Přejít na obsah

Jaké digitálky máte dnes na ruce


Návštěvník Chilliluk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 8,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Fliptopy se mi vždycky líbily. Mám jen desítky, černé se zlatýma ručičkama. Když se v devadesátkách objevily bylo to bomba. Hned se mi to zalíbilo. Tisícovky jsou ještě větší bomba. Vždycky jsem je chtěl. Dneska ale jejich četnost a cena je činí nekoupitelnými. A stejně je tam strašák v podobě klávesnice. Moje desítky jsou NOS s fólií na sklíčku a klávesnice je na výměnu. Občas casio něco materiálově těžce nezvládá. 

Aby deprese nebylo málo: teď jsem koukal na ty FTPčka a všimnul jsem si u vedlejších (taky NOS) J 52W:

xIMG_20230325_114355.jpg.76c50b0df3ed49f43768692624181158.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, t2 napsal:

Fliptopy se mi vždycky líbily. Mám jen desítky, černé se zlatýma ručičkama. Když se v devadesátkách objevily bylo to bomba. Hned se mi to zalíbilo. Tisícovky jsou ještě větší bomba. Vždycky jsem je chtěl. Dneska ale jejich četnost a cena je činí nekoupitelnými. A stejně je tam strašák v podobě klávesnice. Moje desítky jsou NOS s fólií na sklíčku a klávesnice je na výměnu. Občas casio něco materiálově těžce nezvládá. 

Aby deprese nebylo málo: teď jsem koukal na ty FTPčka a všimnul jsem si u vedlejších (taky NOS) J 52W:

xIMG_20230325_114355.jpg.76c50b0df3ed49f43768692624181158.jpg

 

Ty jsou krásné! Škoda toho defektu... :( 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, t2 napsal:

Aby deprese nebylo málo: teď jsem koukal na ty FTPčka a všimnul jsem si u vedlejších (taky NOS) J 52W:

xIMG_20230325_114355.jpg.76c50b0df3ed49f43768692624181158.jpg

 

To se ti stalo doma na stojánku? Mě se to stalo postupem času na několika Casiích taky. Byly jako, nebo spíš úplně, ve vatičce a přesto takto zklamaly...

Upraveno uživatelem casiotron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Gombo napsal:

Mam nieco oodobne. Moje bohuzial zatal nefunkcne.

B2823DDE-5809-4D33-A7EB-0FCE5FAE2629.thumb.jpeg.defee07aa0d826026995ffa17a1139ba.jpeg

382032C6-93DF-45AC-A6BD-6C55BF85E503.jpeg

Tyhle jsou fakt raritka a už jsme tu kdysi probírali, kolik stály nové. Já pořád jedny mám, taky nefunkční. Ale kdysi jsem měl jedny funkční, super jako nové, dokonce byly z ebaye od Tatiany Drexler (fakt náhoda), ale blbec jsem se jich potom zbavil ještě v době, kdy tak cenné nebyly. Dneska mi to se*e.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@casiotron niekde som cital, ze sa daju resetovat, len je to zlozitejsie, u inych Casio.

- nasiel som to:

Reset by Andrew First replace the battery in the base Then you have to gently remove the digital screen. there is a access point at the top but the hinge Thento your right there is a small brass contact with the word push nex to it. After pressing this one then move to the left of the screen and there is another brass contact by itself . Press that one and presto.

ja dnes zase nemcina. Hlas rovnaky, ako tie zo vcera.

0DC46F89-4B33-4353-BCB8-A88FF2D721A5.jpeg

Upraveno uživatelem Gombo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, casiotron napsal:

To se ti stalo doma na stojánku? Mě se to stalo postupem času na několika Casiích taky. Byly jako, nebo spíš úplně, ve vatičce a přesto takto zklamaly...

Ano dá se říci, že byly investičně uskladněny. Bez batt a ve vitrínce uloženy v trvalém stínu. Takhle mi už odešel jeden až dva displaye na jiných hodinkách. Vážně nevím jak se už chovat k hodinkám lépe. Teď jsem je ještě prohlížel a fotil. Zdá se, že jejich originální pásek je už ojíněn. Takže se asi brzo poroučí. Z NOS hodinek zůstane pouzdro, dýnko a modul bez displaye..... nebo ne?

xP3260055.JPG.af2af75b3edc9233e779ccf52ab17037.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk
před 3 hodinami, MartyH napsal:

Ještě se zimním časem…
a93a5247cbba5e9997e984b1b2e939ae.jpg

 

Ty vypadají moc pěkně. Líbí se mi, když má displej takovéhle pozadí, to se ke starým digi dost hodí.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, t2 napsal:

Ano dá se říci, že byly investičně uskladněny. Bez batt a ve vitrínce uloženy v trvalém stínu. Takhle mi už odešel jeden až dva displaye na jiných hodinkách. Vážně nevím jak se už chovat k hodinkám lépe. Teď jsem je ještě prohlížel a fotil. Zdá se, že jejich originální pásek je už ojíněn. Takže se asi brzo poroučí. Z NOS hodinek zůstane pouzdro, dýnko a modul bez displaye..... nebo ne?

xP3260055.JPG.af2af75b3edc9233e779ccf52ab17037.JPG

K tomu ojínění (btw. tohle slovo jsem už hodně dlouho neslyšel :)), někde jsem viděl metodu pro odstranění tohoto stavu u PUR řemínků pomocí silikonového oleje. Zkoušel jsem to a musím říct, že je to jeví jako poměrně efektivní způsob řešení. Původní pružnost se samozřejmě nevrátí, ale alespoň po vizuální stránce to pomáhá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Chilliluk napsal:

 

Ty vypadají moc pěkně. Líbí se mi, když má displej takovéhle pozadí, to se ke starým digi dost hodí.

 

 

Já tedy musím říct, že více prefuruju "čistější" provedení displeje, třeba od Casia nebo Seiko. Na druhou stranu mám zrovna k těmto osobní vztah, páč se mi je podařilo oživit, ač jsem v to vůbec nedoufal. Ty vyteklé baterie jsou fakt peklo... :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...