Přejít na obsah

Traser Outdoor Pioneer


Bushman

Doporučené příspěvky

Ja teda mam takovy mirny off topic. Dival jsem se na vase stranky na sve byvale Automatic Master a pisete v popisu, ze maji GMT lunetu. Je mozne, ze nerozumim terminologii, ale taky je mozne, ze byste mohli mirne zlepsit kvalitu popisku, nebot neni Automatic Master jako Automatic Master UTC.

A ted chvilka pro agitku: K AM jeste jednou vratim :-) Vypadaji nadherne a maji uzasnou kombinaci tritia. Nemam rad ty zelene trubicky.

 

Jasně, díky za upozornění. Není to plnohodnotná GMT luneta, jakou měly Automatic Master UTC, ale pseudo GMT luneta (vycházel jsem z článku od Víta Černého). Jak to ale nazvat pro laiky?

Jinak se vůbec nedivím, že uvažuješ o návratu k AM, protože jde o skvělé hodinky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 41
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ja take nechci zbytecne vyvolavat flame, nicmene jsem mel/mam pravdepodobne stesti na quartzove strojky. Pulsar kinetic-vzorne, miyoty-vse ok, casia-mel jsem jich asi 20-vsechny dodnes ok. Adriatica-ronda kalibr-behem dvou let petkrat na reklamaci, resp. vymene kalibru ve Schweizu, ani jeden nebyl ok. Hodinky za 7.000 kc, to dle meho neni low end cena a blizi se tebou prodavanemu traseru. Bylo by dobre se k tomu postavit celem a nedelat tu z nas hlupaky na urovni ctenaru nizkoprahovych periodik a zasypat je naucenymi reklamnimi formulkami. Navic, nejedna se o momentalni zalezitost, vztahujici se k jednomu typu ci kusu.

 

Frostie, já se s tebou opravdu nechci nijak přít. A už vůbec tady z nikoho nechci dělat hlupáky. Popsal jsem jenom své zkušenosti s přesností ostatních značek strojků. Budu rád, když mě tady někdo poučí a přesvědčí svými zkušenostmi. Možná by třeba kubson mohl říct, jaké měl dlouhodobé zkušenosti s Rondou u Traserů nebo třeba u hodinek Laco. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, jsou to jen hodinky... :-) Nejde o život. Ale musím souhlasit, že japonské quartz strojky jsou jiná liga. Vystřídal jsem jich opravdu dost a vždy spokojenost. Švýcary v quartzu jsem si zatím koupil asi 4, vše v ceně od těch 5000 nahoru. Hodinky krásný, zpracování bez připomínek, strojek - pokaždé velké rozčarování. Bohužel. Někdo to třeba neřeší, pak pro něj takový hodinky nemají chybu a bude spokojený určitě spoustu let. 

 

Řešit něco přesazením ruček je asi taky cesta, ale hned nový hodinky posílat do servisu, otevírat, to by to fakt nemohli udělat pořádně už ve fabrice? Klucí japonský to dovedou. :-) 

 

Za mě ten závěr, že švýcarský mechaniky si klidně koupím, ale quartz jedině od Japonců. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja mam Traser Outdoor Pioneery a mne ta sekundovka licuje uplne presne na indexy,ale mal som aj drahsi model Traser P6600 Sand (mimochodom fakt paradne hodinky) a tam mi sekundovka nelicovala. Neboli to nejake velke odchylky ale aj tak ma to strasne vytacalo...predal som ich inak by som sa s toho asi zblaznil... Je to o stasti na aky model narazite. Najlepsie by bolo si hodinky osobne vyskusat,ale ked sa neda tak je to dost na h...o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, díky za upozornění. Není to plnohodnotná GMT luneta, jakou měly Automatic Master UTC, ale pseudo GMT luneta (vycházel jsem z článku od Víta Černého). Jak to ale nazvat pro laiky?

Jinak se vůbec nedivím, že uvažuješ o návratu k AM, protože jde o skvělé hodinky :)

Ja se musim omluvit, protoze podle toho clanku mate vazne pravdu a ja jen prokazal tristni neznalost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja mam Traser Outdoor Pioneery a mne ta sekundovka licuje uplne presne na indexy,ale mal som aj drahsi model Traser P6600 Sand (mimochodom fakt paradne hodinky) a tam mi sekundovka nelicovala. Neboli to nejake velke odchylky ale aj tak ma to strasne vytacalo...predal som ich inak by som sa s toho asi zblaznil... Je to o stasti na aky model narazite. Najlepsie by bolo si hodinky osobne vyskusat,ale ked sa neda tak je to dost na h...o

 

Mě tyhle věci taky děsně se.ou, nemám z takových hodinek radost, pořád to studuju, jestli je to moc nebo málo, hlidam to, proste magor. :-) A kdyz se mi stalo, ze bylo vzdy bud pul sekundy pred celou minutou nebo pul sekundy po a ja nevedel, jak nastavit presnej cas, na kterej jsem ujetej, bylo o osudu hodinek rozhodnuto.  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě tyhle věci taky děsně se.ou, nemám z takových hodinek radost, pořád to studuju, jestli je to moc nebo málo, hlidam to, proste magor. :-) A kdyz se mi stalo, ze bylo vzdy bud pul sekundy pred celou minutou nebo pul sekundy po a ja nevedel, jak nastavit presnej cas, na kterej jsem ujetej, bylo o osudu hodinek rozhodnuto.  :lol2:  :lol2:  :lol2:  :lol2:

 

No tak ty si presne ako ja...presny cas je aj moja uchylka a som rad ze nie som sam :clap: (nech zije radiooooo)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 4 týdnech...

 Z Traserů jsem měl asi ty s nejlepším strojem . Supersport chrono.myslím 22 kamenů a plně servisovatelný.

Ta celková vůle na ručkách mě tak neskutečně s.... .že jsem se jich zbavil. Nejen,že nelícuje sekundová ručka,ale i minutová má vůli cca 1mm dopředu-dozadu,když se s hodinkami trochu kleplo tak to bylo 

hodně vidět. Např. v 6.00 ukazovali  6.01 nebo 5.59. podle toho jak se s nimi zatřáslo. Nejvíc to bylo znát při vytažené korunce a seřizování času. při pootočení korunky se okamžik jakoby nic nedělo,než se ručky pohnuly Několik hodinářů mi řeklo,že se s tím nedá nic dělat,že je to vůle v soukolí.

Nejlepší je ana-digi,Vteřiny ukazuje display minutovka skáče po 20. sekundách a je po problému.U těch lepších se to dá všechno sesynchronizovat a běhá to báječně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

To chvění mě taky sr.lo, jak říkáš, hodinky parádně čitelné ve dne v noci, ale kvalita strojku, škoda mluvit. Když teď kouknu na ruku a vidím chod japonských quartz, to je neporovnatelné. Bude asi problém všech hodinek v téhle cenové relaci - levný strojek s těmito neduhy. Já jsem za poslední rok koupil dvoje quartz hodinky se švýcarským strojkem v ceně okolo těch 6000 a jsem vyléčený - když quartz, tak japonec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Jedny hodinky Traser bych si chtěl taky pořídit, ale docela mě touto diskuzí strašíte. To mě překvapuje u Švýcarských hodinek, které jsou pověstné svojí kvalitou. Je pravda, že mám Casia za 2000 a vteřinovka taky vůbec nelícuje. Ale měl jsem i několik levnějších hodinek za pár stovek kde pasovala perfektně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to není zase tak děsivý, jak se to tu popisuje. Normální člověk si toho v podstatě nevšimne. Jenže taky je normálních lidí málo a tak se všechno zkoumá, porovnává, řeší... no znám to sám na sobě.  :lol2:  :lol2:  :lol2:  Podívej se taky ještě na Luminox, mají totéž osvětlení. Naživo jsem několikery zkoumal a zdálo se to provedení takové lepší - subjektivně ovšem. Nebo to byla jen klika na kus. Každopádně v téhle ceně a s těmi základními kalibry to holt nebude nikdy žádný zázrak.

 

Chceš hodinky, co dost vydrží, dobře svítí ve tmě a ještě je případně solidně prodáš? Kup si Seiko Monster a máš vystaráno. :-)))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...