou.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 41
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

To nelicovani a poskakovani je charakteristickou konstrukcni vlastnosti strojku Ronda, ktere navic nevynikaji kvalitou zpracovani, a to zvlast, pokud neni pouzit strojek Swiss made, ale pouze Swiss parts. Ty se od sebe take lisi cenou, kdy swiss made je cca 4x drazsi. Zde v plnem rozsahu bohuzel plati, ze za malo penez malo muziky. Vrsek hodinek od Traseru je uz pak zpracovan podstatne kvalitneji, ale kalibr to kazi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trasery používají Swiss made varianty strojků. Několikrát potvrzeno od Kubsona, tak snad je tomu tak i u Traser Outdoor Pioneer, ale nevidím důvod, proč by tomu mělo být jinak.

 

Outdoor Pioneer je ta nejzákladnější varianta Traser hodinek, kterou si lidi kupují kvůli technologii trigalight. 

Ty hodinky mají výhody v lehkosti, přehlednosti, voděodolnosti (200m), trigalightu, cenové dostupnosti..

Nemyslím si, že je to špatná koupě. A co se týče ocelového náramku, tak tady by se to ani k polyamidovému pouzdru nehodilo a nemuselo by to v uchycení dělat dobrotu (kvůli váze náramku a uchycení stěžejek).

 

Lícování vteřinovky je ale problém, který řešíme u více hodinek a věřte, že to nese** jenom vás.. Občas se dají ručičky přesadit problém se tak částečně vyřeší, ale někdy má ručka prostě vůli, takže při překlápění hodinek uvidíte ten malý rozptyl. Nejčastěji je tomu právě u strojků Ronda 515. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já bych to asi shrnul tak, že hodinky jsem si kupoval kvůli osvitu a použití v noci a tam moje očekávání splňují, rovnoměrný a výrazný osvit za všech okolností. Takže v tomto duchu spokojenost. Ale třeba ten strojek je pro mne vyloženě zklamání a lépe v tomto duchu fungují i casia za poloviční cenu. Někdo to tu už snad i na fóru psal, že když švýcary, tak mechanický, v quartzu to není nic moc. 

 

Jsem rád, že jsem nešel do nějaké dražší varianty, protože jestli vykazuje stejnou "preciznost", asi bych to vzteky hodil z okna. Takhle mám pro potěchu duše i oka promastery od Citizenu, které takovými neduhy netrpí a rafiky lícují naprosto perfektně. Ovšem za čtyřnásobnou cenu.

 

 Příště bych už ale asi volil jinou značku, než traser.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lícování vteřinovky je bohužel nemoc obecně quartz strojků. Se značkou Traser to nemá moc co dělat. Pokud budeš mít někdy cestu do Prahy, tak ti rád ukážu celou kolekci Traser hodinek a třeba tě přesvědčím o kvalitách téhle značky :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tak to bych si dovolil nesouhlasit, pár quartz strojků jsem měl už na ruce, i teď mi tam jeden "tiká" a lícování vteřinovky je naprosto precizní. Ale jsou to hodinky za čtyčnásobek ceny těch traserů, takže to srovnání není úplně fér. Jinak jsem poskakování a nelícování vteřinovky zaznamenal u Swiss Military Hanowa, u Traserů, Military od Chrona... Není to určitě značkou Traser, ale strojkama, které se do těchto levnějších modelů dávají - ISA, Ronda. U japonců tohle není, nebo u těch levnějších jen v minimální míře. Opět vyzkoušeno na několikerých citizen i levnějších Casio,

 

Nicméně trasery bych si rád prohlédl, koneckonců dělají i automaty, což by zase bylo o něčem jiném. :-) Jak říkám, ten osvit je perfektní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My jich na prodejně máme víc a Traser automatů hned několik, takže se zastav a rád ti je předvedu :) 

 

A co se týče quartzů, tak je to fakt model od modelu. Na nejlevnějších Bocciích může lícovat perfektně a pak ti dám na ruku hodinky za 20tis. a lícovat nemusí. Je to holt bolístka. A i mistr tesař (Seiko jakožto otec quartz strojků) se občas utne.. četl jsem případ u modelu Grand Seiko, kde to zabolí asi hodně. 

 

Není to tedy problém Traseru, ale obecně quartz strojků. Seřídit jdou, takže kdo si na to potrpí, tak není problém to zařídit.

 

Jinak jsem si ale všiml, že jsi je tady už pustil do světa, takže "problém" vyřešen :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já neříkám, že je traser špatná značka. Ten military styl je mi blízký, nejsou to hodinky na krásu, ale praktický, čitelný a snad i odolný. Jen se prostě podivuju nad tím, že podle zkušenosti více lidí tady nejsou ty švýcarský quartz strojky nic extra. Hodinky mezi 5 - 10 tisíci v quartzu už nejsou nějaký low end, tak by trocha preciznosti nezaškodila. Japonci to umí. 

 

Samozřejmě ta vteřinovka je prkotina, za běžného provozu naprosto nepodstatná a vlastně stěží postřehnutelná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavne, Jiri, neni to chyba obecne quartz strojku, protoze eta, miyota, seiko, casio a jini to umi podstatne lepe a s mene vadami, nez low-end ronda. Jak je mozne, ze Casio za 800 kc ma kalibr, licujici i po letech presne na indexy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavne, Jiri, neni to chyba obecne quartz strojku, protoze eta, miyota, seiko, casio a jini to umi podstatne lepe a s mene vadami, nez low-end ronda. Jak je mozne, ze Casio za 800 kc ma kalibr, licujici i po letech presne na indexy?

Přesně tak, mluvíš mi z duše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavne, Jiri, neni to chyba obecne quartz strojku, protoze eta, miyota, seiko, casio a jini to umi podstatne lepe a s mene vadami, nez low-end ronda. Jak je mozne, ze Casio za 800 kc ma kalibr, licujici i po letech presne na indexy?

Je to fakt o štěstí, často chodím kolem různejch hodinářství, kde ve výloze seděj kvanta tissotů s etou v cenách 8 - 20000 a lícujou blbě. Stejně tak moje Seika a mnoho dalších. Je fakt, že moje Casia maj velmi přesně lícující minutovku skákající po 20s, nicméně sekundovku nemaj...nikdy jsem nijak extra nezkoumal jiný modely, ale pochybuju, že u všech ty sekundovky lícujou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavne, Jiri, neni to chyba obecne quartz strojku, protoze eta, miyota, seiko, casio a jini to umi podstatne lepe a s mene vadami, nez low-end ronda. Jak je mozne, ze Casio za 800 kc ma kalibr, licujici i po letech presne na indexy?

 

Že by to Miyota uměla podstatně lépe, to bych si dovolil nesouhlasit :) Máme jich v obchodě dost a pouhým pohledem můžu najít několik, které to štěstí nemají. Stejně tak jsem podobné zklamání zažil i u Seiko Kinetic (což je v podstatě quartz). Takže bych neházel všechno na low-end Rondu.

Argument, že Casio za 800 Kč lícuje perfektně, je pěkný. Hodinky z Lidlu taky můžou lícovat.. ale budou za tu cenu lícovat všechny? Ne, nebudou. Bude to o náhodě. 

 

Nechci se tady pouštět do rozepří. Samotného mě to hodně trápí a rád bych prodával hodinky, které budou nejen skvěle fungovat, ale také jim půjde vteřinovka přesně na indexy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja teda mam takovy mirny off topic. Dival jsem se na vase stranky na sve byvale Automatic Master a pisete v popisu, ze maji GMT lunetu. Je mozne, ze nerozumim terminologii, ale taky je mozne, ze byste mohli mirne zlepsit kvalitu popisku, nebot neni Automatic Master jako Automatic Master UTC.

A ted chvilka pro agitku: K AM jeste jednou vratim :-) Vypadaji nadherne a maji uzasnou kombinaci tritia. Nemam rad ty zelene trubicky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že by to Miyota uměla podstatně lépe, to bych si dovolil nesouhlasit :) Máme jich v obchodě dost a pouhým pohledem můžu najít několik, které to štěstí nemají. Stejně tak jsem podobné zklamání zažil i u Seiko Kinetic (což je v podstatě quartz). Takže bych neházel všechno na low-end Rondu.

Argument, že Casio za 800 Kč lícuje perfektně, je pěkný. Hodinky z Lidlu taky můžou lícovat.. ale budou za tu cenu lícovat všechny? Ne, nebudou. Bude to o náhodě. 

 

Nechci se tady pouštět do rozepří. Samotného mě to hodně trápí a rád bych prodával hodinky, které budou nejen skvěle fungovat, ale také jim půjde vteřinovka přesně na indexy. 

Ja take nechci zbytecne vyvolavat flame, nicmene jsem mel/mam pravdepodobne stesti na quartzove strojky. Pulsar kinetic-vzorne, miyoty-vse ok, casia-mel jsem jich asi 20-vsechny dodnes ok. Adriatica-ronda kalibr-behem dvou let petkrat na reklamaci, resp. vymene kalibru ve Schweizu, ani jeden nebyl ok. Hodinky za 7.000 kc, to dle meho neni low end cena a blizi se tebou prodavanemu traseru. Bylo by dobre se k tomu postavit celem a nedelat tu z nas hlupaky na urovni ctenaru nizkoprahovych periodik a zasypat je naucenymi reklamnimi formulkami. Navic, nejedna se o momentalni zalezitost, vztahujici se k jednomu typu ci kusu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...