Přejít na obsah

Pochlubte se renovací vintage hodinek ...


Dzos

Doporučené příspěvky

Ty se sehnat asi nedají. Možná ještě zkusti antik-hodinky.cz . Longines MVS i těch civilních má hodně, možná bude mít i nějaké díly navíc, které nemá na stránkách.

PS: to je na ty z aukra ?

Nn, to je na hodinky co mám po dědečkovi :-).  Dávám je teď dohromady. Za ty roky se na nich podepsala práce tvořivých československých hodinářů. Nemají origo ručičky ani korunku a sklíčko tvarovětaky úplně mimo. Na Antih-hodinky už jsem kdysi psal.

Viděl jsem ale, že měl někdo tyto Longinesy zrepasované včetně nových ručiček. Nová výroba už není originál, ale když originál není, tak co se dá dělat. Spiš jsem se chtěl zeptat, jestli někdo nemá podobné zkušenosti a neporadil by jaký rozměr by tam pasoval. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Koukám, že tohle vlákno poslední dobou moc nežije, tak přidám jednu fotku před a po, bylo to spíš jen takové šetrné čisštění, žádná renovace, původní cifr, bez re-platingu, ale hodinky dostaly plný servis a po vyčištění se opticky hodně zvedly.

 

post-694-0-37859300-1562762659_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady se jedná čistě o sentimentální hodnotu, majitel má hodinky po dědovi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Máš pravdu, namíchal jsem trochu hustší směs, chtělo to víc naředit a aplikovat víckrát, příště se polepším, slibuju :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...

to Pytlák:

klobouk dolů před vyčištěním ciferníku. To je vážně paráda !! Mohl by ses prosím trochu rozepsat o technologickém postupu? štěteček a nasucho? nebo nějaká jarová voda?  nebo...? 

Všichni mi vždycky říkali, ať na cifr radši nesahám, ale je vidět, asi to nějak jde  :o)

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kde je najkratsia cakacia doba navratu hodiniek z ?lazni??

kam zaslat na ?liecenie?? ;)

To je mi otázka.

Záleží přesně na rozsahu prací.

Počítej i s rokem a delší dobou při kompletní renovaci ( např tisku ciferníku, zlacení, výrobě dílů..)

Nebo u základního čištění týdny- měsíc?

Základ je k někomu ty hodinky napřed dostat do "pořadníku", to je si to nejtěžší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Hrany vypadají na fotce kulatější než v reálu jsou, proti původnímu stavu v podstatě stejné. Pokusím se to lépe vyfotit, ale do stavu ocucaný bonbon se to určitě nedostalo  :D Ciferník jsem původně chtěl nechat, ale když se to pouzdro tak povedlo, tak mi to bylo líto. Nějaká drobná patina na něm stejně zůstala a tak mi to vyhovuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...