Přejít na obsah

Jaké digitálky máte dnes na ruce


Návštěvník Chilliluk

Doporučené příspěvky

Tak to se dost divím. Mě se běžně rozpadají pásky na nových nenošených casiích. Přičítám to plánované životnosti. Čínské pásky to nedělají, ale orig casio ano. Možná to tenkrát ještě neuměli vyrobit jako dnes (od devadesátek).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 8,2tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Gombo, FS-12 moc pěkný model.

K těm páskům a jejich výdrži – tehdy, před 40 lety to úmysl asi nebyl, ale dnes by rozpadající se pásky nazvali "biodegradable" a dali na ně nějaký zelený symbol. Jsem zvědavý, jak se budou časem projevovat nové "recyklované" plasty co teď dávají na nové modely Casio.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes na prvy pohlad klasicke “ana-digi” , ale nieje to tak. Maju aj kalkulacku a zadava sa do nej cez sklicko, na ktore sa napise prstom cislica, alebo znamienko. Na rok 1984 to bola uplne revolucna metoda a nepoznam inu firmu, ktora by taku technologiu v tom case pouzivala…
Casio AT-550G Janus 1984

E58A09E4-3F3E-4CE5-86E6-9524CA3D412E.thumb.jpeg.1656c5e304360004f7560e7fd9057bda.jpeg7DE1EF63-37EB-43B1-A5D5-F47F4B67638F.jpeg.9cd19ed86e93064dcd27353847555328.jpeg

A2521C53-9A8D-47E3-B005-D0EC3BAE9BA8.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Gombo napsal:

Dnes na prvy pohlad klasicke “ana-digi” , ale nieje to tak. Maju aj kalkulacku a zadava sa do nej cez sklicko, na ktore sa napise prstom cislica, alebo znamienko. Na rok 1984 to bola uplne revolucna metoda a nepoznam inu firmu, ktora by taku technologiu v tom case pouzivala…
Casio AT-550G Janus 1984

E58A09E4-3F3E-4CE5-86E6-9524CA3D412E.thumb.jpeg.1656c5e304360004f7560e7fd9057bda.jpeg

To je ale parádička!

Muselo to v tý době působit jako zjevení z budoucnosti. :D 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Jerryl napsal:

To je velmi zajímavé řešení. Slyšel jsem o tom, ale nikdy neviděl naživo.

Jak to funguje v reálu? Jestli je to uživatelsky přívětivé nebo jenom výstřelek?

Koukni třeba tady: 

 

 

Mimochodem, jedny se nedávno prodávali i tady na fóru. Kdyby měly ocelový pouzdro, neodolal jsem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 1. 2023 v 13:59, Kristian.nov napsal:

Koukni třeba tady: 

 

 

Mimochodem, jedny se nedávno prodávali i tady na fóru. Kdyby měly ocelový pouzdro, neodolal jsem...

Díky za odkaz.

Kouknul jsem na to, ale reálné použití mě moc nepřesvědčilo. Jako školák jsem měl Casia s klasickou kalkulačkou a zadávání klávesnicí mi příjde mnohem rychlejší a blbuvzdornější. 

Ale technologicky je tak starý dotykový display zajímavý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klávesnice je klávesnice, ale zas tak hrozný to není. Ale je pravda, že se to musí chvíli cvičit. Naštěstí je tam krok zpět, když to napíšete blbě.
Jsem rád, že je mám ve funkčním stavu. Dnes za ně chtějí ranec.
Technologicky to ale bylo fakt něco na tu dobu.

Casio Janus.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové díky za oživení mých vzpomínek. Nostalgicky vzpomínám na mé první PDA Palm Pilot od US Robotics z roku 1997. Tam se tehdy plastovým perem přímo psaly znaky na displej, a následně byly rozpoznávány jako znaky abecedy nebo příkazy. Tehdy to byla jakože technologická bomba. (Apple Newton měl podobný a výrazně propracovanější PDA v roce 1993.)
A přitom tyhle Casia pracovaly s obdobnou technologií už v roce 1984. Navíc vlastně modernější, protože byly "dotykové", kdežto na Palmu to byl "promačkávací" displej. I když Casia snímali dotyky jen v několika málo senzorových horizontálních linkách na displeji, základ všech dalších "dotykáčů", které přišly až po více než 10 letech, už tam byl.

Gombo, ono jich bylo minimálně pět verzí, i když je pravda, že bílostříbrné a zlaté se ve svých mutacích asi lišily jen barvou detailů a náramkem.

image.jpeg.b23718696b5b2301487b04bfe2695592.jpeg

Mimo téma vlákna: Už jste viděli tuhle krásu, na kterou jsem narazil při brouzdáním webem?
Demonstrační deska konstrukce a funkcionality Casiotronů. Pro skalní fanoušky takový malý oltáříček...

image.jpeg.6594d362a6bc42c3c7ccfd5168fc9a41.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...