Jump to content

Jaké digitálky máte dnes na ruce

Chilliluk
 Share

Recommended Posts

@t2 je to tak. Rok 1988. Myslel som, ze bude matuca ta anglictina a americky tyzden. 

Na druhu stranu to rozlozenie displeja je tiez zvlastne. Prvy je datum a potom cas. 11ty den v mesiaci a 20:01 cas

Edited by Gombo

Já měl před casiem teslu MR610, ještě na střední. Taky nesmrtelnej stroj, ovšem bez hodin a datumu. Ještě někde je, zkusím najít :). Co si tak vzpomínám, tehdy jsme s kalkulačkama mezi sebou frajeřili tak, jako dnešní mládež s mobilama :smile_anim:.

Já nosil  TI-57, kterou jsem ale měl ještě po tátovi - už tenkrát to byla vykopávka, akumulátor KO, tak jsem seděl u zásuvky a měl připojený adaptér 😀  ..už tenkrát to bylo jako dneska v telefonech vytáhnout starou Nokii, ale to srovnání není přesný, protože pořád strčila funkcemi mnohé kalkulačky spolužáků do kapsy :-)1200px-TI_57-b.thumb.jpg.e174ea313dae0839126a23b4f42def17.jpg

před 4 minutami, Chilliluk napsal:

Já nosil  TI-57, kterou jsem ale měl ještě po tátovi - už tenkrát to byla vykopávka, akumulátor KO, tak jsem seděl u zásuvky a měl připojený adaptér 😀  ..už tenkrát to bylo jako dneska v telefonech vytáhnout starou Nokii, ale to srovnání není přesný, protože pořád strčila funkcemi mnohé kalkulačky spolužáků do kapsy 🙂1200px-TI_57-b.thumb.jpg.e174ea313dae0839126a23b4f42def17.jpg

Tak programovatelný kalkulačky od TI byly vůbec kapitla sama pro sebe. Myslím, že přesně tuhle měl dokonce jeden můj spolužák na základce, kterýmu ji půjčil jeho táta. Bylo to jako zjevení. 

Jo, Texasku tak někde mám po dědovi. Byla už stará, když jsem byl dítě. Nemá programovaní, ale goniometrické funkce ano. Ty červený svítící čislice byly super.

Pak jsem také měl Sharp, která už měla programování. Byly dobrý

Kde je těm věhlasným značkám konec

Třeba SHARP kalkulačky dělá dodnes. Ale práce s nima už není tak příjemná. Například ta moje EL-508 má na dotek velice příjemná gumová tlačítka s optimálním ale zároveň nízkým zdvihem. Oproti současným výrobkům s viklajícími se tlačítky z tvrdého plastu je to nebe a dudy. Pro mě osobně je tahle kalkulačka dodnes nepřekonaná.

před 42 minutami, t2 napsal:

Tak jsem jí našel. Nenechte se zmást, od Philipsu je jen samolepka. S Teslou se se tenkrát moc machrovat nedalo.

jo, u ní jsme se bavili tím, žes zadal 69 faktoriál a jak dlouho to chroupala :)