Přejít na obsah

Pochlubte se renovací vintage hodinek ...


Dzos

Doporučené příspěvky

Jsem se zase nechal ukecat. :)

Až teď jsem si jich všiml. Vypadá to moc dobře. To jsou Tvoje nebo pro někoho? Rád vidím, že tady má taky někdo "starý poctivý potápky" nejen novou výrobu  :thumbsup_anim:

 

EDIT: ještě tedy koukám že by to chtělo doplnit vypadlou lumi a budou lkuxusní

Upraveno uživatelem michalval
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Smekám, jak jste všichni úžasně šikovní!  :notworthy:  Srdce mi tu zaplesalo při čtení tohoto vlákna a shlédnutí výsledků renovací. Je to nádhera vidět všechny ty "stroje" vrácené do života :rolleyes:.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 5 týdnech...

Tak se nemůžu nepochlubit dnešní akvizicí, sestávající ze 3 restaurovaných hodinek. Podotýkám, že všechny 3 jsou z rodiny, první dvoje z mé strany, poslední po manželčině babičce.

 

První z nich jsou tyhle zlatý krasavice. Jsou mým dědovi, který je údajně našel někde v kavárně. Ověřit už to nemůžu, nciméně ta historka patří k rodinnými koloritu, tak proč se v tom rejpat, že?

 

Ještě před relativně krátkou dobou vypadaly takto:post-29493-0-57192800-1501601555_thumb.jpgpost-29493-0-75897000-1501601557_thumb.jpgpost-29493-0-53483800-1501601560_thumb.jpgpost-29493-0-74971400-1501601569_thumb.jpg

 

Dnes, po ozdravné lázni u kolegy xjr1 (kterému ještě jednou moc děkuju za ochotu a vstícnost) už vypadají takto a jsou z nich myslím dost pěkný oblekovky na příležitostný ponošení do divadla atd.post-29493-0-74319300-1501601678_thumb.jpgpost-29493-0-82018700-1501601904_thumb.jpgpost-29493-0-77681500-1501601863_thumb.jpgpost-29493-0-46644100-1501601864_thumb.jpg

 

Bude zbývat nějakej pěknej řemínek, o kterým teda zatím nemám moc konkrétní představu.

 

To be continued.

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se nemůžu nepochlubit dnešní akvizicí, sestávající ze 3 restaurovaných hodinek. Podotýkám, že všechny 3 jsou z rodiny, první dvoje z mé strany, poslední po manželčině babičce.c

První z nich jsou tyhle zlatý krasavice. Jsou mým dědovi, který je údajně našel někde v kavárně. Ověřit už to nemůžu, nciméně ta historka patří k rodinnými koloritu, tak proč se v tom rejpat, že?

 

To zlato má něco do sebe, povedly se.

 

To mě na kvalitních starých hodinkách baví nejvíce - když dojdou domů, mnohdy stačí je jen vyčistit, přeleštit sklo a neskutečně prokouknou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě ty druhý, ty jsem fotil bohužel už ve spěchu, takže foto ještě horší než obyvkle. Jde o Junghans po mým druhým dědovi. Na první dobrou vypadaly použitelně, ale po otevření Petr konstatoval, že je tam strojek z éry nejhoršího úpadku německýho hodinářství, tak jsme se bavili co s tím. Nakonec jsme se dohodli, že se jen vypucujou a sklíčko přeleští s pouze základním servisem strojku. Že se prostě dají dokupy jen tak z piety.

 

Výsledek nakonec celkem ujde (aspoň vzhledově), nicméně i na mě jsou dost prťavý.

 

Před:post-29493-0-17390900-1501614841_thumb.jpgpost-29493-0-78808200-1501614849_thumb.jpg

 

Po:post-29493-0-85830600-1501614866_thumb.jpgpost-29493-0-10115200-1501614876_thumb.jpgpost-29493-0-69444400-1501614896_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, zlato má opravdu něco do sebe, navíc se s ním hezky pracuje a když je uvnitř slušnej strojek, je radost takový hodinky dávat dohromady:-)

 

Junghans jsou od pohledu taky hezký, strojek bez kamenů bych uvnitř od pohledu nečekal. Ale i tak se rozběhly, i když chronometr z nich nebude;-).

 

Každopádně mě těší, že jsi spokojen.

Upraveno uživatelem xjr1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak koukám, všichni jste tady ze starých vraků udělali krásné hodinky nedozírných cen. Jak finančních tak srdcových. Hlavně je tam všude skrytá ta historie a nesčetně nezapomenutelných situací. Takže se chystám na to samé. Jsme na úplném začátku. Fantastické hodinky v hodně opominutém stavu. Takže lázně sakumprdum. Začínáme. Budu se snažit informovat během následující očisty.

post-10299-0-00962900-1501766495_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, zlato má opravdu něco do sebe, navíc se s ním hezky pracuje a když je uvnitř slušnej strojek, je radost takový hodinky dávat dohromady:-)

 

Junghans jsou od pohledu taky hezký, strojek bez kamenů bych uvnitř od pohledu nečekal. Ale i tak se rozběhly, i když chronometr z nich nebude;-).

 

Každopádně mě těší, že jsi spokojen.

Spokojen samozřejmě jsem a jako správnej chronopacient se těším, co řekne žena na ty Poljoty. Jsou udělaný moc pěkně, tak doufám, že bude spokojená (podotýlám, že renovace tehle hodinek bylo její vlastní přání). Pokud bude příležitost, tak sem frknu nějaký jejich foto.

 

Tak koukám, všichni jste tady ze starých vraků udělali krásné hodinky nedozírných cen. Jak finančních tak srdcových. Hlavně je tam všude skrytá ta historie a nesčetně nezapomenutelných situací. Takže se chystám na to samé. Jsme na úplném začátku. Fantastické hodinky v hodně opominutém stavu. Takže lázně sakumprdum. Začínáme. Budu se snažit informovat během následující očisty.

Hmm dobrý, pouzdro vypadá použitelně, zbytek se dá řešit. Taky něco z rodiny?

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to takový rodinný stříbro. Nejsou na prodej. Já sám jsem svoje Autávie a Monzy kdysi prodal, když byly potřeba peníze na novou střechu. Dnes bych si za to nafackoval. Děkuji pánové za zájem a prvně se asi stavím na Dělnostřílnách a nechám si poradit co dál. Jeronimova práce s pouzdry se mi také zamlouvá. Nejdřív půjdu po strojku. Pravé tlačítko mám a teď jsem sehnal trnovku. Strojek jsem neviděl To asi bude. No nějakou desítku to asi stát bude ale myslím že se to vyplatí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to takový rodinný stříbro. Nejsou na prodej. Já sám jsem svoje Autávie a Monzy kdysi prodal, když byly potřeba peníze na novou střechu. Dnes bych si za to nafackoval. Děkuji pánové za zájem a prvně se asi stavím na Dělnostřílnách a nechám si poradit co dál. Jeronimova práce s pouzdry se mi také zamlouvá. Nejdřív půjdu po strojku. Pravé tlačítko mám a teď jsem sehnal trnovku. Strojek jsem neviděl To asi bude. No nějakou desítku to asi stát bude ale myslím že se to vyplatí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se nemůžu nepochlubit dnešní akvizicí, sestávající ze 3 restaurovaných hodinek. Podotýkám, že všechny 3 jsou z rodiny, první dvoje z mé strany, poslední po manželčině babičce.

 

První z nich jsou tyhle zlatý krasavice. Jsou mým dědovi, který je údajně našel někde v kavárně. Ověřit už to nemůžu, nciméně ta historka patří k rodinnými koloritu, tak proč se v tom rejpat, že?

 

Ještě před relativně krátkou dobou vypadaly takto: IMG_0267.JPG IMG_0264.JPG IMG_0268.JPG IMG_0271.JPG

 

Dnes, po ozdravné lázni u kolegy xjr1 (kterému ještě jednou moc děkuju za ochotu a vstícnost) už vypadají takto a jsou z nich myslím dost pěkný oblekovky na příležitostný ponošení do divadla atd. CIMG3642.JPG CIMG3638.JPG CIMG3643.JPG CIMG3645.JPG

 

Bude zbývat nějakej pěknej řemínek, o kterým teda zatím nemám moc konkrétní představu.

 

To be continued.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No evidentně me to z telefonu moc nejde.

 

Chtěl jsem se zeptat na fotku strojku u těch zlatejch.

Pouzdro je takové to univerzal...pro Eros,Pabeda ale třeba i Prim!

Bohužel foto strojku já nemám a ani sám nepořídím. Jsem totiž  dost levej, takže se do těhle akcí nepouštím. Takže jedině kolega xjr1 pokud je nafotil v rámci servisu, případně jestli má aspoň nějaký info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotit neumím a navíc jsem strojek cvaknul  jen před servisem, takže je špinavej, za což se omlouvám. Neumím ho určit, není nikde značenej, takovejch hodinek/strojků padalo tenkrát ze Švýcarska spousta  Ale je to moc hezkej, dokonce bych řekl kvalitní kousek, jde dobře a výborně vypadá. Jsem vždycky rád, když takový hodinky přežijou, myslím, že spousta těchto pouzder padla v průběhu věků na zuby a podobně a strojky skončily na smetišti. Ještě, že už se zlato v zubařině nepoužívá:-)).

post-7874-0-20349700-1501882033_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...