Přejít na obsah

Jaké digitálky máte dnes na ruce


Návštěvník Chilliluk

Doporučené příspěvky

před 4 minutami, Chilliluk napsal:

Já nosil  TI-57, kterou jsem ale měl ještě po tátovi - už tenkrát to byla vykopávka, akumulátor KO, tak jsem seděl u zásuvky a měl připojený adaptér 😀  ..už tenkrát to bylo jako dneska v telefonech vytáhnout starou Nokii, ale to srovnání není přesný, protože pořád strčila funkcemi mnohé kalkulačky spolužáků do kapsy 🙂1200px-TI_57-b.thumb.jpg.e174ea313dae0839126a23b4f42def17.jpg

Tak programovatelný kalkulačky od TI byly vůbec kapitla sama pro sebe. Myslím, že přesně tuhle měl dokonce jeden můj spolužák na základce, kterýmu ji půjčil jeho táta. Bylo to jako zjevení. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 8,2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jo, Texasku tak někde mám po dědovi. Byla už stará, když jsem byl dítě. Nemá programovaní, ale goniometrické funkce ano. Ty červený svítící čislice byly super.

Pak jsem také měl Sharp, která už měla programování. Byly dobrý

Kde je těm věhlasným značkám konec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba SHARP kalkulačky dělá dodnes. Ale práce s nima už není tak příjemná. Například ta moje EL-508 má na dotek velice příjemná gumová tlačítka s optimálním ale zároveň nízkým zdvihem. Oproti současným výrobkům s viklajícími se tlačítky z tvrdého plastu je to nebe a dudy. Pro mě osobně je tahle kalkulačka dodnes nepřekonaná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, lub napsal:

jo, u ní jsme se bavili tím, žes zadal 69 faktoriál a jak dlouho to chroupala :)

Tak přesně tohle jsme dělali i my. Já jsem měl (ještě mám) Casio fx-100 a většinou jsem vyhrál. 69! zvládla pod 1 vteřinu. Spolužák měl nějakou ruskou se zeleně svítícím displejem a ta to počítala cca 8 vteřin. A když ji dal blízko k rádiu, tak při výpočtu rušila příjem. To byly tehdy (80. léta) mašiny. 

Casio_fx100.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Hantronix napsal:

Tak přesně tohle jsme dělali i my. Já jsem měl (ještě mám) Casio fx-100 a většinou jsem vyhrál. 69! zvládla pod 1 vteřinu. Spolužák měl nějakou ruskou se zeleně svítícím displejem a ta to počítala cca 8 vteřin. A když ji dal blízko k rádiu, tak při výpočtu rušila příjem. To byly tehdy (80. léta) mašiny. 

 

Tohle už byla mašina. Na průmyslovce ji měl jediný náš spolužák a my ostatní jsme mu ji záviděli.

Tady je jedna taková zajímavá kalkulajda. Je to finanční kalulátor HP 12c z roku 1981. Sice na tom neumím udělat 5 x 5 ale prý umí spoustu věcí 🙂

IMG_8160.thumb.jpg.4dadfe36dd5fc8a7f695cca8836c2d13.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, michalval napsal:

Tohle už byla mašina. Na průmyslovce ji měl jediný náš spolužák a my ostatní jsme mu ji záviděli.

Tady je jedna taková zajímavá kalkulajda. Je to finanční kalulátor HP 12c z roku 1981. Sice na tom neumím udělat 5 x 5 ale prý umí spoustu věcí 🙂

IMG_8160.thumb.jpg.4dadfe36dd5fc8a7f695cca8836c2d13.jpg

Kalkulačky od HP jsou mimo jiné pověstné tím, že počítají na zakladě tzv. obrácené polské logiky. 5 x 5 spočítáš takto: 5 ENTER 5 x =

Více se o tom dočteš právě ve zde uvedené knížce Hry s kalkulátory. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, siwi napsal:

Kalkulačky od HP jsou mimo jiné pověstné tím, že počítají na zakladě tzv. obrácené polské logiky. 5 x 5 spočítáš takto: 5 ENTER 5 x =

Více se o tom dočteš právě ve zde uvedené knížce Hry s kalkulátory. 

:death: Nevidím tam to =

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud byla Casio FX pro studentíka moc chytrá, tak Casio ML byla pro něj jak dělaná. Sice moc výpočtů neuměla, ale užilo se s ní více srandy. Měla piánko a dalo se na ní hrát. Kromě toho měla hodiny a budík. Takže do této kategorie vlastně patří. 😆

 

Casio_ml90.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, siwi napsal:

Kalkulačky od HP jsou mimo jiné pověstné tím, že počítají na zakladě tzv. obrácené polské logiky. 5 x 5 spočítáš takto: 5 ENTER 5 x =

Více se o tom dočteš právě ve zde uvedené knížce Hry s kalkulátory. 

Díky moc za radu. Vyzkoušel jsem a opravdu to funguje, i když pro mě to je spíš "polská nelogika" takové zadávání. Ale ano, už umím 5 x 5 😄 Teď je na řadě se naučit vynulovat poslední výpočet 🙂 Budu na tom pracovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...