Přejít na obsah

F1...


midloch

Doporučené příspěvky

Tak navazuji na naši diskuzi, kde já, jako obhájce WRC jsem argumentoval jeho větší reálností a lepšími jezdci...

Bylo mi vytknuto že to nemůžu srovnávat protože jsem ani na F1 závodech nebyl...

 

Dnes jsem se ráno vrátil z Nurburgringu, kde jsem 2dny sledoval efjedničky, byl jsem na supr tribuně naproti Paddockům, takže jsem perfekně viděl práci mechaniků jednotlivých teamů, navíc závod se vyvíjel naprosto neočekávaně, kdy po startu začalo chcát a monoposty šly do svodidel jeden za druhým (v tomto okamžiku jsem se musel smát protože by všechny ty načančané milionové stroje deklasovalo klasické STI nebo EVO), závod přerušili a ručne dotáhly stroje přímo před nás, před paddock na dráhu, kde cca 30 min vše rozebírali, přenastavovali, takže to byl fakt úchvatný pohled, asi 20m ode mě byl Hamilton kterej měl F1 na zvedáku s voholenýma kolama...

 

Závěr a dojmy: špičková technika, špičkové teamy, image: Shumacher, Boris Becker, Ecelstone atd, kolotoč peněz, zábava okolo pro diváky, merchandising, na poli zaparkovaný nový Aston, kolem příkopů u silnice Ferdové bez sklopených zrcátek. Z druhé strany, příliš mnoho technické přesnosti a až komerční nafouknutosti, vzdálení se od reálného ježdění za různých podmínek.

Jezdci ve WRC jsou mnohem komplexnější, schopnější řešit nenadálé sitace a ve velké části si pomoct sami, mnohem větší nebezpečnost a nedostupnost pomoci.

 

Čili přesto že F1 je super, tak WRC je úplně jinde...

 

Hodím sem pak pár pěkných fotek...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 60
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jezdci ve WRC jsou mnohem komplexnější, schopnější řešit nenadálé sitace a ve velké části si pomoct sami, mnohem větší nebezpečnost a nedostupnost pomoci.

 

Čili přesto že F1 je super, tak WRC je úplně jinde...

Já jsem taky mnohem komplexnější než hodně pilotů F1 - umím skvěle na kytaru, skoro každý večer uspávám syna, určitě dokážu vypít více piva než oni a umím psát bash skripty. Akorát jsem v autě pomalý, takže si v F1 ty prachy holt nevydělám a musím se živit něčím jiným :)

Ale bez té demagogie se mi popis moc líbil, díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem taky mnohem komplexnější než hodně pilotů F1 - umím skvěle na kytaru, skoro každý večer uspávám syna, určitě dokážu vypít více piva než oni a umím psát bash skripty. Akorát jsem v autě pomalý, takže si v F1 ty prachy holt nevydělám a musím se živit něčím jiným :)

Ale bez té demagogie se mi popis moc líbil, díky :)

 

dobrýýýýý :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem taky mnohem komplexnější než hodně pilotů F1 - umím skvěle na kytaru, skoro každý večer uspávám syna, určitě dokážu vypít více piva než oni a umím psát bash skripty. Akorát jsem v autě pomalý, takže si v F1 ty prachy holt nevydělám a musím se živit něčím jiným :)

Ale bez té demagogie se mi popis moc líbil, díky :)

 

 

pobavil jsi mě, jak tvoje hraní a chlastání souvisí s jezdeckými dovednostmi?

 

demagogie? Konkrétně?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pobavil jsi mě, jak tvoje hraní a chlastání souvisí s jezdeckými dovednostmi?

 

demagogie? Konkrétně?

Nesouvisí. Jak s nimi souvisí třeba "mnohem větší nebezpečnost a nedostupnost pomoci"?

Nechtěl jsem vzbudit dojem, že považuji piloty F1 za nějaké nadřazené. Osobně zastávám teorii, že pokud je člověk ve svém oboru nejlepší, tak je jedno, jestli je Schumacher, Loeb, Rossi, Šebrle, Dvořák, Mozart nebo Shakespeare.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pobavil jsi mě, jak tvoje hraní a chlastání souvisí s jezdeckými dovednostmi?

 

demagogie? Konkrétně?

 

třeba jenom v absenci slovíčka můj názor, jinak F1 je vo prachách a znova vo prachách, proto ti nejlepší z nejlepších si z toho koláče chtějí utrhnout svůj díl. A jelikož je F1 fakt jenom vo prachách (do třetice), nemohou dost často jezdci jezdit tak jak by sami chtěli (pravidla, technika, strategie a omezení). Proto tvé hodnocení je krátkozraké, jednostranné, demagogické a hloupé.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nesouvisí. Jak s nimi souvisí třeba "mnohem větší nebezpečnost a nedostupnost pomoci"?

Nechtěl jsem vzbudit dojem, že považuji piloty F1 za nějaké nadřazené. Osobně zastávám teorii, že pokud je člověk ve svém oboru nejlepší, tak je jedno, jestli je Schumacher, Loeb, Rossi, Šebrle, Dvořák, Mozart nebo Shakespeare.

 

 

obor=automobilismus

obor=bojové sporty=K1

 

Na konkrétní otázku, konkrétně, trať v F1 je plná záchytných a bezpečnostních zón (úměrně dlouhých k předpokládaným rychlostem, vyjímkou může být snad jen Monte Carlo, ale to je specifikum) ve WRC nic takového neexistuje, kontakt jezdce s okolím i při mnohem nižší rychlosti než v F1 je mnohem větší (stromy, rokle, úzká vlásenka atd) tím výrazně zvyšuje svoje riziko nárazu ne do vypočítaného relativně bezpečného ,,tlumiče,, ale do tvrdé překážky. Dostupnost pomoci, v F1 je v každé zatáčce, amáda lidí vycvičených k okamžité pomoci a s potřebnou technikou, např v kyperské nebo finské rallye nic takové není, rychlostní zkoušky jsou rozsáhlé a tratě mají mnoho desítek kilometrů, v místech, kde je malá šance na přistání vrtulníku je situace ještě horší a jezdci se musí spoléhat sami na sebe na pomoc případných diváků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

třeba jenom v absenci slovíčka můj názor, jinak F1 je vo prachách a znova vo prachách, proto ti nejlepší z nejlepších si z toho koláče chtějí utrhnout svůj díl. A jelikož je F1 fakt jenom vo prachách (do třetice), nemohou dost často jezdci jezdit tak jak by sami chtěli (pravidla, technika, strategie a omezení). Proto tvé hodnocení je krátkozraké, jednostranné, demagogické a hloupé.

 

 

..moje hodnocení je dobře zvážené na osobní divácké zkušenosti z obou závodů. Pravidla, technika, strategie a omezení jsou i ve WRC ,viz legendární třída ,,B,, a dnešní WRC. Bavíme se o řidičských dovednostech a na to dávám různé argumenty. Ty jsi kromě pěkného finiše v závěru svého příspěvku nic podstatného do diskuze nepřinesl :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim si, ze se F1 a Rally se neda srovnavat. Mam rad oboje, i kdyz formule vice. :)

 

2 odklizec: zajimave video :D

 

 

já zase myslím že z určitého hlediska ano, a myslí si to i pořadatelé ve Francii kteří jednou ročně dělají porovnávání se a pochlapování se na uměle vybudovaném okruhu na fotbalovém stadionu viz. Eurosport, myslím že tam sice F1 ještě nebyla ale byly tam WRC a třeba upravovaný Ferdové na silniční závody...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já zase myslím že z určitého hlediska ano, a myslí si to i pořadatelé ve Francii kteří jednou ročně dělají porovnávání se a pochlapování se na uměle vybudovaném okruhu na fotbalovém stadionu viz. Eurosport, myslím že tam sice F1 ještě nebyla ale byly tam WRC a třeba upravovaný Ferdové na silniční závody...

 

Mozna ano, ale prece je to jen trochu "o necem jinem".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Jezdci ve WRC jsou mnohem komplexnější, schopnější řešit nenadálé sitace a ve velké části si pomoct sami, mnohem větší nebezpečnost a nedostupnost pomoci"

 

Ale tohle tady uz v minulosti bylo. Jenze ty casy, kdy to bylo mozne, jsou uz davno pryc. Proste z toho F1 vyrostla. Stejne tak jako z nebezpecnych okruhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...