Přejít na obsah

Jaké digitálky máte dnes na ruce


Návštěvník Chilliluk

Doporučené příspěvky

před 12 hodinami, Olin.uj napsal:

Casio AA-86 a jeho dvě tváře.. Přeji Všem pěknou neděli..

 

Jak jsem tyhle "digitální" ručičky nikdy nemusel, tak tady musím říct, že tohle jsou krásný hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 8,3tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 29. 1. 2021 v 15:07, jendazhor napsal:

Gombo, díky za info. Kdysi jsem někde četl, že se u starším modelů také používal kondenzátor, který dokázal naakumulovat menší množství energie ze soláru, i když jen na poměrně krátký čas chodu.

Na druhou stranu si vzpomínám, že jako malý jsem u někoho viděl digošky, kterým když se zakryl solární panel, tak pomalu vybledával displej. Což by ukazovalo na přímé napájení ze soláru bez aku a případné přepnutí na běžnou baterii ve tmě, jak píšeš. Nebo už prostě měly ten akumulátor slabý.

Mám tady jeden modul se solárem, ale vůbec nevím, z čeho je. Chtěl jsem ho rozebrat, abych se podíval, jestli je tam nějaký kondenzátor nebo něco, ale ten modul je zalisovaný. Nemá šroubky.

Hodinky ale fungují i bez baterie. Když zakryju článek, tak cca po 2s zhasne displej, po dalších cca 5s se vymažou. Takže bych tipoval, že v těchto žádná záloha nebude. Zálohu provádí baterie.

Vepředu je jen nápis Japan a vzadu W189A.

modul_back.jpg

modul_front.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clovece toto mne bylo moc povedome tim tri polovym solarem nahore. Loni jsem neco podobneho na ebay bral...
Protoze zasilka s temito jeste neni ani na ceste tak jsem je dohledal aspon v historii...
A i dle dynka to jsou tyto...

Shiojiri3.png.212fcb445c38f6db21054ec948990afd.png

Shiojiri2.png.e67200c2446e3be62628146ea2e56d95.png

Shiojiri.png.41b0b85a14a778ad701c36dd99fe5f07.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Hantronix napsal:

Mám tady jeden modul se solárem, ale vůbec nevím, z čeho je. Chtěl jsem ho rozebrat, abych se podíval, jestli je tam nějaký kondenzátor nebo něco, ale ten modul je zalisovaný. Nemá šroubky.

Hodinky ale fungují i bez baterie. Když zakryju článek, tak cca po 2s zhasne displej, po dalších cca 5s se vymažou. Takže bych tipoval, že v těchto žádná záloha nebude. Zálohu provádí baterie.

Vepředu je jen nápis Japan a vzadu W189A.

modul_back.jpg

modul_front.jpg

Tak to asi bude, jak jsi psal. Pokud je dostatek světla, hodinky jedou na solar. Pokud světlo není, přepnou se na napájení z baterie. Dává to smysl, šetří se baterie a navíc to zřejmě bude konstrukčně poměrně jednoduché řešení.
Díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 2. 2021 v 9:00, akai napsal:

Clovece toto mne bylo moc povedome tim tri polovym solarem nahore. Loni jsem neco podobneho na ebay bral...
Protoze zasilka s temito jeste neni ani na ceste tak jsem je dohledal aspon v historii...
A i dle dynka to jsou tyto...

 

Díky za info.

Ale co je to za značku? Kdyby to byl Čína nebo Hong Kong, tak to chápu. Ale jsou japonský. 

No ale case na ně stejně asi neseženu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 2. 2021 v 10:17, Hantronix napsal:

Díky za info.

 

Rado se stalo, aspon je identifikovano toto... A dle tohoto hledani to vede ke znacce Seiko???

A Gombo to mas stejne vcetne toho ciselneho znaceni? 

-A at to tu neni tak nasucho bez obrazku tak pred nedavnem zde D031 a jejich bracelet .
Vono je to vymysleno tak aby to byl skutecne naramek, a ta ohebnost je jen do urcite miry a je "predepjat" porad.
Na ruce to neni az ta k patrno jako takto... Pro sponu jsou i vymezene moznosti zapnuti...

se_.jpg.069072e71527b151b865e144abba6627.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...