Jump to content

Jaké digitálky máte dnes na ruce

Guest Chilliluk

Recommended Posts

• Replies 8.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Model DBA-900 s modulem 698, jestli se nepletu.
Musela být bomba, tehdy v roce 89, těmahle hodinkama přes repráček vytáček telefonní čísla přímo do telefonu.
Pěkný kousek tehdejší techniky. A taky ukázka, jak se v té době snažili do hodinek integrovat všechno možné, jako dálkové ovládání, rádio, televizi, hry, měřáky všeho možného, astroláby atd. atd.
Vlastně se ta původní snaha, mít všechno v jednom, ani dnes nevytratila, jen na to máme mobily a vlastně už zase i hodinky, ale trochu jiné...

před 4 hodinami, jendazhor napsal:

Model DBA-900 s modulem 698, jestli se nepletu.
Musela být bomba, tehdy v roce 89, těmahle hodinkama přes repráček vytáček telefonní čísla přímo do telefonu.
Pěkný kousek tehdejší techniky. A taky ukázka, jak se v té době snažili do hodinek integrovat všechno možné, jako dálkové ovládání, rádio, televizi, hry, měřáky všeho možného, astroláby atd. atd.
Vlastně se ta původní snaha, mít všechno v jednom, ani dnes nevytratila, jen na to máme mobily a vlastně už zase i hodinky, ale trochu jiné...

Samozřejmě nepleteš, jsou to přesně ony. ;)

Jinak souhlas, to co bylo konkrétně Casio schopné integrovat do hodinek, mi přijde vzhledem v době vzniku fascinující. Japonci prostě uměli a umí. :)

před 18 hodinami, jendazhor napsal:

Pěkně. Jen nevím, jestli mladší návštěvníci fóra budou vědět, co to byl pager... 🧐

Jsem mladší návštěvník (rok výroby '79 :D) a vím co je pager, ale v ruce jsem to nikdy neměl.

Edited by MartyH