Jump to content

Jaké digitálky máte dnes na ruce

Recommended Posts

• Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dnes jsem je vzal i do prace.

Po dlhšej dobe ich venčím...

Dnes střídmost a elegance... IRW-M200TD

před 10 hodinami, lub napsal:

jo, u ní jsme se bavili tím, žes zadal 69 faktoriál a jak dlouho to chroupala :)

Tak přesně tohle jsme dělali i my. Já jsem měl (ještě mám) Casio fx-100 a většinou jsem vyhrál. 69! zvládla pod 1 vteřinu. Spolužák měl nějakou ruskou se zeleně svítícím displejem a ta to počítala cca 8 vteřin. A když ji dal blízko k rádiu, tak při výpočtu rušila příjem. To byly tehdy (80. léta) mašiny. 

Casio_fx100.jpg

před 10 hodinami, t2 napsal:

Nemáte někdo tuhle knížku?

mam...tusim....objednaval som si ju...musim sa pozriet doma

před 5 hodinami, Hantronix napsal:

Tak přesně tohle jsme dělali i my. Já jsem měl (ještě mám) Casio fx-100 a většinou jsem vyhrál. 69! zvládla pod 1 vteřinu. Spolužák měl nějakou ruskou se zeleně svítícím displejem a ta to počítala cca 8 vteřin. A když ji dal blízko k rádiu, tak při výpočtu rušila příjem. To byly tehdy (80. léta) mašiny. 

Tohle už byla mašina. Na průmyslovce ji měl jediný náš spolužák a my ostatní jsme mu ji záviděli.

Tady je jedna taková zajímavá kalkulajda. Je to finanční kalulátor HP 12c z roku 1981. Sice na tom neumím udělat 5 x 5 ale prý umí spoustu věcí 🙂

IMG_8160.thumb.jpg.4dadfe36dd5fc8a7f695cca8836c2d13.jpg

před 7 hodinami, michalval napsal:

Tohle už byla mašina. Na průmyslovce ji měl jediný náš spolužák a my ostatní jsme mu ji záviděli.

Tady je jedna taková zajímavá kalkulajda. Je to finanční kalulátor HP 12c z roku 1981. Sice na tom neumím udělat 5 x 5 ale prý umí spoustu věcí 🙂

IMG_8160.thumb.jpg.4dadfe36dd5fc8a7f695cca8836c2d13.jpg

Kalkulačky od HP jsou mimo jiné pověstné tím, že počítají na zakladě tzv. obrácené polské logiky. 5 x 5 spočítáš takto: 5 ENTER 5 x =

Více se o tom dočteš právě ve zde uvedené knížce Hry s kalkulátory. 

před 23 minutami, siwi napsal:

Kalkulačky od HP jsou mimo jiné pověstné tím, že počítají na zakladě tzv. obrácené polské logiky. 5 x 5 spočítáš takto: 5 ENTER 5 x =

:death: Nevidím tam to =

před 3 hodinami, Harwey napsal:

@t2 mam

Moc dík, ale Bratislava je pro mě dost z ruky. Cestu do Prahy náhodou nemáš?

před 9 hodinami, t2 napsal:

Moc dík, ale Bratislava je pro mě dost z ruky. Cestu do Prahy náhodou nemáš?

Zial nemam. Chces ju? Napis mi do SZ spravu.

:death: Nevidím tam to =

Jo… V tom případě místo = znovu ENTER.

Tak to si nemůžu nechat jenom pro sebe tento skvost křemíkového nebe. Bohužel na mé studentské potřeby byla až moc chytrá.

C32738E0-357C-4A95-87DF-79C5C91C0B6E.jpeg

Tak pokud byla Casio FX pro studentíka moc chytrá, tak Casio ML byla pro něj jak dělaná. Sice moc výpočtů neuměla, ale užilo se s ní více srandy. Měla piánko a dalo se na ní hrát. Kromě toho měla hodiny a budík. Takže do této kategorie vlastně patří. 😆

Casio_ml90.jpg

před 17 hodinami, siwi napsal:

Díky moc za radu. Vyzkoušel jsem a opravdu to funguje, i když pro mě to je spíš "polská nelogika" takové zadávání. Ale ano, už umím 5 x 5 😄 Teď je na řadě se naučit vynulovat poslední výpočet 🙂 Budu na tom pracovat.

Ono je to vlasně naopak velice logické. Pomocí ENTERu ukládáš do registrů hodnoty i operátory. Jako u počítače.

před 4 hodinami, Hantronix napsal:

Dnes jsem si vzal na ruku toto.
Vypadá to jako Twincepty, ale nejsou to Twincepty. Co je to?

Jak už jsem se nabažil všech těch ikonických Casií, začínám čím dál víc pokukovat po úletech ze začátku tisíciletí, jako jsou třeba tyhle. Nebo třeba EDB-300 s jejich animacema a "kouloidním" efektem na displeji, či EDB-110 s barevnou mapou.
Vím, je to všechno spíš na efekt, často ne zrovna přehledné a budoucnost to nemělo, ale to nadšení doby jim kouká z displejů.
Pěkný kousek pro nadšence.

@Olin.uj Jo jo. Je to tak.

@jendazhor Já mám těch EDB víc. Celkem mě zaujaly. Mám EDB-100, EDB-110 (s tříbarevným displejem), EDB-200 (s joystickem), EDB-300, EDB-501 (to jsou tyto), EDB-600 (s kalkulačkou - jak jinak 🙂 ) a EDB-700.

Jestli si vzpomenu, tak je večer zkusím vyblejsknout všechny pohromadě.