Přejít na obsah

2.dítě = Omega nebo Panerai ?


Doporučené příspěvky

Žena se rozhodla, že ušetří na mých pětatřicátých narozeninách a místo dárku mi dá druhého potomka (pohlaví zatím neznámé). Rozhodl jsem se proto, že si koupím dárek sám. U příležitosti prvního syna jsem si nekoupil nic, páč jsem ještě nebyl posedlý, teď už to něco chce.

Na fóru jsem teprve půl roku a za tu dobu jsem si stihl koupit jen jedny mechanické hodinky s UNITASem. Jsem typ, který nehodlá své hodinky prodávat a točit co dva týdny, takže je sto pro, že tyto hodinky budu mít navždy. Navíc když už budou koupené při takovéto příležitosti - dotyčnému potomkovi je jednou věnuju. Do mého dreamwatch listu se dostaly zatím tyto čtyři kousky. Omega Moonwatch, Panerai Luminor, Rolex Submariner, Breitling Navitimer. Teď si koupím jen jedny z nich, další až za pár let, ale jsem si jistý, že jednou je budu mít pohromadě všechny, ať si manželka říká, co chce. Tentokrát budu vybírat mezi Omegou a Panerai. Tím jsem si jistý. Nakupovat budu asi přes Chrono24 trusted checkout u Německých šedých prodejců. Nákup provedu až někdy v září, až se to narodí.

1. Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.005

Dlouho jsem o žádném výběru vůbec nepřemýšlel a bylo prakticky rozhodnuto, že to budou tyto. V mých očích se jejich obraz zlepšoval od prvotního nezájmu až po naprostý obdiv. V tuto chvíli jsou to pro mě nejkultovnější hodinky ze všech. Bez ohledu na cenu, na techniku, v podstatě na cokoliv. To že budu moct sebe i blízké okolí krmit pohádkama o Buzzu Aldrinovi je nepřekonatelné. Taky jsou nejlevnější. Ale jsou docela malé (teď nosím 44 mm a sám mám skoro dva metry a stodvacet kilo) a možná bych chtěl výraznější hodinky. Nechci model 44,25 mm s co-axialem. Chci nejtypičtější moonwatche s hesalitem.

post-36225-0-52223800-1425374234_thumb.png

PRO:

  • nejkultovnější
  • nejlevnější
  • nositelné k různým příležitostem
  • opulentní krabice s nato strapy, lupou,...

PROTI:

  • moc malé
  • možná až příliš levné :-)
  • na první pohled nevyráží dech

 

2. Panerai Luminor

Z těch čtyřech zmíněných vysněných se mi Luminory líbí vizuálně nejvíc. Tak dlouho jsem brouzdal Vídní kolem výloh, až jsem si říkal, že bych mohl trochu přitlačit na pilu, přeskočit v cenové posloupnosti Omegu a koupit Panerai. No... "trochu" v tomto případě znamená skoro dvojnásobná cena oproti Moonwatchům. Co chci: rozměr 44 mm, čistý design, vtěřinovku, možná datum. Co nechci: chronograf, GMT, kyklopa, vteřinové indexy, submersible. Ze zmíněného mi vypadly tyto tři modely: PAM 111, 510, 312.

2a. PAM00111

 

post-36225-0-09415500-1425374270_thumb.jpg


PRO:

  • splňují všechno co chci

PROTI:

  • obyčejný UNITAS, který už navíc mám


2b. PAM00510

 

post-36225-0-57843600-1425374305_thumb.jpg


PRO:

  • inhouse
  • osmidenní nátah
  • oproti 111 nejsou o moc dražší

PROTI:

  • v podstatě nic
  • leštěné pouzdro ?


2c. PAM00312

 

post-36225-0-46140800-1425374327_thumb.jpg


PRO:

  • pouzdro 1950
  • inhouse
  • datum, které ale nepotřebuju nutně

PROTI:

  • nejdražší


A teď babo raď... Uvítám jakékoliv postřehy těch, kteří mají stejné dilema. Nebo těch, kteří mají dlouhodobé zkušenosti s Panerai - který kalibr je lepší. A v podstatě jakékoliv blbé kecy kolem a subjektivní rady beru, páč hodinky jsou přecejen a mimojiné věcí společenské prestiže, žeáno.

V případě, že bych koupil Omegy, tak bych na Panerai možná nějakou dobu zapomněl, abych doma neměl peklo. Pak třeba až u dalších kulatin, ale o to dráž... V případě, že bych koupil Panerai, tak bych si Omegy možná koupil potajnu tak za rok za dva :-) Ale zase by to nebylo při tak krásné příležitosti. Skoro bych řekl, že bych potřeboval nějaký finanční průser, který by mě vrátil do reality bežné populace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 108
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

560, jsou oproti 510 čisčí, vím co říkám:-))

myslel jsem, že to bez vteřinovky a data nepřežiju, ale voilá, mám je a jsem nadmíru spokojenej parchant:-) ( a to jsem myslel že 312 je jasná volba)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen drobnost, co když to bude holka, nebo bude mít drobnou ruku? :) Vzal bych Moony, ty jsou univerzální. A navíc legenda i pro svět tam venku, pokud potomek nebude magor jako my :)

Když to bude holka, tak hodinky stejně zdědí syn :-) A o Moony se rozhodně v budoucnosti připravit nehodlám!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

560, jsou oproti 510 čisčí, vím co říkám:-))

myslel jsem, že to bez vteřinovky a data nepřežiju, ale voilá, mám je a jsem nadmíru spokojenej parchant:-) ( a to jsem myslel že 312 je jasná volba)

560 jsou pěkné, vo tom žádná, ještě to omrknu naživo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musíš si vybrat sám, ty je budeš nosit.

Já vím, že je to rozumná rada, ale zároveň asi jediná, co slyšet nechci :-) Nakonec si přece stejně vyberu sám. Spíš bych chtěl slyšet od matadorů něco v tom smyslu: "Měl jsem je všechny a nakonec jsem měl nejradši XY, protože..."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...