Přejít na obsah

Pochlubte se renovací vintage hodinek ...


Dzos

Doporučené příspěvky

:D Rád bych přidal. Včera jsem šel prvně od začátku roku normálně z práce. Jinak jsem hákoval v rachotě do večera. Tyhle pětky měly být dávno na poště, dva kousky mi leží už dva týdny na stole, něco je na poště a před chvílí mi jeden chronopacient dovezl další dva až před barák. Aspoň vím na co můžu vybrat těch dvacet dní staré dovolené.. :) Jinak dík. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muhehehe moje Seika :-0

Moc se ti to povedlo.

Díky. :)

 

.. další z kousků, který prošel První gottwaldovskou brusírnu ocelových hodinek (jak poznamenal jeden člen) je tah na Seiko Calculator. Původní povrch byl podle mě čistý mat bez lesku, nebo brusu. Snažil jsem se co nejvíc přiblížit původnímu povrchu a vyšel mi z toho takový jemný kartáč. Spona dostala hrubší brus než tah. Ovšem s ohledem k docela hlubokým škrábancům a ve snaze neodstranit nápis SEIKO, zůstaly nejhlubší sekance vidět. Snad aspoň uvidím fotku na calculatorech, jestli jim tah sedne. 

post-17158-0-23652200-1453472514_thumb.jpg

post-17158-0-43723900-1453472521_thumb.jpg

post-17158-0-22446700-1453472529_thumb.jpg

post-17158-0-38770200-1453472532_thumb.jpg

post-17158-0-90390600-1453472550_thumb.jpg

post-17158-0-80937300-1453472561_thumb.jpg

post-17158-0-38220700-1453472580_thumb.jpg

post-17158-0-98074900-1453472583_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na mě teď čeká jedna komplikovanější renovace těchto krásek z Neuchâtelu. A asi to bude na dlouho, protože se budou shánět a vyrábět díly do strojku.

Ale už teď se těším, až je poprvé uslyším..

Kdo ti to bude dělat?

 

Jardo, nádherná práce jako vždy ;)

Díky :)

 

Dobrá práce Jeronimo. Ses minul povoláním ne :) Nebo se pletu?

Čoveče, jak se to vezme. Součástí mého původním oboru bylo i obrábění kovů. Jinak dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyz jsem videl ty 5ky od Jeronima, pridal jsem svoje 5ky z roku 1974 po tatovi, ref. 6119-5480. zatim jsem na kompletni lecebnou kuru nemel cas, hodinky pujdou na radu ted na jare, ale tah uz je v cajku, bohuzel nemam foto pred, tak stav dokumentuju podle pozdra, bylo to podobne. Tah byl asi lesteny cely, ale s matovanymi kraji a sponou se mi libi vic. Bude to i vic ladit s pouzdrem, kde jsou matovane plochy u nozek.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nastesti plastove je, dokonce i pomerne silne, takze to nebude problem prelestit. jsem zvedav na strojovnu, hodinky nebyly nikdy servisovane... musim hlavne zjistit, jak vytahnout natahovaci hridelku. Leze se do nich totiz seshora, ale vsechny vykresy k tomuhle kalibru maji uvolnovaci cep ze spodni strany, tak v tom bude nejakej trapnej figl... :-)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zaklad je pryzovy kotouc a hadrovy lestici kotouc, to vse s brusnou pastou. Pri vetsich ryhach se doporucuje (pokud to material dovoli) nejdrive rozbrousit ryhy smirkem (zrno min 250 a nebo vyssi). Pryzovy kotouc v principu povrchove tavi kov trenim - toto je hlavni know how lesteni, hadrak uz jen finisuje povrch do vysokeho lesku. Pevna kotoucova lesticka/bruska s vysokymi otackami je nutnost.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a abych nezapomnel, nejdriv se lesti vse do lesku, pak se zamaskuje paskou a nakonec brousi mat. jinak doporucuju si nejdriv peclive nastudovat, pripadne od zkusenejsiho kolegy si nechat vysvetlit techniku lesteni - daji se delat zazraky, ale taky se toho da hodne a nenavratne znicit. Plati to hlavne na hrany a slozitejsi tvary - viz napr. predchozi komenty Jeronima. Kdyz to nekdo podela, vypadaji hodinky jak ocucanej bonbon a nikdo s nimi uz nic nesvede.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...