Přejít na obsah

Sluneční brýle


Drummer

Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Jaká skla byste prosím doporučili na podmínky - sníh+sluníčko? Mám Rudy Project Genetyk a chci k ním dokoupit skla pro zimní použití na horách ve sněhu (ne na lyžování, spíše výšlapy nebo běžky).

 

Máte např. zkušenosti s těmito Orange? http://www.rudyproject.com/genetyk.html#SP110942

Upraveno uživatelem Skipi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čista kraaasa, nech dlho slúžia :) ja som rozmýšlaľ nad týmto kúskom http://www.persol.com/usa/sunglasses/icons/PO0714SM/24-56#b  ,ale usúdil som, že 

slnečné okuliare sú u mňa ešte stále spotrebný materiál (strata, prisadnutie, zlomenie ), tak som kúpil RayBan :D

 

Od minuleho tyzdna splneny niekolko rocny sen: Persol 649

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

máte někdo zkušenosti s loupající se polarizační fólii na brýlích Ray Ban?

Na jedné čočce se mi začala fólie nejdříve jako by krepatět a pak se loupala. Brýle jsem nosil hodně sporadicky a většinou byly v pouzdře.

Napadá mě, buď polarizaci z brýlí odstanit úplně a neřešit, nebo si nechat udělat novou ( což je docela drahá záležitost).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

máte někdo zkušenosti s loupající se polarizační fólii na brýlích Ray Ban?

Na jedné čočce se mi začala fólie nejdříve jako by krepatět a pak se loupala. Brýle jsem nosil hodně sporadicky a většinou byly v pouzdře.

Napadá mě, buď polarizaci z brýlí odstanit úplně a neřešit, nebo si nechat udělat novou ( což je docela drahá záležitost).

mám stejný problém na RayBan 3344 bez polarizace. Nejdříve bublinky,pak se to začalo od krajů loupat. Také prožily většinu svého života v pouzdře. Vyřešil jsem to tak, že leží v krabičce a koupil jsem si Relaxy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to ve finale vyresil tak, ze jsem oslovil optiku, kterou jsem dohledal na oficialnich strankach RB, a zjistil si, zda jsou schopni dodat origo nahradni cocky na RB 3490. Chtel jsem cocky bez polarizace. Takze mi nabidli ty stejne zelenosede-plastove, nebo sklenene v horni casti tmavejsi, dole svetlejsi. Sel jsem do skla a to za cenu 1100,-. Ted cekam na dodani...

V neofiko optice mi nabizeli noname jejich cocky z plastu za cenu okolo 1400,-.

Jinak jsem se svepomovi snazil ty loupajici se folie odstranit - dopadlo to hrozne :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Horus optik. Po teto zkusenosti s brylema RB uz do nich znova nepujdu. Jak pises, Relaxy budou urcite dobra volba. Pripadne Polaroidy...

Pokud se mi RB budou zase loupat, tak jim pridelim funkci erarnich bryli v aute...

 

Jinak, nez je das na vymenu, pripadne pokud ti lezi v krabicce, zkus je na tyden nalozit do vody (mozna s citronem) a po tydnu rukou sloupnout tu folii. Ja tohle udelal pouze v horke vode a na den. Slo to dolu, ale pomahal jsem tomu plastovym nastrojem... urcite by to chtelo delsi lazen, ale pak se mi do ruky dostal technicky benzin... no, pak uz jsem googloval tu optiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A není odstranění vrstvy na úkor blokování UV záření? Teda matně si z fyziky pamatuju, že UV záření přes sklo neprojde, ale stejně bych se bál to pak nosit a mít vlastně naplno otevřené oči s tím, že odstranění vrstvy asi nevadí. Plánuji do toho nechat udělat dioptrická skla a používat je přes zimu (jako správný kolenovrt nosím kontaktní čočky jen v létě, abych mohl pohodlně nosit sluneční brýle). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl relaxy dvoje a oboje se zlomily uprostřed. Za mě stejný aušuš jako od vietnaců, akorád cena je jiná.

 

Letos jsem vsadil na levný brejle z Decathlonu, nějaký jejich brand Orao. Nic na expedice ale na kolo a po Česku to stačí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...