Přejít na obsah

Jaké digitálky máte dnes na ruce


Návštěvník Chilliluk

Doporučené příspěvky

Pekne.
A myslim, ze i kdyz slovenstina neni pro nas (pro moravaky asi plati vice)) vyrustajici v nastupujici normalizaci zadny problem, tak kazdy mame ( i podle sečtělosti v orig. sk) sem tam nejakou tu mezirku co se tyka nejakeho slovicka. A kdyz tak mne oprav u slovicka "pomancujem" = potesim, pomuchluju, atp? U tohoto mam nedostatek ja.

Jinak ja dnes digi na kuzi... Po zmene casu a kontrole jak se seridily, jsem tak nejak dostal na ne chut...
A zajimavy ukaz, vsechny Seika se seridily podle UK a Casia normalne jako vzdy DE. Tak nevim, myslel jsem, ze nejaka jednorazova abnormalita, ale dnes opet - Seiko UK.
Nepozorujete nekdo taky podivne chovani u synchronizace?
Uz se tu o tom psalo, ze na podzim se podminky prijmu horsi, zkusim jim dat dnes na noc "posilovac". (+ toto info. z drivejska)

 

naku.jpg.e28f82556b859cd6e7b8bfc03c19604f.jpg

77vs60.jpg.e39e5ed4fada4dc54f02152c49cad889.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 8,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 1 hodinou, akai napsal:

Jinak ja dnes digi na kuzi... Po zmene casu a kontrole jak se seridily, jsem tak nejak dostal na ne chut...
A zajimavy ukaz, vsechny Seika se seridily podle UK a Casia normalne jako vzdy DE. Tak nevim, myslel jsem, ze nejaka jednorazova abnormalita, ale dnes opet - Seiko UK.
Nepozorujete nekdo taky podivne chovani u synchronizace?
Uz se tu o tom psalo, ze na podzim se podminky prijmu horsi, zkusim jim dat dnes na noc "posilovac". (+ toto info. z drivejska)

Mě se před časem stalo, že jedno ráno nebyly seřízené pouze všechny Casio s modulem 3312, všechny ostatní ano. Další den už to bylo v pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, akai napsal:

A zajimavy ukaz, vsechny Seika se seridily podle UK a Casia normalne jako vzdy DE. Tak nevim, myslel jsem, ze nejaka jednorazova abnormalita, ale dnes opet - Seiko UK.
Nepozorujete nekdo taky podivne chovani u synchronizace?
Uz se tu o tom psalo, ze na podzim se podminky prijmu horsi, zkusim jim dat dnes na noc "posilovac". (+ toto info. z drivejska)

Já mám asi 16 kousků s rádiovým příjmem signálu. Všechno od Casia.
Tentonkrát se přeřídily všechny až na jedny. Pouze Casio IRW-M200TD stávkovaly. Ostatní dvoje IRW v pohodě. A přitom tenhle model se po koupi seřídil sám napoprvé v pohodě na okně.
Teď jsem to zkoušel tam i venku a nic.
A pak se samy seřídili v noci. Je to nějaká alchymie.
Odkud signál natáhly, jestli DE nebo UK, už jsem nekontroloval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si udělal malou radost jednoduchými casii, které jsem ještě neměl - W-96H - na ruce sedí parádně nejen díky minimální hmotnosti, ale i tvarováním řemínku (skutečně skvělé, přesně na mojí ruku), na konci řemínku je navíc zobáček bránící sklouznutí objímky ..zkrátka promyšlené a vydařené. Sice jde fakt o blbost, ale líbí se mi i ten design s mírně klenutým sklem navazujícím na pouzdro.

Z českého ešopu za necelých šest stovek a nyní POZOR - snad poprvé v životě musím pochválit českou poštu za vzornou komunikaci a rychlé dodání.

..a až nebudu mit co dělat, tak zkusím oblíbený hack s odemknutím timeru.

IMG_20201027_155545.jpg.50d6d5a0a577234ff30790bf1db570ab.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, lub napsal:

..a až nebudu mit co dělat, tak zkusím oblíbený hack s odemknutím timeru.

Tak o tomhle hardwarovém hacku slyším prvně. Vlastně obecně o hw hacku na Casiích.
Moc nerozumím tomu, proč timer na některých modelech aktivovali a na jiných, se stejným modulem, ne.
Jestli kvůli ještě jednodušším funkcím? Nebo kvůli rozsegmentování různých modelů do různých cenových hladin?
Pro mě každopádně objevná informace, díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si udělal malou radost jednoduchými casii, které jsem ještě neměl - W-96H - na ruce sedí parádně nejen díky minimální hmotnosti, ale i tvarováním řemínku (skutečně skvělé, přesně na mojí ruku), na konci řemínku je navíc zobáček bránící sklouznutí objímky ..zkrátka promyšlené a vydařené. Sice jde fakt o blbost, ale líbí se mi i ten design s mírně klenutým sklem navazujícím na pouzdro.
Z českého ešopu za necelých šest stovek a nyní POZOR - snad poprvé v životě musím pochválit českou poštu za vzornou komunikaci a rychlé dodání.
..a až nebudu mit co dělat, tak zkusím oblíbený hack s odemknutím timeru.
IMG_20201027_155545.jpg.50d6d5a0a577234ff30790bf1db570ab.jpg
 
Hezké, gratuluji. Displej mi svým rozložením připomíná další klasiku, W800
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, jendazhor napsal:

Tak o tomhle hardwarovém hacku slyším prvně. Vlastně obecně o hw hacku na Casiích.
Moc nerozumím tomu, proč timer na některých modelech aktivovali a na jiných, se stejným modulem, ne.
Jestli kvůli ještě jednodušším funkcím? Nebo kvůli rozsegmentování různých modelů do různých cenových hladin?
Pro mě každopádně objevná informace, díky.

Nj, je to asi kvůli rozsegmentování. Ten timer tam sice mohli dát, ale je to jedno, mám ho na všech jiných casiích. Jen se tam přemostí dva čudly a hotovo, jsem si kvůli tomu koupil odporový drátky do pájky :). Chvíli ponosim a uvidím, nechce se mi hrabat do nových.

Před hodinou, Frostie napsal:

Hezké, gratuluji. Displej mi svým rozložením připomíná další klasiku, W800

Díky, W800 jsem měl - tohle je v podstatě to samé, jen v uhlazenějším kabátku.

 

...Stejně je to prdel a nepřestává mě to bavit - to casiácký dokonalý zpracování u těchto laciných modelů, to je prostě paráda. By se jiné značky mohly učit..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, akai napsal:


Nepozorujete nekdo taky podivne chovani u synchronizace?
 

 

 

 

Jo a skoro pořád. Já už se bojím podívat na hodinky s rádiem. Doteď nemám zimní čas na Eurochronech + Meisterech + GW5000. Naopak skvěle fungují WV 59 a WV M400 a MTG 910.

Upraveno uživatelem t2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak k synchro problemu viz. predchozi prispevek se obcas vracime...
Mam dojem, ze i to tve misto bylo zmineno?(nizko polozene a okna opacnym smerem?) Nebo to by nekdo jinej?
Jak dnes? beze zmeny?

A jak zjisteno dnes tak Seiko abnormalita zustava nadale. Ladena indukce(princip presne nevim) pomohla, a ty ktere byly na ni nasazene chytily DE. 
Ostatni Seika (o par centimetru vlevo vedle) UK -byly mezi nimi i Junghans, a ty stejne jako Casio(par cm. napravo) DE . Jo a S760 taky DE...
Podle casu se zachycenim signalu by slo taky usuzovat na horsi prijem. Normalne pri silnem sig. byva ten synchro cas 2:03, ted jakoby se trapily a probihalo to dele, bez posilovace kdyz nezachytily vubec tak presly dal a UK uz ok...
Az by se mne chtelo rict, ze tedy S770/S771 maji horsi citlivost na signal, ale mam s timto konstatovanim problem. Byly situace kdy byl signal z nemecka slabsi i pro Casio a ty se nesesynchronizovaly ani s UK(proste o tom signalu vubec nevedely), Seika si pritom UK chytily bez problemu. Tak nevim...

UKvsDE.jpg.1fbcc44efffc9ff0a2a7037c852b095d.jpg

Prihlednu-li ke vzdalenosti tak se to zda byt nelogicke...
Nekdy se provadi udrzba a vysilaji nizsim vykonem, ale to davaji dopredu vedet(ted sem nezjistoval), ze by to delali v obdobi prechodu na zimni cas? -se mne nezda.
Nevim jak moc se uplatnuje teorie o sireni vln, kdy delsi vlna se siri na delsi vzdalenost lepe(u SV a VKV je to radove jinak) ale 60 vs 77,5 kHz to bude asi stejne ne?

UK.thumb.png.1980ffb0caf44a807c94d44a274d98aa.png

DE.png.c38c282babbfbde73bdd1a181d8d7d19.png

.

před 18 hodinami, jendazhor napsal:

Odkud signál natáhly, jestli DE nebo UK, už jsem nekontroloval.

Uz ses koukl u ktereho symbolu vysilace ti "sviti" indikace?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, akai napsal:

Uz ses koukl u ktereho symbolu vysilace ti "sviti" indikace?

Tak jsem se díval na tři moje Casio IRW modely plus jedny BGT, které hlásí použitý zdroj signálu a všechny pochytaly signál z Německa.

Výkon německého vysílače v Mainflingenu je 50 kW, britský v Anthornu vysílá výkonem 17 KW.
Ale je tam rozdíl v konstrukci i výšce antény
(Německo: "Vertical omni-directional antennas with top-loading capacity, výška 150 m",
GB: "3 T-antennas, spun 150 metres above ground between two 227 metres high guyed grounded masts in a distance of 655 metres" 
,
i ve vlnové délce (77 vs 60 kHz) a možná pak na cestě k nám do úrovně signálů mírně promluví i terén.
A samozřejmě je výrazný rozdíl ve vzdálenosti vysílačů od nás.

U GB vysílače udávají dosah "up to 1,500 km".
U GE vysílače pak "up to 2,000 km"


A jestli se ještě výkony vysílačů různě upravují, tak už do toho zřejmě laik nepronikne. Já hledání vysvětlení, proč některý model hodinek u nás chytne signál z UK, vzdávám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se díval na tři moje Casio IRW modely plus jedny BGT, které hlásí použitý zdroj signálu a všechny pochytaly signál z Německa.
Výkon německého vysílače v Mainflingenu je 50 kW, britský v Anthornu vysílá výkonem 17 KW.
Ale je tam rozdíl v konstrukci i výšce antény
(Německo: "Vertical omni-directional antennas with top-loading capacity, výška 150 m",
GB: "3 T-antennas, spun 150 metres above ground between two 227 metres high guyed grounded masts in a distance of 655 metres" ,
i ve vlnové délce (77 vs 60 kHz) a možná pak na cestě k nám do úrovně signálů mírně promluví i terén.
A samozřejmě je výrazný rozdíl ve vzdálenosti vysílačů od nás.
U GB vysílače udávají dosah "up to 1,500 km".
U GE vysílače pak "up to 2,000 km"

A jestli se ještě výkony vysílačů různě upravují, tak už do toho zřejmě laik nepronikne. Já hledání vysvětlení, proč některý model hodinek u nás chytne signál z UK, vzdávám.
Tak hlavně u MSF mluví do možného šíření vln posilující efekt moře. Já na stejném místě na stejném kalibru 5053 někdy chytím MSF, někdy DCF a to i přes to, že domácí pásmo je BER. Nicméně vždy je přesný čas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za postrehy, a jo taky to vzdavam. (vono se ty podminky sireni i dost meni /den/noc/ rocni obdobi/ -a vychazeji i predpovedi sireni vln pro radioamatery)
V duchu posledni Frostieho vety "vzdy je presny cas" tak pokud synchro probehne nema cenu se tim nejak dlouze trapit. Zvlaste existuji-li i tyto jevy...
...DCF(D=nemecko, C=vlnovepasmo, F=Frankfurt)kdo by si chtel precist historii vysilace od 1959 a vse kolem nej... -je nemecky a ja musel trans. pres googl.dokument ...
A vlastne mne i tesi ze S770 jsou schopny prijimat z UK , i kdyz "up to 1,500 km" jak pise jendazhor, -oproti t2, kterej to ma dle map co by "kamenem dohodil" na DE vysilac...
Nezbyva nez poprat dobry prijem CONDX .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Akai za tipy ohledně šíření rádiových vln. Přečetl jsem odkazovaný článek částečně vycházející z knihy "Earth Accupuncture: Feedback on the Problem" a jestli jsem do teď s nadsázkou říkal, že je tohle šíření vln alchymie, odteď už to můžu říkat vážně 😉
Zajímavá je zmínka v článku o tom, že známe celkem do detailů fungování naší části vesmíru, ale vlastně moc nevíme, co se nám děje pár kiláků pod nohama. Tohle téma se občas vynoří, objeví se články o ruských a jiných hloubkových vrtech, a pak to zase na čas zmizí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 10. 2020 v 1:04, Martin.R napsal:

Tak, a teď jednu pracovní... 👷‍♂️

o dw-9052 pořád přemejšlim - asi tak 15 let. tyhle jednoduchý moduly mi přijdou zkrátka nejlepší. 5600 a 6900 mi nesedí na ruce, takže tyhle jsou jediná možnost.

navíc jsou to teď snad vůbec nejlevnější g-shocky, co se dají sehnat.

jinak já dnes asi své nejoblíbenější..

 

IMG_20201101_193405.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...